Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hosszútávon a felmondás lenne...

Hosszútávon a felmondás lenne a legjobb megoldás számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2 éve dolgozok egy pénzügyi irodai munkában. Nagyon sokszínű ez a szakma. Itt még a 2 év után is vannak olyan dolgok, amelyek újak és most találkozik vele először az ember vagy korábban nem lett az az adott folyamat megfelelően bemutatva, esetleg én nem találkoztam eddigi karrierem során olyan sűrűn még vele.

Mielőtt nekiálltam dolgozni nekem volt szorongással kapcsolatos problémám, amire antidepresszánst szedtem 1,5 évig (+hetente pszichológus). Jól lettem, abbahagytam. Első munkában eltöltött időm alatt újra kijöttek a tünetek, újra elkezdtem szedni, rendbe jöttem megint 1 év alatt (biztos, hogy a stressz miatt). Most taposom a 2. évemet a melóban, viszont most még több lett a plusz teher és az extra stressz...Voltam táppénzen is mostanában 1-2 hetet, gyógyszert nem kezdtem el újra szedni, de most jövő héttől sajnos újra rászánom magam. Jelenleg 2 hetente járok pszichológushoz is, hogy ne csak a gyógyszertől várjam a csodát.


Ami a legjobban frusztrál, hogyha hibázok akkor az fel van hándálva nekem (plusz néha az irreális munkamennyiség) és emiatt rettegek már...itt kellene valami "nemérdekel" gondolkodást kifejleszteni, hiszen 2 év alatt ebben a szakmában nem lehet elvárni, hogy valaki teljesen hibátlanul tegye a dolgát...


Jövő januárban lesz lehetőségem felmondani. A felmondási idő 3 hónap nálunk, tehát akkor áprilisra szabadulnék meg ettől az egésztől. Nem igazán vagyok most sem jól, újra gyógyszert fogok szedni, de addig ugye nem lehetek folyamat táppénzen. Jövő héttől visszamegyek dolgozni. Mit tanácsoltok, hogy ne pörögjek rá annyira erre a munkára és az esetleges hibáimra, mert ebbe bele lehet konkrétan hosszútávon őrülni.


Sajnos január közepén fogok tudni felmondani, mert addig még egyéb magánügyi probléma miatt nem kezdhetem el letölteni a felmondási időmet, viszont ezt látom a legjobb döntésnek, s akkor április elején szabadulok ettől az egésztől. Plusz sajnos ugye visszatér az antidepi is az életembe (nyugtatókat nagyon ritkán szedtem, eseti alkalmakkor)...Előre is köszönöm szépen!!!



2022. nov. 25. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségednél nincs fontosabb.
2022. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik a munka, persze fel lehet mondani.


Viszont önmagában egy másik munkahely nem biztos, hogy megoldaná a problémáidat. Ki kell fejlesztened a megfelelő stratégiákat, a munkával való egészséges, kieegyensúlyozott kapcsolatot, hogy a következő helyen ne érjen csalódás.

2022. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A hándálás senkinek nem tűnt fel?
2022. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bármilyen kis apró hibáról is van szó, egyből írnak/jeleznek róla, amivel alapvetően nincs is bajom, mert így fejlődik az ember, de egy idő után ez inkább már hátráltatás, hiszen nem nagy volumenű hibákról van szó...


Persze, ez érthető, hogy nekem is változnom kell, fejlődnöm lelkileg és a stressztűrésben is, viszont azt érzem, hogy január közepén muszáj lesz felmondanom, mert maga ez a szakma ahogy itt zajlik úgy nem érdekel. Plusz a fejeletlenség és a nagyon-nagyon sok túlóra sem tetszik nekem. Nyilván jobb lelkiállapotban ez akár simán működhetne is, de úgy látszik, hogy nekem ehhez még erősödnöm kell. Ergo most az a legfontosabb szerintem, hogy lépjek januárban, áprilisig még tisztességgel csinálom, és remélem közben jobban leszek és valahol máshol folytatom.:)

2022. nov. 25. 11:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet az is hiba volt, hogy az antidepit abbahagytam és már "tisztán" léptem bele a munkavilágába és a stressz miatt, ott újra a gyógyszer kellett, utána megint jobb lett, és most megint gyógyszer kell, úgy tűnik...Pedig valamit fixen erősödtem, de úgy látszik, hogy nem eléggé, ehhez a munkakörhöz...
2022. nov. 25. 11:39
 6/11 anonim ***** válasza:

"Bármilyen kis apró hibáról is van szó, egyből írnak/jeleznek róla"

. Én nem vagyok depressziós, antidepresszánst végkép nem szedek, mégis hajlamos vagyok támadásként értékelni megjegyzéseket a munkámban, amit utólag nem is értek.

Szóval élek a gyanúperrel, hogy sok múlik azon, hogyan kezeled az ilyeneket, és ezért is írtam, hogy ezt meg kell tanulni kezelni, átgondolni. Én azt tanultam meg, hogy az a kutya, amelyik morog, azt senki nem akarja megsimogatni.

2022. nov. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ebben is van valami, hogy minden kis apró dolgon pörögnöm se szabad, mert akkor folyamat ez lesz a vége, hogy visszaesek...
2022. nov. 25. 13:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azon akadtam meg hogy a felmondási idő 3 hónap???? What a fuck?? Milyen hely ez valami kényszer tábor? Még 1 hónapot is sokkalok ha már nem akarok ott dolgozni nem hogy 3 hónapot azaz 90 napot....
2022. nov. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi lett kérdező? Hasonló helyzetben vagyok, mint te. 4 hónapja vagyok egy munkahelyen, és igen, sokat hibázom, tévesztek, kérdezek, bizonytalankodom. Folyamatosan kapom, hogy ez se jó, az se jó. Persze, nem mondom, hogy nem kell a visszajelzés, de már úgy érzem magam, mint egy rossz gyerek, utálom az egészet, szorongok. Én nem szedek gyógyszert, pedig tudom, hogy kellene, mert alapból nagyon szorongó vagyok és ettől még többet hibázom.
2023. máj. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én jelenleg azóta is töretlenül itt nyomom, megedzőttem e téren úgy érzem, meg tényleg felfogás kérdése az egész, kitartást!!!
2023. okt. 19. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!