Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg olyan nehezebb verseny...

Tényleg olyan nehezebb versenyszférában dolgozni mint közszférában?

Figyelt kérdés

Soha nem dolgoztam versenyszférában, mindig a közigazgatásban dolgoztam. A nagy versenyszférában, kereskedelemben dolgozó emberek jönnek mindig azzal hogy versenyszférában dolgozni milyen nehéz egy tanár egy közszférában dolgozó ember nem bírná ezt stb.

Nem tudom de én meghalok a munkahelyemen ,most is csak azért tudok írni mert szabin vagyok, párom meg állandóan írogat pedig ő van multinál....ami olyan nehéz..


2022. dec. 5. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egyáltalán nem nehezebb, csak más. Szerintem a közszféra lassúsága, tehetetlensége elképesztő kiábrándító tud lenni. A feleségemet sosem láttam annyira kiégettnek, mint közalkalmazottként, pedig általánosságban a munkát kétszer jobban bírja mint én.
2022. dec. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha csak nem vagy munkakerülő, lusta link valaki, akkor így is-úgy is hozzá vagy szokva a munkához, akkor nem nehéz.
2022. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Hasonló munkaköröket vessél össze, ne tök különbözőket. Meg az se mindegy, mekkora cég. A multiknál pont az a helyzet az én tapasztalatom szerint, hogy aki csak el akar lenni mint a befőtt, annak jó eséllyel menni fog, aki meg pedálozni akar fel-alá úgy hogy nem ért semmihez valójában, szintén menni fog neki. Ezzel nem azt mondom, hogy nincsenek jó szakemberek ugyanott, aki egy elnéző mosollyal letudják a multis körülményeket, beleértve a fent körülírt kollégákat.
2022. dec. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden munkahely egyforma. Mig en pl fél napot tudtam logatni a lábam, mas munkatarsunk el volt halmozva papirokkal.
2022. dec. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
inkább úgy mondanám, a versenyszférában a lustáknak nehezebb a dolguk. a közszférában annyira nincs utánpótlás, hogy lehetsz bármilyen lusta, el fogják nézni, maximum akkor rúgnak ki, ha nagyon kormányellenes vagy és kifogtál egy posztkomcsi módra hatalomfitogtató főnököt.
2022. dec. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
de amúgy hatalmas különbségek vannak abban, hogyan áll a munkavállalókhoz egy többezres multi és mondjuk egy észak-magyarországi vállalkozó.
2022. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A közszféra pusztítóbb, mert nagy ellenállásba ütközöl minden oldalról. Köz- és versenyszférában is el tudsz lavírozni, de ha egy motivált, agilis ember vagy, akkor a közszférában meg fogsz őrülni. Az emberek többsége csak akadékoskodónak fog tartani, hiába vagy motivált, le fognak húzni. Meg amúgy sem akarnak változtatni a munkafolyamatokon, ha már több évtizede azt csinálják.
2022. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Szerintem közszfrérában sokkal nehezebb érvényesülni, jobban megy a "valakinek a valakije" elvű bonbonozás. A legtöbb multinál van egy "alapzaj", alap fejetlenség a gyorsan változó ügyfelek és ügyféligények miatt, így általában nem kiegyensúlyozott a terhelés. Vannak időszakok, mikor 8 órát végigseggelek munkával, mert annyi a határidős feladat és van, amikor hetekig ücsörgök, mert másnál pattog a labda és az ő válaszát várom, hogy tudjam folytatni a munkám.


Nem vagyok egyébként nagy multi-rajongó, jelenleg egy elmultisodó félben lévő startupnál dolgozom, nekem ez a szimpatikus közeg. De az biztos, hogy sokkal nagyobb garancia van egy multinál a korrekt és transzparens bánásmódra. Megjártam én is az állami szférét, nem hiányzik. Minden ki van spórolva, mindenki nyakig van gombolkozva és illogikus formaságokon csámcsogunk érdemi munka helyett. Gusztustalan.

2022. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Adott hely váltogatja. Mindenhol el lehet rontani dolgokat amiből később probléma van. Gyakorlatilag adott munkakör de inkább a munkakörnyezet határozza meg, hogy hol a nehezebb. Nekem például sokszor elég nehéz, mert olyan dolgokat kell készítenem amibe nem igazán lehet hiba, vagy nagyon sok dolgot figyelembe kell venni, mert azért gázos, ha valami apró hiba miatt csúszik el több millió bevétel vagy ha nem is csúszik el, akkor csak "ciki" hibásan kiadni valamit másik cég felé. Persze mindenki tud hibázni, mert emberek vagyunk.


Igazából mindkét oldalnak megvannak a maga nehézségei. Én sokat dolgozok olyanokkal akik hasonló helyen vannak, mint amiről írsz (mármint így cégen keresztül) és nem egyszerű ott sem.

2022. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Közszférában dolgoztam (kórházi gyógyszertár). Sokkal jobb tapasztalatom van eddig az államival, mint a magán kézben lévővel.


A közszférában (kórházon belül máshol is dolgoztam) eddig engem sokkal jobban megbecsültek. Munkamorálomban nincs különbség és az állami terepen jócskán “megtanultam” dolgozni. Szóval értetlenül állok most a helyzethez.

2022. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!