Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 30 vagyok, irodai állást...

30 vagyok, irodai állást hirdettem. Szex vagy párkapcsolat terén mit akarhatnak tőlem a 40-50 körüli női jelentkezők? Interjún beszólnak: "Ó de fiatal vagy!", "Van barátnőd?", "Miért nem korodbelit veszel fel?" Ti munkahelyen hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Vállalkozó vagyok, asszisztensi állást hirdettem, a szakmai tapasztalatok is néztem, ez alapján interjúztattam. Laza a stílusom, ahogy a vállalkozás is (de minden jól megy).

A 20-30 körüli nők ahogy láttam pörgősebb munkát keresnek (ez unalmas, monoton, így nem is nagyon lelkesedtek). A 40-50 közöttiek egyrészt a munka után is jobban érdeklődtek, másrészt utánam is, és ez valahogy olyan fura nekem (elvégre ez munka, üzletről van szó).


Tegnap is mondtam a jelentkezőnek, hogy beszélj magadról (gondoltam mond valami szakmai dolgot, vagy hogy kocsival fog bejárni), erre mondja:"Rendszeresen járok futni, elváltam, szingli vagyok." És ennél a résznél mosolyogva néz a szemembe, miközben látom az önéletrajzán, hogy '79-ben született, míg én '92-ben...


Mit akarhatnak? Ti bepróbálkoznátok a 10-20 évvel fiatalabb főnöknél / kollégánál? Ha igen, mi célból?


2022. nov. 19. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Olyan lúzernek nézel ki, akinek jó egy idősebb nő is.
2022. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom max érettségit vársz el, a fizetés nem túl magas. Ezt a célközönséget vonzza a hirdetésed. Én negyvenes vagyok, diplomás, NEM a koron múlik hogy nem reagálok ilyen primitíven egy állásinterjún. Eszembe se jutna flörtölni meg bizalmaskodni.
2022. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

1. Olyan lúzer az idősebb nőknek sem kell.


Nehezen hiszem, hogy ilyen kérdések és mondatok elhangzanak egy állásinterjún. Ha mégis, akkor ez a te hibád is, mert semmi szakmaiság nem árad az egész helyzetből.

És még valami. Nem kéne 10+ évvel idősebb nőket letegezned már az interjún. Kétlem, hogy felajánlották volna a tegezést.

2022. nov. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Nehezen tudom elképzelni, hogy 40-50 éves, szakmai tapasztalattal rendelkező nő ilyen szinten szakmaiatlan hozzáállást mutasson egy állásinterjún. Ők még simán az "örülök, hogy van munkám" generáció. Szerintem nagyon szerencsétlenül válogattál.


Szerintem érdemes egy kicsit komolyabb hangvételt megütni a részedről is, hogy legyen egy szakmaibb alaphangja az interjúnak.

2022. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"letegezned már az interjún" Bemutatkozáskor kérdezem meg, hogy tegeződhetünk-e.

Adminisztrációs munka, nem kell hozzá diploma, csak józan ész (no meg megfelelő hozzáállás).

A stílusom valóban laza, de kizárólag a munkáról beszélek, abszolút semmi személyes kérdést nem teszek fel.

2022. nov. 19. 18:58
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a munka nem igényli, de a helyedben elvárnám a felsőfokú végzettséget vagy egy komolyabb tesztfeladatot adnék a személyes interjú előtt. Élvezzenek előnyt azok a jelöltek, akik multinál dolgoztak korábban és szokták azt, hogy milyen nem pofára meg dekoltázsra kapni a fizetést, nem ilyen mindenkivel kavarós Mutyi Bt.-nél. Ez sem garancia semmire, de kiváló proliszűrő, ezt tapasztalatból mondom. Ilyen dolgokat intelligens ember, akinek van némi munkahelyi kultúrája, nem művel interjún.


26n

2022. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

"Ti bepróbálkoznátok a 10-20 évvel fiatalabb főnöknél / kollégánál?"


Maximum poénkodásból, nagy ritkán munka közben egy-két kétértelmű szó belefér, de ez is csak azoknál, akik vevők rá, nem veszik túl komolyan, értik, hogy miről van szó.

Semmi szex, abból csak a baj van.


De azért egy olyan embernél, akivel most beszélek először, az túlzás.

2022. nov. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

"abszolút semmi személyes kérdést nem teszek fel."

. Ezt sem? "beszélj magadról"

Ok, hogy Te valami szakmai dolgot vártál ide, de ebből a kérdésből nekem nem ez jött volna le. Nagyon szerencsétlen kérdés, és esetleg túl laza hangulatú interjún magas labda, egy túl nyitott kérdés okozta feszültséget így lehet levezetni.


Nekem az a benyomásom, hogy egy kicsit lejött a tapasztalatlanságod. Gondold át a kérdéseidet: ha szakmai múltról kérdezel, akkor tényleg arra kérdezz rá.

2022. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"beszélj magadról

...Nagyon szerencsétlen kérdés"


Ez egy teljesen szokásos, alap interjú kérdés, hogy beszéljen magáról.

2022. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

". Ők még simán az "örülök, hogy van munkám" generáció."


Ja, majd ha lesz két gyereked és lakáshiteled, beteg idős szüleid... és nem számíthatsz anyuci, apuci pénzére, akkor majd te sem leszel olyan laza, hogy ha nincs munkám, hát nincs.

2022. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!