Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen kollégával?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm aki mióta ott vagyok a melóhelyen, folyamatosan beszólogat, piszkál, tolja a hülyeségeit. De nem csak nekem, mindenkinek. Nem kell semmi durvára gondolni, de sokszor azért súrolja a "na most beverem a képed" határát. Emellett eszméletlen egoista és manipulatív is. Csak úgy jó minden ahogy ő csinálja és ha valaki mégis máshogy merészel csinálni valamit, akkor leüvölti. Szinte mindenki utálja, még a főnök is, de mégse rúgják ki. Rejtély, hogy miért...

Már második éve keresünk állandó karbantartót/szerelőt, de egy se marad itt, mert mindet elüldözi. Senki se felel meg neki (nincs semmi főnöki pozícióban), mindenkivel kiabál, emiatt a próbaidő lejárta után mindenki elmegy. A főnök csak csóválja a fejét...

Egyszer kiálltam magamért és visszaszóltam neki. Ekkor megfenyegetett, hogy kirúgat, mert ő már 15 éve ott van és neki jobban hisznek...

Mit lehet tenni egy ilyen kollégával?



2023. jan. 4. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elofordul az is, hogy konkretan, ellenorizhetoen hazudik valakirol vagy valamilyen nyilvanvalo hibat kovet el a munkajaban? Ha ilyesmi elofordul, es bizonyitani lehet, akkor fel lehet hasznalni ellene, legalabb ugy, hogy megrenditeni vele a magabiztossagat a "te sem vagy jobb a Deakne vasznanal" (latinul tu quoque:) elve alapjan. Ha megint kotozkodik valakivel, egyszeruen ujra es ujra az eszebe kell idezni.
2023. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ohohohóóó. Szokott hibázni. Ilyenkor mindig felhívom rá a többiek figyelmét, de itt mutatkozik a profi manipulációja. Elhiteti mindenkivel, hogy ez nem akkora hiba, de ha én megcsinálom ugyanazt, akkor le van harapva a fejem...

Továbbá nem hatja meg ha ilyennel próbálkozom. Túl egoista hozzá. Már próbáltam. Rendíthetetlen a magabiztossága.

2023. jan. 4. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Jo a memoriaja? Modszeres es szisztematikus ember, vagy inkabb rapszodikus? Szokott pontosan emlekezni a reszletekre, datumokra, amikor felro nektek valamit? Azt meg lehetne probalni, hogy egy ideig nem szoltok neki vissza, viszont te es azok a kollegaid, akikben megbizol, szep modszeresen, aprolekosan feljegyeztek minden hibat es mulasztast, amit o elkovet ez alatt az ido alatt, aztan a listat valahogy bevetitek ellene. A fonok aligha fogja elbocsatani, megfegyelmezni meg kevesbe, igy talan faliujsagra kellene kitenni vagy egy nevtelen, e celbol krealt emailrol az osszes munkatarsnak elkuldeni. Az a leghatasosabb, ha gunyos, ironikus, szellemes, nem pedig durva, goromba, cikizo stilusban tortenik. Ha tudja, hogy attol fogva osszenevetnek a hata mogott es ismetelgetik a leghumorosabb megjegyzeseket, akkor talan maga is olyan kenyelmetlenul fogja magat erezni, hogy elmegy., mert az ekkora egoju emberek nem birjak, ha nevetsegesse valnak es elvesztik a tekintelyuket, azt meg kevesbe, ha az emberek osszefognak ellenuk es egyedul maradnak a kotozkodesukkel.
2023. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is volt hasonló kolléganőm. Ha valaki hibázott mindig hangosan mondta, hogy hallja a főnök és nyomja a hülyeségét, hogy így meg amúgy kell csinálni.. Az új kollégáknak mindig tette a fejét.. Mindig hangoztatta, hogy ő tudja a legjobban ő itt az ész ő dolgozik itt 10 éve.. Aztán amikor már volt elég tapasztalatom és jobban is ment nekem mint neki akkor is próbált fölényeskedni meg hibát találni a munkában, még a tökéletesben is. Aztán csak magát égette be mindig amikor megmagyaráztam neki (mindenki előtt), hogy ez miért is egyszerűbb így meg jobb is mint az ő megszokottja. Ezek után már nem volt nagy a szája, az új kollégákat is nekem kellett betanítani, nem neki. A főnök itt se rúgta ki mert tudott róla 1-2 dolgot és félt, hogy kikotyogja(olyan dolgok amikről mindenki tudott csak ő volt az első aki zárt ajtó mögött megmondta neki mert betojt, hogy ki lessz rakva).

Szóval szállj szembe vele mutasd meg, ha te jobb vagy és ne engedd fölényeskedni! Nyomd el szépen a kis beképzeltségét! A főnök nem fog kirúgni, ha jó munkaerő vagy! Sőt, ha már nagyon megunja majd őt rakják ki az biztos. De ehhez kell egy vele 1 szinten lévő (vagy jobb) tudás az adott munkakörben.

2023. jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Most kolléga vagy kolléganő?


Mi köze van neki a karbantartóhoz?

2023. febr. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!