Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Belemennétek ebbe vagy inkább...

Belemennétek ebbe vagy inkább leszámolnátok?

Figyelt kérdés

Mérőoperátorként dolgozom egy gyárban. Nem egy álommeló, kevés a fizu, de legalább ülőmunka egy csendesebb mérőszobában, nem megterhelő sem fizikailag, sem szellemileg. Három hete kezdtem, és úgy voltam vele, hogy legalább 3 és fél hónapot kihúzok itt. De most nincs elég emberük az új sorra, és az alelnök kitalálta, hogy az újonc mérőkkel fogja majd feltölteni. Persze ezt úgy tálalták, hogy még nem biztos, meg ideiglenes lenne, de később beszéltem valakivel, aki már elég jól ismeri a céget, és szerinte ha ezt így mondják, akkor tuti, és végleges.

Nos, én nem akarok kimenni a sorra. Egyrészt nem oda vettek fel, másrészt diákmunkásként volt "szerencsém" megtapasztalni, milyen az álló, monoton gyári munka, és soha többet!

Azt még lenyeltem, hogy beraktak folyamatos műszakba, holott interjún azt mondták, hogy újakat, csak nagyon ritkán tesznek be, én meg naivan azt hittem, hogy ez azt jelenti, hogy akkor ettől nem kell "tartani". De ez...

Nem is értem, anno egyszerre írtam tesztet azokkal, akik az operátori pozícióra jelentkeztek, és kiszórtak egy csomó magyart... Most meg nincs elég ember?


Mit lehetne tenni? Vagy megszoksz vagy megszöksz? Jó lenn egy harmadik opció...



2022. nov. 26. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is bepróbálkoztak, hogy beraktak sorra.

Én meg szépen eljátszottam, hogy lassú vagyok, buta vagyok, béna vagyok.

Másnap vissza is raktak eredeti helyemre :D

2022. nov. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Psycho ***** válasza:
100%

Ha három hete vagy ott, akkor még elég sok van hátra a próbaidőből. Szerintem nyugodtan megmondhatod nekik, hogy oké, IDEIGLENESEN hajlandó vagy beállni a sorra (ez így önmagában még oké), DE!

1) mondják meg mennyi idő az, hogy ideiglenesen

2) ha ez nem változik a próbaidőd végéig, és nem kerülsz vissza, akkor el fogsz köszönni.


Nyugodtan legyél asszertív. Ha ez nem tetszik nekik, akkor keressenek olyan droidot, aki befogja a száját és megcsinál bármit, aminek köze nincs a munkaköri leíráshoz. Egy dolog az, hogy besegítesz oda, ahol hiány van, de más dolog, ha palira vesznek.

2022. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1


No, nekem is volt egy ilyen ötletem, hogy majd csak szépen, komótosan... Lehet, nálam is beválik. :)

2022. nov. 26. 10:24
 4/11 A kérdező kommentje:

2


Igen, azt tisztázni kéne, hogy valóban ideiglenes-e a dolog, és mennyi is az annyi... Bár őszintén szólva 1-2 napot sem szívesen csinálnám.

2022. nov. 26. 10:26
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudod ezt megbeszélni hozzád közel állókkal személyesen? Itt mindenki úgy fog válaszolni, amilyen eszköztára van a probléma megoldásához. De egyik sem a te megoldásod lesz, ha nincs benned önreflexió.

Én az első rossz érzesnél nemet mondok és meg is indokolom. Az, hogy bennük ez milyen érzeseket vált ki, az nem az én problémám, azzal már nekik kell foglalkozni. Csak ezt tanulni kell. Nem itt fogod megtanulni idegenektől.

2022. nov. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es a munkáltatót rohadtul nem érdekli a helyzeted, sem az, hogy mire vett fel. Minden munkaszerződésben ott van az a légy piszok munka, hogy mindent megcsinálsz, amit a cég gazdasági érdeke megkíván és közvetlen felettesed bármelyike ezzel megbíz. Nyafoghatsz, hogy nem mész ki, a próbaidő alatt is két esélyes a dolog, vagy elmész vagy elküldenek fegyelmi vétséggel. Vagy próbaidő után küld el fegyelmi vétséggel. Jövőre a munkáltató még több mindent megtehet veled, mint eddig, remélem olvastad az új Mt. javaslatokat. Ha ki se mégy sorra, mert megtagadtad a munkát, de ki se rúg, akkor nyugodt lehetsz, hogy örökké be leszel skatulyázva és ha emelések lesznek vagy te fogod a legkevesebbet kapni, vagy még azt sem. Más kérdés, hogy én se értek egyet sok mindennel ebben a cigány pökhendi országban, de itt ezt teszik veled. A lidől is ugyanez megnyugtatlak. Ott is egy ember látja el 3-4 munkáját bruttó 400-450ért, amit el is trükköznek meg kummantanak. Ez van ilyenné vált az ország.


Különösen a munkás ember, ahol érik nyúzzák, megbecsülés 0. Aki többet dolgozik kevesebb pénzért, abból meg hülyét csinálnak, csak nem elismerik, legalábbis anyagi tekintetben nem. Ezért, ha be is kerülsz valahová, a minimumra kell törekedni, és tettetni a hülyét. Akkor békén hagynak, elvárások sem lesznek. Az okos embert elüldözik, a hülyét eltartják, te meg maradj csendben és légy megalkuvó. Ez is egyik oka, hogy nem szeretnék már ebben az országban élni.

2022. nov. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 sajnos igaz. nálunk is ez meg. aki hajt, azt ütik, teljesítsen még többet, dolgozzon még gyorsabban, Aki játssza a hülyét, azt elkönyvelték butának és kb a minimumot se kell hoznia.
2022. nov. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Erről beszélek 7-es. Vagy minimum, vagy megalkuvás hülyének tettetéssel, vagy elmész. Ahogy mondtam jövőre módosítják a Mt-t jó eséllyel. Nálunk már működött az, hogy aki nem akart annyira dolgozni és a minimumot se hozta és útban volt a HR megkérte az üzemorvost, hogy írja rá a papírjára, hogy munkára alkalmatlan. Ez ment pár embernél, akik útban voltak, csakhogy kaptak egy ordenáré pofont, mert az egyik ember pert indított és megnyerte, most fizethet a cég mint a katonatiszt, cserébe repült az üzemorvos és a HR is. Lett új üzemorvos, aki ügyesen trükköz. A magas vérnyomás nálunk alapvető probléma, ahogy hallom. Akinek nem tetszik a pofája, annak 3-4-6 hónapra adja meg az alkalmasságot + az otthoni mérést be kell mutatni + fel kell keresni a házi orvost. Ha nem teszed meg repülsz. Több embert is így dobtak ki, mert ha egészségügyileg alkalmatlan nem kell végkielégítést fizetni. Jövőre ez úgy módosul, hogy idén még a munkáltató adhatott másik munkakört. Pl ha nem emelhettél nehezet, akkor áttehetett könnyű fizikai munkára. Jövőre ez az ajánlás megszűnik. Vagy kidob az üzemorvos, vagy maradsz az eredeti munkádban és magadtól mész el, mert úgysem fogod bírni. Ez az egyik, amit terveznek, a másik, hogy a szabadságaid sehányad részével nem rendelkezhetsz. Vagyis papíron igen, de ott lesz az, ha a cég gazdasági érdeke úgy kívánja meg, nem köteles a szabadságot akkor kiadni, amikor te akarod. Magyarán menj állományba, és ne nyaralj, tekintve a nyarat több hiányzás szokott lenni, és hogy ne legyen annyi, majd némelyek szabijait visszaveszik. Nem mondja senki, hogy ne menjünk ennyire előre. Meg fogják ezt lépni, nem kell aggódni. Szóval jövőre lehet készülni.
2022. nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem igazán lehet alapozni, hogy mi lehet és ki mit mondott.

Próbáld ki, nézd meg mi az ami tényleg lesz és utána is fel lehet mondani.

Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz.

Ha állandóra próbálnak sorra tenni meg lehet próbálni tiltakozni, hogy nem ebben állapodtatok meg és szeretnél visszamenni a régi helyedre.

Az is egy lehetőség, hogy lassan dolgozol a soron és akkor nem erőltetik.


Hiába van sok jelentkező.

Teszten sokan megbuknak mert írástudatlanok.

2022. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a teszt írás is komolytalan volt. Előre be volt jelölve a jó válasz. Ukránoknak meg külön. Minden mindegy, csak ember legyen, ha tiltakozol repülsz, majd jön ukrán, vagy már az se. Most már a legújabb, hogy filippínókat akarnak behozni, mert már ukrán sincs aki jöjjön ennyiért.
2022. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!