Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A szabadidőmben kellett volna...

A szabadidőmben kellett volna vásárolnom?

Figyelt kérdés
Tegnap munkaidő után felhívott itthon a főnököm, hogy holnapra (vagyis mára) vegyek neki valamit a városból, és majd vigyem be a munkahelyre. Ma reggel megvettem amit kért, de amiért még a boltba kellett szaladnom, reggel 20 percet késtem a munkából. Ezután számonkért a késés miatt, mert szerinte tegnap délutan kellett volna elintézzem munkaidő után.

2022. nov. 15. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát az biztos, hogy praktikusabb lett volna nem az utolsó percre hagyni. A munkából ő is hiányozhatott volna ezzel az erővel.
2022. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A főnököd egy idióta. Szívességet kért. Azt se lettél volna köteles megtenni.
2022. nov. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebből nekem nem egyértelmű az eset.


Ok, hogy a főnököd... de milyen kapcsolatban vagytok, és milyen minőségben kért tőled szívességet?

Mert ha amúgy jóban vagytok, baráti szívességet kért úgy, hogy feltételezte, neked ez nem okoz gondot, akkor nem hivatkozhatsz arra, hogy a főnöknek csak munkaidőben felelek.


Ha főnökként kérte... hát, nem is értem, mi olyan tud kérni, ami nem a munkához kapcsolódik, így nyilván azt munkaidőben kell elvégezni, a cégnek számlázva.

2022. nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"vegyek neki valamit"


Ha a munkahelyre kell, pl. tintapatron, akkor ne pampogjon a késés miatt. Igen, a vásárlással a munkádat végezted, tehát munkaidőben csináltad.

Ha neki kellett valami privát célra, akkor meg örüljön, hogy megvetted. Legközelebb ezt kerek-perec tagadd meg. Nem a szolgája vagy, hanem a beosztottja.

2022. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Én elkezdenék más munkahelyet keresni.
2022. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
cool story bro
2022. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aha, persze. Tanuld meg, hogy lejár a munkaidő, mert a végén még ingyen túlórázhatsz.
2022. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Az apja faszát, meg a makk hetest!
2022. nov. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!