Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyenre mondják, hogy antiszoc...

Ilyenre mondják, hogy antiszociális?

Figyelt kérdés
Van egy munkatársam, reggel bejön, csinálja a munkáját, egész nap senkihez sem szól,csak a munkával kapcsolatos dolgokat beszéli meg.én beszélgetnék vele, de látni rajta, hogy semmi nem érdekli a munkán kívűl. szinte azt sem tudjuk kicsoda, micsoda, hogy él, van e nője, soha nem sztorizik. azt sem tudjuk mit csinál munka után, szabadidejében, hétvégén, hová szokott eljárogatni.a munkáját elvégzi rendesen, abban nincs hiba,csak nem értjük, mi ez a viselkedés, hogy senkivel nem barátkozik.

2023. febr. 12. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem feltétlenül.

Én is ilyen vagyok a munkahelyen, mert a kollégáim nem illenek bele az életembe. Nem jönnék ki jól velük és nem is jó emberek. Egyszerűek, primitívek, kétszínűek.

2023. febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Én is majdnem ilyen vagyok. Én nem értem, miért kellene másokkal megbeszélni, hogy du. mit cselekszem, milyen élményeek értek, mi volt jó/rossz az életemben, stb. Mindenki a sajjátját tudja, és nem feltétlen tud egyik ember a másiknak segíteni, akkor miért csacsogni?
2023. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Antiszociális vs. aszociális


Nézz utána a két fogalommak, mert nem ugyanaz!

2023. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 köszi, lehet hogy tényleg nem a megfelelő meghatározást írtam, de a lényeg a kiírásom tartalma.
2023. febr. 12. 10:14
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Oké, akkor a válasz: nem, nem erre mondják, hogy antiszociális.
2023. febr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Nincs semmi köze ahhoz hogy "valaki antiszociális vagy nem".

Ha például valaki érzékenyebb vagy nem társasági ember, esetleg kibeszélést, fúrkálást, pletykálkodást tapasztalt, lehet ez is egyfajta védekezési forma...

Én is csináltam ezt.

"Látni rajta hogy semmi nem érdekli" -> ez nem ilyen egyszerű...

2023. febr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%
Ilyenekre.
2023. febr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy munkahely, ahova nem barátkozni jár az ember, hanem pénzt keresni, nem barátok vagytok, hanem munkatársak. Ugyanakkor nyilván mindenki emberből van és sokan igénylik a szociális életet, vagyis beszélgetni a munkatársakkal, megismerni ki is ül veled szemben az irodában, esetleg még azon kívül is jóba lenni. Na ez az illető nem ilyen. :D

Szerintem ha többszöri próbálkozás után sem akar megnyilni kicsit, akkor hagyni kell nyugodtan, azzal tesztek a legjobbat neki.

2023. febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Antiszociális: 99%-ban indokolatlan megbélyegzés konformista normakövetőktől nonkonformista később esetleges normaállitókra.
2023. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, csak komolyan veszi a hivatását. Tisztában van azzal, hogy ő ott egy funkcionális szerepben van. Úgy látom valaki ezt nem tudja elfogadni. Na, akkor ki az antiszociális? Ha mindenki komolyan venné amit csinál, és nem másokkal foglalkozna, talán nem itt tartana ez az ország.
2023. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!