Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki Magyarországon gyárban...

Aki Magyarországon gyárban dolgozott soron és most Ausztriában dolgozik hasonló munkát, nektek mennyivel nőtt a mindennapi életszinvonalatok hogy látjátok?

Figyelt kérdés

2023. febr. 22. 17:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
A gyári munkás a társadalom legalja ott is, ahogy itt is. Ugyanolyan legalja prosztónak fogsz számítani. Csak annyi a difi, hogy nem Tiszakécskére mész nyaralni, hanem a Kanári-szigetekre, nem Redmi telefont veszel hanem a legújabb iPhonet, ha meg kell egy autó akkor nem huszonéves bontószökevényben kell csak gondolkodnod, hanem belefér egy 5 év alatti autó is. Tehát magasabb színvonalon élsz, de kint sem leszel értékesebb/megbecsültebb tagja a társadalomnak mint itthon, meg ott is azt fogod látni, hogy te csóró vagy míg a többség sokkal jobban él.
2023. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Na most én konkrétan letojom mit gondol rólam a társadalom meg a szomszéd meg bárki. Ha tudok magamnak egy jobb életszinvonalat biztosítani az nekem bőven elég, márpedig a válaszodból az jön le, hogy erre minden lehetőség megvan.
2023. febr. 22. 18:11
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

2

Igen megvan. Csak sokan azt hiszik el hogy azért mert megkeresnek 800 ezer forintnyi eurot akkor ők már valakik lesznek kint is. Hát ez nem így van. De ha ezek a dolgok téged nem izgatnak akkor hajrá. Csak arra figyelj, hogy ne valami lehúzós közvetítővel menj ki mert az annyit lehúz, hogy kvázi értelme sincs kimenni.

2023. febr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem akarok valaki lenni. Meg osztani az észt sem haza hogy én belőlem ki lett, stb.


Viszont amit szeretnék, hogy a fizetésemből fenn tudjak tartani egy garzont és egy autót, meg évente egyszer nyaralni. És hónap végén nem gondolkodni a boltban milyen élelmiszerre nem telik éppen. Ennyi a vágyam

2023. febr. 22. 18:20
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

"Kanári-szigetekre, nem Redmi telefont veszel hanem a legújabb iPhonet, "


Ahha, biztos oda jár 😂


Én nem tudom minek kell ilyen hülyeségeket kitalálni.

2023. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

És autót sem fog venni, örül ha valamit félrerak.

Nemhogy 5 évesnél fiatalabbat..😆

2023. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%

Jó, akkor aki szerint nem hülyeség, az írjon már be a Müncheni magyarok csoportba, hogy mennyire járnak Kanári szigetekre nyaralni a gyári melósok.

Aztán majd meglátjuk, hogy hányan fogják a hasukat a röhögéstől.

2023. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%

"fizetésemből fenn tudjak tartani egy garzont és egy autót"


Mondjuk egy betanított gyári munkás ezt külföldön sem engedheti meg...

2023. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

8

Dehogynem. Ausztriában ha nem Tirolba meg Bécsbe mész egy garzon 350 és ebben a villanyszámlán kívül benne van a rezsi. Egy gyártósori fizu meg nettó 1800-tól indul és azt is kalkuláld bele, hogy van 13. 14. havi fizu is meg év elején 3-4 ezer euro adó visszatérítés.

2023. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%
#9 Nyilván... :)
2023. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!