Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomások, ti mennyi idő...

Diplomások, ti mennyi idő alatt találtatok állást a saját végzettségetekkel?

Figyelt kérdés
Vagy van olyan aki végül teljesen más területen kezdett el dolgozni?

2023. febr. 2. 11:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno, 2010-ben négy hónap volt. Megjegyzem, akkor volt a szakmánkban a legnagyobb "válság" ilyen téren, mert akkor tényleg nagyon nehéz volt elhelyezkedni, sokszoros túljelentkezés volt minden pozícióra.


Ez mára annyira nincs így, hogy szinte fordítva van: lasszóval kell fogni az embereket.


Olyan ez, mint az inga. Sosincs aranyközépút...

2023. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsész, nyelvi szakon végeztem. Kb 3 hónap volt a munkaekeresés, hisz 0 tapasztalattal és rutintalan nyelvhasználattal nem voltam épp a legjobb jelölt. De a végén 2 helyről is kaptam ajánlatot.
2023. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem mert társadalomtudományi teruleten végeztem és múlt héten vettem át a diplomát. Elkezedtem állásokat keresni, de vagy nem nagyon vannak, vagy sokszor vissza sem jeleznek
2023. febr. 2. 11:54
 4/28 anonim ***** válasza:
70%
Már végzés előtt 1 évvel megtaláltam.
2023. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
30%
Na az már csúnya, ha diplomával hónapokig tart az álláskeresés. Bezzeg amikor a szakmai bizonyítványt a kezedbe nyomják egyből 4-5 álláslehetőséget is kapsz.
2023. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó: persze :D álmodik a gyári munkás
2023. febr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
71%

"Na az már csúnya, ha diplomával hónapokig tart az álláskeresés."


A csúnya az, ha valaki ilyen tájékozatlan, mint te.

2023. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Soha nem dolgoztam a végzettségeim területén. Nem is vágytam rá.

Nekem az első munkahely megtalálása elég nehéz volt. Igaz, én is válogattam. 2-3 hónap volt.

2023. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

5, ez piacfüggő.

Mondom, én 3 hónapig kerestem bölcsészdiplomával melót, aztán felettek egy irodai munkára bruttó 480as fizuért. 0 tapasztalatttal, 0 munkában töltött perccel annyi volt a fizum, mint szüleimnek 30 év után egüyttvéve. És persze fele olyan megterhelő munkával.

Szóval azért nem akkora probléma egy kicsit keresgélni.

2023. febr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%
Én 2007-ben végeztem, akkor volt a legnehezebb az elhelyezkedés. Fél év után, amikor már a mentális állapotom olyan volt, hogy nem lehetett tovább várni, rávettük magunkat arra, hogy segítséget kérjünk egy rokontól, aki azonnal segített és kaptam rendes melót. Előtte is dolgozgattam, diákmunkát, alkalmi munkát, fel is vettek pl. call centerbe, de azt meg nem bírtam, mert embereket kellett átverni.
2023. febr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!