Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nemsoká kezdek egy mekiben...

Nemsoká kezdek egy mekiben dolgozni, illik vinnem valami csokit vagy ilyesmit a többieknek?

Figyelt kérdés

Anyukám mondta, hogy náluk így "szokás", bár ő egy idősek otthonában dolgozik. Ő vitt valami csokit, mikor ott kezdett dolgozni pár éve, de én ilyesmiről még nem hallottam, meg gondolom nem mindegy, hogy valaki egy irodában kezd dolgozni, vagy ahogy pl én is, egy szimpla mekiben. Szóval kicsit tanácstalan vagyok, hogy akkor ezt most hogy illik vagy hogy nem, apum szerint felesleges, anyum szerint meg úgy illene, hogy viszek valamit a leendő munkatársaimnak.


Szerintetek?

Köszi előre is a segítséget :)



2022. dec. 4. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem illik ilyesmi, PLÁNE nem egy mekiben. Instant hlyének néznének, ha ajándékot vinnél nekik.
2022. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kólauborkával ***** válasza:
66%
Embertípus függö, veszteni nem vesztesz vele semmit. Lehet tényleg furcsának fogják találni, de öszintén, te is örülsz valami potya csokinak, ha mást nem a gesztust biztos értékeled te is.
2022. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem illik vinni. Ha gyárban lenne az új munkahelyed akkor vinned kellene 200 tábla csokoládét?
2022. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A Meki nem idősotthon, ennyike.
2022. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most fogok először dolgozni, szóval tényleg nem tudtam, hogy hogy megy ez, én is kicsit meglepődtem, mikor anyum mondta ezt nekem.


Nem táblás csokira kell amúgy gondolni, hanem pl ilyen milka szaloncukor, hamár lassan itt vannak az ünnepek, vagy valami olyan, amiből egy-egy darabot ki lehet kapni, de úgy tűnik, hogy elég egyértelműen nem szokás ez, szóval nem fogok vinni, köszönöm szépen a válaszokat :)

2022. dec. 4. 21:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, erőltetett dolog. Nálunk (iroda) két hete kezdett egy új kolléganő,(nem a fiatal korosztályból), mindegyikünknek hozott friss melegen egy-egy gyrost pitában első napján reggel, négyen vagyunk az irodában.

Nekem olyan smúzolásnak tűnik.

2022. dec. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ne izgulj! Azzal sincsen semmi gond ha viszel valamit meg azzal sem ha nem. Anyukád szeretné megkönnyíteni az első napodat.

A legjobb megoldás ha magaddal viszed amit anyukád javasol, de nem veszed elő csak ha már te is úgy érzed.

Legyen nálad, csak a táskádban! ha majd bemutatott a főnök a többieknek és megtapasztaltad milyenek, akkor el tudod dönteni, hogy ott van-e értelme vagy nincsen. ha lesz szünetetek, vagy ebédidő, netán a műszak végén, akkor nyugodtan kínáld meg a többieket vele - ha szerinted odaillő lenne.

Ha nem viszel semmit aztán mégis úgy érzed napközben, hogy de jó lett volna ha hozol valamit, az lenne a kellemetlen dolog. De ha csak nálad van, akkor nyugodtan haza is viheted anélkül, hogy bárki tudott volna róla, hogy hoztad, és otthon elmondod anyukádnak, hogy az ötlete jó volt ugyan, de nem volt olyan a helyzet hogy oda tudd adni a kollégáidnak.

Nálunk soha nem volt szokásban az újnak ajándékot hoznia, csak annak aki elment nyugdíjba vagy más állásba. de van hely ahol esetleg szokás és várják is. Anyukád munkahelye ilyen.

De az igaz, hogy fiatalok között leszel és lehet örülnek egy kis csokinak és azzal meg is tud indulni köztetek egy beszélgetés. de semmiképpen se úgy, hogy sziasztok, Zsóka vagyok, hoztam nektek csokit. meg véletlenül se mondd el, hogy anyukád javasolta, akkor utána ezzel ugratnak majd sokáig!

Szóval nem árt ha viszel valami és majd napközben eldöntöd, hogy lesz-e kedved oda is adni nekik. A csoki nem romlik, elteheted későbbre is amikor valami alkalom lesz, mint mondjuk kedden a mikulás. Az szerencsés lenne ha kedden kezdenél, akkor lehet ráfogni a Mikulásra, hogy ezért hoztál te is valamit nekik. akkor tuti jó néven vennék - de még a szerda sem szokott ilyenben gond lenni - kicsit megkésett Mikulás ajándékkal még poénkodni is lehet.

2022. dec. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én így új emberként nem vinnék semmit első körben. Én operátorként dolgoztam. Sok kolléganőm adott nekem cukorkát néha néha és ha vittem magammal akkor én is adtam azoknak akikkel aznap együtt dolgoztam. Öltözőben is többször kínáltak édességel vagy sütivel. Mindenkivel jóban voltam, szóval szerintem a csarnokban dolgozók fele biztos adott már valamit. Karácsonykor szoktam vinni nekik valami apróságot ( szaloncukor stb..) 3 évig dolgoztam abban a műszakban és az utolsó velük töltött mikulásos időszakban vettem a lidlbe kapható csoki " nyalókát". Aznap a kis zsákommal körbe mentem és 80 db csokit osztottam szét az egész műszakban. Mindenki nagyon örült és tekintve hogy aztán el kellett jönnöm, mert terhes lettem és nálunk az egyből kötelező táppénz ezért tök jól jött ki. Az utolsó napom így nagyon jól telt :) Imádtam őket és várom hogy újra vissza mehessen dolgozni.
2022. dec. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Ne vigyél semmit.
2022. dec. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
vigyél pálinkát és zserbót
2022. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!