Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Költözzek fel Pestre?

Költözzek fel Pestre?

Figyelt kérdés
Itt vidéken, Mucsaröcsögén, a semmi közepén, a szülőknél, 100km-re Budapesttől gyári szalagmunkán és gyorséttermi vagy szupermarketes képzetlen munkán kívül nincs semmi. Csomó jó munkát találok Budapesten, amire folyton jelentkezek, de mindig visszautasítanak, hogy találtak közelebbi jelentkezőt. Most jelenleg nincs munkám és az össz megtakarított pénzem 600.000 ft. Előző munkahelyem ámbár teljesen home office volt, nagyon nem tetszett a munka, pár hónapot tudtam csak csinálni és muszáj volt eljönnöm az egészségem érdekében, mert semmi monotonitás- és stressztűrésem nincs ami ahhoz a melóhoz kellett. Ezzel a pénzzel viszont nagyon szűkösen tudnék kibérelni 1 hónapra valami szobát, mert kaució és társai iszonyat drágák. Tehát lenne kemény 1-2 hónapom találni egy munkát, még mielőtt kifogyok pénzből teljesen.

2023. jan. 16. 16:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Pest semmi extrát nem adott. Fél éve költöztem fel, mert mérnökként nem sikerült olyan munkát találnom (Borsod), ami nem darálós multi vagy kkv. Előny, hogy van értelmes közlekedés, este relatíve ki merek menni az utcára - ez azért fontos, mert egyszer támadtak meg Miskolcon - a fizetésem a 1,5-szerese a korábbi béreimnek. Cserébe messze vagyok a családtól, sokszor magányosnak érzem magam - egyedül költöztem - hiányoznak a barátaim. 32/N
2023. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Nekem semmim sincs itt Pecs városában, csak egy lakásom, ami helyett nem tudnék mit venni Pesten. Alsóhangon 1,5-2x annyiba kerül egy ingatlan.


De el akarok menni, mert semmim sincs itt, ami idekötne, sajnos. :( A közlekedés itt híresen rossz, munkalehetőség sincs túl sok.

2023. jan. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

12


Na mert Pesten aztán színvonalas a közlekedés :D

2023. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

Hetente 1x járok fel Budapestre és hidd el nekem, még mindig könnyebb megoldani a közlekedest, mint Pécsen.


Ha nem ismered semennyire az itteni városi viszonyokat, akkor tartsd meg a véleményed. :)

2023. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, nem vagy gondolatolvasó. De természetesen a tömegközlekedésre gondoltam. Azért egy autót megfizetni luxus. Nyilván a személyautós dugók Bp-n verhetetlenül rosszak, ezt aláírom.
2023. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ma is jött egy tök jó munkaajánlat, de folyamatosan csak Pestről jönnek... És midig azért vagyok elutasítva végül, mert nem tudok felköltözni...
2023. jan. 19. 21:33
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egy karriertanácsadó azt ajánlotta, hogy ne írjam bele a CV-mbe, hol lakom, mennyi idős vagyok. Elég az email és a telefon. A többihez semmi közük. Negatívan diszkriminálhat. Pl. mucsaröcsögei = elmaradott. 30 éves nő = gyereke van vagy lesz, nem lehet rá számítani. De tényleg, ki ellenőrzi, hogy Bp.-en laksz-e? Megkapod az állást, költözöl. Nekem ennyi füllentés belefér. Nem mintha nekem lenne állásom... :D De nem emiatt. Kicsi a szakmám, sok a pályázó. De hátha neked bejön ez a praktika. :) Egy próbát megér. Hajrá!
2023. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 NTBS ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudni. De könnyen lehet, hogy annyival keresel többet, mint, amibe az albérlet kerül.
2023. jan. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én is angolul tudok csak, németül semmit, de ezzel el tudtam helyezkedni Ausztriában vendéglátónál. Itt az alkalmazottak fele, szintén nem tud németül.
2023. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!