Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha autószerelőként szereztem...

Ha autószerelőként szereztem végzettséget és van papírom róla, hogyan kezdjem el, hogyan szerezzek tapasztalatot kezőként és indítsak be egy megélhetést belőle?

Figyelt kérdés
Áljjak rá max egy két egyszerűbb típusra előbb, hogy azokat jól megtanuljam és ha az már megy csak utánna válalljak mást és bonyolultabbakat?

2023. jan. 17. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Én elmennék a helyedben 1-2 évet minimum egy maszek szerelő mellé, ahol mindenféle autótípus megfordul, tanulás céljából.


Az autószerelés is olyan mint minden más szakma, nem könyvekből tanulod meg. Kell 1-2 évet beáldozni arra, hogy tanulj és tapasztalatokat szerezz.


Hiába vállalsz egyszerűbbeket, mert a bonyolultabbakat attól még nem fogod tudni megoldani, mert az egyszerűeket már 100x megcsináltad.


Ezért kell a tapasztalat, ahol van melletted valaki, akinek van X év tapasztalata.

2023. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen szakmához is kell tehetség, mert aki szenved egy adott rész szét és összeszerelésével annak sok kitartás és tanulás kell ugyan ahhoz ami a tehetséges embernek a logikájában és készségeiben megvan.


Ismerek olyan szerelőt aki nem kis túlzással bármit meg tud szerelni, annyira elképesztő a érzéke az ilyen dolgokhoz.

2023. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképp kell pár év gyakorlat, ráadásul a műhelyfelszerelés is rohadt drága, azt is össze kell szedned.
2023. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem menj el egy vállalkozóhoz, ahol tudsz tanulni, fejlődni. Ahol több típust is megismersz.
2023. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dolgozol benne alkalmazottként sz@ré-hugyé pár évet, kitanulod a szakmát, aztán lehet sajátot csinálni.


Szomszéd egy ideig csak olajcserét csinált. Aztán bővítette a javítási köreit.

2023. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp több szkembernél szerezz kellő mennyiségű tapasztalatot 2-3 év, aztán sok sikert.
2023. jan. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Karosszérialakatos, vagy fényezőt csináld inkább, annak mindig lesz jövője.

A belsőégésűeknek csak idő kérdése, hogy véget vessenek.

Ha most 20 vagy, 40 50 évesen mit fogsz szerelni.

2023. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Az új autókat.
2023. jan. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!