Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegszabadság alatt köteles...

Betegszabadság alatt köteles vagyok felvenni a főnök hívogatását céges mobilon?

Figyelt kérdés

Most töltöttem a héten megfázás, láz, fejfájás, arcüreggyuszi stb. miatt a betegszabimból pár napot. Nyilván aznap reggel jeleztem az egyik kollega felé, akit el tudtam érni, emailen és mondta is , hogy továbbítja mindenkinek, hogy a héten már ne számítsanak rám.


Csak véletlenül néztem rá a céges telefonra, mert amúgy ilyen állapotban az lenne az utolsó dolog, mikor láttam, hogy 2-szer hívott a főnök, mikor már tudnia kellett, beteg vagyok, már bőven este. Nyilván ha ott vagyok bent sosem hívnak, ha elkélne némi segítség, csak ilyenkor...


Úgy tudom mentesülök ilyenkor a munkavégzési és a rendelkezésre állási kötelezettség alól is, egyébként sem tudnék itthonról semmilyen munkabéli dolgot megoldani, mert nincs rá lehetőség (próbaidős vagyok egyébként is még).


Nyilván háziorvosnál is voltam, és jövő héten viszem az igazolást.


Sok munkahelyem volt már, de ez az első, ahol a főnök hívogat és nem tartja tiszteletben, ha beteg az ember.



2022. nov. 19. 09:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem tudta. Közvetlenül neki kell jelezni.
2022. nov. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A betegszabadságot illik jelezni a felettesednek. Nem úgy szokták, hogy írok egy e-mailt az egyik kollégának, hogy szóljon már helyettem, hogy én éppen nem leszek.
2022. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nekem visszaírta a kollégám, hogy mindenkinek jelzi, külön kértem benne név szerint a főnököm is. Eddig mindig gyorsan intézett mindent, szóval szerintem elég megbízható, hogy ha visszaírt, hogy jelzi, az úgy is volt.
2022. nov. 19. 10:08
 4/23 A kérdező kommentje:
Na mindegy, végülis bele lehet kötni mindenbe.
2022. nov. 19. 10:09
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A főnököd nyilván tudni akarta, hogy hogy áll az egészséged, mit gondolsz, mikor fogsz tudni visszamenni. Ez teljesen normális. Vannak olyan helyek, ahol naponta felhívnak, mert ezt írja elő a szabály.
2022. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem a kolléga dolga jelezni mindenkinek, ha beteg vagy, a te feladatod a fönöködnek szólni, ha valamiért nem tudsz menni dolgozni!
2022. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Aha, értem.
2022. nov. 19. 10:21
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

EZ nem mindenbe belekötés, hanem alapvetö munkahelyi szabály, a fönök a fönök, neki kell tudnia arról, hogy kivel mi van, és neked mint dolgozónak az a kötelességed, hogy a fönöknek szólj, ha hiányzol.

A fönök egyáltalán nem köteles elhinni vagy tudomásul venni, amit egy munkatárs mond, másrészt a kolléga nem üzenetközvetítö, semmi joga sincs a te egészségügyi állapotodról bárkinek bármit is mondani, még akkor sem, ha te megkéred erre.


Tehát: ha beteg vagy, NEKED kell jelezni és a FÖNÖKNEK kell szólni!

2022. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Jól van, majd legközelebb így lesz akkor, bár előző helyeimen ebből nem volt gond.
2022. nov. 19. 10:23
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Főnöknek kell szólni ha beteg vagy, közvetlen felettesnek.

Minket 2-3 naponta fel szokott hívni hogyan gyógyulunk.

Nem várja el, hogy egyből felvegyük mert ha éppen ki vagyunk dőlve 3 paplan alatt nem is várhatja el de illik visszahívni.

2022. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!