Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik munka egészséges?...

Melyik munka egészséges? Melyik egészségtelen, mennyire? Pl: raktár, építőipar, egyterű iroda, egész napos vezetés pl futár, ügyfélszolgálat, gyári meló több műszak, sportoktatás, vendéglátás, vállalkozás, mezőgazdaság, bolti eladó, pénztáros, stb.

Figyelt kérdés
Stb nem tudom felsorolni mindet, nektek melyikkel milyen tapasztalatotok van milyen hatása van az egészségre és miért?

2022. nov. 21. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
A raktár az megöli a lelket, azt tudom.
2022. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A vezetést pont most hallottam hogy mennyire káros, az egész napos rázkódás miatt. Az irodai munka szintén, az ülés és a stressz miatt.

Őszintén, szerintem nagyon kevés munka van ami egészséges.

2022. nov. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Én a mezőgazdaságra szavazok, mivel én is azt űzöm. :)


Az év nagy részében stressz mentes, jó levegő, közel a természet stb.


Egyedül a növényvédelmi kezelések lehetnek valamelyest károsak, de ha az ember rendesen használja a védőkesztyűt, védőruhát stb. akkor az sem vészes.

2022. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egészségtelen: építőipar, vezetés, futár, gyári meló, több műszak.
2022. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a raktári munka annyira nem rossz, kivéve ha több műszakos, azt a részt nem szerettem benne


amúgy szerintem a búvárok munkája kifejezetten egészséges :D

2022. nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyógytornász a legegészségesebb szakma, ez is közrejátszott a választásomban hogy annak tanulok.
2022. nov. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hideg raktárba (-5) egész nap se egészséges. Bádogos forrasztó se, ha nehézfémmel dolgozik.

Ismertem öntödei munkásokat. Ott a forróság kikészíti a tüdőt.


3# Azért eljöhetnél hozzánk egy 12 órás műszakot lenyomni, egy esősebb, sarasabb napon káposztát vágni és nem mondanád, hogy milyen jó a friss levegőn.


Részen a TSZ-es növényvédősök se érték meg a nyugdíjt sajna szóval fontos a védőtuha.

2022. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Azért eljöhetnél hozzánk egy 12 órás műszakot lenyomni, egy esősebb, sarasabb napon káposztát vágni és nem mondanád, hogy milyen jó a friss levegőn."


Akkor abban a pillanatban lehet hogy nem mondanám, de miután már kipihentem magam, akkor már igen!



Ettől függetlenül szerintem te sem cserélnéd le ezt a munkát pl egy minden hétköznap napi 8 órás monoton irodai munkára!

2022. nov. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!