Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kezdem utálni a munkahelyem,...

Kezdem utálni a munkahelyem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 hete kezdtem el dolgozni egy pékségben. Alapvetően nagyon szeretem azt amit csinálnom kell, viszont a kollegina és én nem igazán jövünk ki egymással. Ketten dolgozunk ott este, se főnök se senki. A probléma annyi hogy mindent maximális szinten vár el ilyen rövid idő után, mindent tudnom kell hogy merre van, hogyan kell elcsomagolni, hogyan kell tárolni és mivel csak pár fajta terméket tudok fejből ezért állandóan morog, kiabál, idegeskedik. Visszaszólni nem szeretnék mert időshölgyröl van szó. De ígyis, semmi keresnivalóm nem lenne mellette hiszen az az ő munkája, az enyém pedig a sütés, dagasztás, gyúrás, ahogy a főnökkel is megbeszéltem. Miután az ő munkájával végeztünk, kezdi egyedül a következő egyben utolsó pontját a teendőinek, én meg mehetek egyedül sietni, futni jobbra balra kapkodni hogy időre lesüssek mindent. Igyekszem tanulni ahogy tudok, de egyszerűen mikor belépek már akkor szikrázik és rövidzárlatos a levegő. :D Nem tudom mit kéne tennem...hallgatom és hallgatom és csak a fejem fájdul bele, millió dolgom van, de az ő munkáját kell segítenem mert idős és nem bírja. És nem, nem büdös a munka nekem, de legalább egy köszönömöt vagy hasonlót ha egyszer hallanék tőle. De mikor kezdtem már akkor gyanús volt a dolog, mert a főnököm említette hogy nehéz vele és az előttem itt dolgozó is miatta mondott fel, de annyit mondtam hogy szerintem nem lesz probléma mert az előző munkahelyemen ami 3 évig tartott, is sok volt a korosabb ember, de velük jó volt dolgozni és megbeszeltunk mindent. Beszelgetni nem szeret, ha igen akkor is politika, b*zi orbán stb. Hidegen hagy. :D


Ti is tapasztaltatok már hasonlót?



2023. jan. 9. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá kerek perec, hogy mi baja veled. Ha kedvezőtlen választ kapsz, keress másik munkahelyet.
2023. jan. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mondod meg pacekba hogy mi van? Miért nem állsz ki magadért?

Mondd meg hogy van én dolgom meg te dolgod, ne haragudj, de nem fogom másfél ember munkáját végezni egy fizetésért. Nekem is van egy testi-lelki egészségem amit nem fogok senkiért tönkretenni. És ehhez tartsd is magad. Ha idős és nem bírja akkor keressen más munkát. Nem vagy te szeretetszolgálat, ne hagyd hogy bárki is a fejedre nőjjön.

A masik hogy mondd meg neki, hogy ami számára egyértelmű az neked nem. X gépet is 10 alkalom után tanultad meg nagyjából használni (vagy bármi mas példa), kell LEGALÁBB 1 hónap hogy jól betanulj, ebben pedig neki KÖTELESSÉGE maximálisan segíteni téged, ha tetszik ha nem.

Mi lesz ha kiállsz magadért és meghúzod a határaidat (persze nem agresszíven, csak tényszerűen, higgadtan, de határozottan)? Semmi. Vagy megoldódik a helyzet, vagy keresni kell másik munkahelyet. De ha ezt csinálod örökre lábtörlő leszel. (Hidd el, tapasztaltam...)

Az apróbb dolgokban is lehet így viselkedni, mibe telik azt mondani hogy "ne haragudj, engem nem érdekel a politika"

Aztán ha vele nem megy, bevonod a főnökötöket is.

Segédápolóként dolgoztam fiatalon. Mikor egy egyik kollége g€cizett velem (pl azt mondta hogy nincsenek megfürdetve a betegek, vagy 7 helyett elengedett 6kor és utána beárult hogy már 6kor eljárkálok xd), próbáltam vele értelmesen beszélni. S€gghülye volt, meg se hallotta amit mondok.

Utána szóltam a főnővérnek hogy szeretnék egy pár szót beszélni. Elmondtam mindent, utána úgy jöttem vissza a 3 napos szünetemből, hogy a kolléga alig szólt hozzám, csak amit nagyon muszáj volt, és mindig a váltás engedett el nem ő.

2023. jan. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy keress mas melot vagy mond meg neki h van sajat munkakord.. az ovehez nincs kozod. Lehet nekik kene inkabb olyan melo amit el bir vegezni. Mond meg a frankot
2023. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerű,megmondod neki hogy dolgod van és csinálod a melódat,az hogy mit mond utána le kell szrni
2023. jan. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!