Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jellemző Magyarország...

Mennyire jellemző Magyarországon hogy a munkavállalóval többmindent is megcsináltatnak mint ami a munkaszerződésében áll?

Figyelt kérdés

Csináld meg ezt, csináld meg azt, csináld meg amazt... Miért? Mert nincs ember és neked kell megcsinálni. Pont. Ugyanannyi pénzért mint amennyit alapból kapnál. Magyarán ingyen.

Avagy kifizetik a többletmunka után járó pénzt?


2023. jan. 19. 13:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%
Éhen is dögölhetsz a borsodi zsákfaluba.Felvesznek olyat aki megcsinálja...
2023. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Karbantartó vagyok, eredetileg villanyszerelő (még van pár plusz vizsgám ehhez)

Ezeket csinálom a munkahelyemen: kőműves, burkoló, festő, asztalos, vizszerelő, fűnyirás, favágás, gazirtás, traktor vezetés, sofőrködés (áruszállitás néha külföldre is kisteherrel), meg még bármi amit meg kell oldani, szereltem már a céges kocsit is, ezen munkákhoz anyag beszerzés, árajánlatok kérése. Többségében a szabadban, ha hideg ha meleg van. Túlórát nem fizetnek pedig párszor becsúszik. Néha van egy beugrós segéd aki feketén jön velem, de jobban örülnek (mert olcsóbb) ha egyedül csinálok mindent. Ezt vállaltam ok, de néha besokallok a múltkor elromlott egy gáz cirkó azt mondtam ez már tényleg másik szakma gáz készülék szerelőt kell hivni, a főnök ezt nem akarta úgy gondolta én meg tudom javitani. Nem volt már kedvem vitatkozni, megcsináltam, 3 napig molyoltam vele, de nem úgy hogy az időt húztam hanem szét szedtem össze raktam, ellenőriztem mi hogy műkszik rajta. Valószinű egy hozzáértő 2 óra alatt végzett volna. Amúgy nincs bajom ezekkel ha lenne egy nyugis főnök aki normális emberi módon viselkedik az alkalmazottal, de az enyém egy rabszolga hajcsár! Sajnos hülye voltam amikor belementem, ott fogom őket hagyni, de nem a munka miatt hanem ahogy bánnak az emberrel.

2023. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

12#-re: Nem vagy egyedül - sajnos - ebben az országban, akik így élnek jelenleg! :(

Én is ismerek személyesen egyet, aki mezőkövesdi kötődésű munkahelyen teszi lényegében ugyanezt, mint te! Arrafelé különösen imádják, a "15 az egyben" megoldásokat, - amikor munkáról van szó!

2023. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon is, ugyanakkor sokan szeretik azt, aki többet húz, mint a többi.
2023. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért ingyen? A munkaidő nem ugyanannyi? Ha én írok azerződést, hogy beszerelek valamit, de helyette levágok egy disznót, attól még nem ingyen melíztam, hanem egy másik meló értékéért. Ha 300 foeontos órabérért műtök agyat, akkor se ingyen, hanem más meló értékéért.
2023. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%
Mert a magyar szeret ingyen szopni, ahogy ez a kommentekből is kitűnik és még büszkék is rá, hogy ingyen csicskák.
2023. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
70%

#12

Nagyon felelősségteljes vagy mondhatom, meg a suttyó hajcsárod is.

Ha véletlen felrobban, akkor ki lesz a felelős??

Elárulom, a kedves főnök téged hagyna szarban. Azért nehogy már elhidd, hogy egy tulajdonos döbrőginek gázszerelőre sem tellik. Ebédet főzni neki meg seggét kitörölni is benne van a minimálbérben?

2023. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
47%

Miért lenne ingyen munka?

Rendesen ki vagyok fizetve és egyébként amúgy is munkaidőben van.


Eddig összes szerződésem azzal zárt, hogy mindent is rám bízhatnak.

2023. jan. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Addig nincs akkora baj, amíg - hivatalosan is - értesz a másik munkához is....


Gond akkor kezdődik, ha olyat akar elvégeztetni veled, amit nem kell tudnod, mert az már másik szakma lenne.....


Ha baj van ilyenkor, szerinted ki viszi el a balhét?


Kit fognak első körben elővenni?


Igen, Téged.

2023. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!