Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ilyenkor mit kell...

Szerintetek ilyenkor mit kell pontosan csinálni? Mi a legjobb amit tehetek? SOS!

Figyelt kérdés
Sajnos a kollégámnak, akivel szorosan együtt kell dolgoznunk (ő a váltótársam, óvodapedagógusok vagyunk) elhunyt az anyukája. Engem már mikor mondta, meg írta hogy nagyon rosszul van már, akkor egyfajta idegesség kerülgetett,mert féltem hogy mi lesz ha meghal szegény. Sajnos ez megtörtént. Kolléganőm nem is jön természetesen dolgozni, hogy mikor érkezik legközelebb nem tudom. Ami iszonyúan stresszel, hogy nem tudom hogy kezeljem a helyzetet hogy ha visszajön. Érzelmes ember, mikor beszélt róla hogy nagyon nincs jól az anyukája, már akkor láttam rajta hogy mindjárt sír. Hogyan kéne reagálnom rá hogy ha ez tényleg bekövetkezik? Mert szívem szerint megvígasztalnám, közelednék ilyen téren hozzá, de nem tudom mennyire venné ez rosszul ki magát. A helyzet azért is elég furcsa, mert az édesanyám lehetne. Ő 51 éves én meg 23. Nem tudom azt sem ilyenkor mi a szokás. Küld-e az óvoda koszorút az anyukája temetésére, esetleg nekem kell gyűjtenem a többiektől, és úgy vennénk egyet közösen. Fogalmam nincs hogy szokták. 1 éve dolgozom itt, azelőtt még tanultam. Szóval eléggé stresszelek most hogy valamit rosszul csinálok, és az eleve szomorú helyzetet valahogy sikerül még tovább rontanom. Kérlek szépen titeket, írjatok tanácsokat!

2023. febr. 19. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz rosszat tenni ne félj

Szinte mindegy hogy viselkedsz nem veled lesz elfoglalva.

Menj oda hozzá mondd hogy nagyon sajnálod,meg is olelheted ha olyan vagy.Esetleg ha tudod h mondjuk nagyon szereti a kakaós csigát vagy valamit vegyél neki egyet vagy mittomen a kedvenc teájat főzd meg neki.

Kedves érzékeny lánynak tűnsz hidd el nem lehet rosszat csinálni.

2023. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az óvodavezetőt a koszorúról. Ő tudja hogy van e ilyen szokás náluk.

A kolléganőnek meg pár őszinte szó, esetleg vigasztaló ölelés jól fog esni.

2023. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azóta írtunk egymásnak, és leírtam neki kerek perec hogy mivel nem igazán tudom hogy mivel tehetnék most neki jót, nyugodtan írja le vagy mondja el mit hogyan szeretne, miben segíthetek. Pl. ha cserélni szeretne, egyéb feladatot átadni, stb. Jól esett neki. A héten azt mondta szeretne azért jönni, szóval biztosan fogunk találkozni hamarosan.
2023. febr. 19. 20:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Látod hogy szuperül megoldod :)
2023. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!