Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kolléganőm minden nap kiakaszt...

Kolléganőm minden nap kiakaszt minket a rendezkedésével, mit lehet tenni vele? Mi az oka ennek?

Figyelt kérdés

Én már sok ideje dolgozom ennél a cégnél. Közel 13 éve, ebben az irodában, ebben a munkakörben, ez a nő meg kb. fél éve jött. Az előző helyén csoportvezető volt (itt ilyen nincs) és nem bírja abbahagyni a rendezkedést.

Arról már leszoktattuk, hogy megpróbál bevonni a dolgokba, de most valahogy arról is le kellene, hogy állandóan rendezkedik. Például: NEKI kényelmesebb vagy logikusabb lenne, ha a számlákat nem azon a polcon tartanánk, hanem egy másikon, és akkor átpakolja. Az mindegy, hogy nekem (és a többi 5 embernek) jó volt az úgy, ahogy volt, neki nem jó.. Pakoljunk. Persze nem pakolunk, mert pakoljon, aki akar, nekem erre nincs időm... de persze aztán meg semmit sem találunk. Mondtuk neki, hogy ne tegye már ezt, de nem érdekli. Néha bekattan az agya (tényleg, így hullámokban) és nekiáll rendezkedni. Amúgy jól dolgozik, szakmailag tényleg a toppon van, de emberileg nagyon fura... szerintem van valami mentális gondja. Próbáljuk megérteni, de eddig csak arra jutottunk, hogy neki ez KELL a lelki nyugalmához. Nem minket akar piszkalni. Mármint, mint egy mániákus, akinek kell az, hogy valami felett legyen hatalma. Meg amúgy ő egy magányos egyedül álló 45+os nő, azért eléggé ráér ezeken gondolkozni. Nekem (meg a kollégáim nagy részének) nincs igényem arra, hogy "élhető" legyen a munkahelyem, mert nem ott 'élek'. Ő meg mintha ott élne. Bocsánat, nem tudok ennél jobban fogalmazni.



2022. nov. 16. 06:32
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem az az eset, amikor a 13 éve ott dolgozók már jól beleuntak a munkába és nem akarnak javítani semmit, az új ember meg rögtön látja, hogyan lehet valamin egyszerűsíteni.
2022. nov. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezd rendezkedni, szóljatok rá mindannyian, hogy ne tegye, hagyja abba, tegye vissza a helyére, ahol volt.


Gondolom így csak nem folytatja tovább...

2022. nov. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1es, lehet. Én nem zarkozom el (vele ellentétben) az onkritikatol.
2022. nov. 16. 07:53
 4/8 A kérdező kommentje:
2. de
2022. nov. 16. 07:53
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Főnökötök van? Vele megbeszéltétek?
2022. nov. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem azonos a főnökünk, de persze, megbeszéltük vele. (de végülis mit tud tenni..? semmit?)


Sokat beszélgettünk már itt a kollégákkal az elmúlt időszakban erről. Arról, hogy miért van ez és mi arra jutottunk, hogy mi mind egymástól nagyon különböző életet élünk, de azért mindannyiunknak van valami vagy valaki ami a munkán kívüli életünkben feltölt. Pl van akinek a sport, vagy a partner, a gyerek, háziállat, stb, valami.. Na, neki ez hiányzik. Kívülről olyan erőltetett az egész élete. Részemről ez ítélkezés, és tudom sokan belém fognak kötni, de ki fogom most mondani amit én és még itt páran gondolunk. Azt hogy ő egy ilyen beasvanyodott magányos b...tlan 40es nő, akit az tölt el egyedül örömmel, hogy ilyen jelentéktelen dolgok felett akar kontrollt gyakorolni. Egyszerűen képtelen alkalmazkodni és képtelen megalkuvó lenni. Ezért nincs neki még egy macskája sem. Szerintem az olyan emberrel nehéz együtt dolgozni, aki a magánéletében sem volt sosem képes sok éve alatt alkalmazkodni senkihez. Ezt egyébként nem egy jósgömbből vettem, hanem ő maga meséli el… vannak törekvései párkapcsolatra csak nem jönnek be mert általában olyanokat választ akik "könnyű utak".

Szerintünk neki simán valami pasi kellene akivel játszhatja a papas mamasat és akkor nem velünk próbálná fészket rakni az irodában, de hát cáfoljatok meg. :) A baj, hogy mi ezt nem fogjuk megoldani sosem..

2022. nov. 16. 10:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen a sógornőm ment hozzátok dolgozni? :D

Na jó, viccen kívül. Szerintem úgyse lesz sokáig nálatok, nem fogja kielégíteni a pozíció, csak nem ajánlanak minden sarkon egy új csoportvezetői állást neki, meg úgyis érezni fogja, hogy nem kedveli a társaság. Vagy próbál a fejetekre nőni, hátha így majd ő lesz ott a vezető fölöttetek, de ha ott ilyenre nincs igény, akkor hiába strapálja magát. Addig meg szóljatok rá, és szóljatok a főnöknek is. "Mit tud csinálni?" Hát például szólni a nőnek, hogy állítsa le magát, az ő dolga lenne.

2022. nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:) milyen kedves sógornőd lehet.

Az enyém sem 'rossz' de neki más a specialitása.


Szerintem nem fog elmenni mert ez ilyen nyugis szféra és kb ki fogja húzni a nyugdíjig itt

2022. nov. 16. 21:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!