Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan készüljek fel egy...

Hogyan készüljek fel egy állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Ígéretes cv-t sikerült össze raknom a tapasztalataim alapján. Többnyire be is szoktak hívni a megpályázott állásokra. De… el is szoktam hasalni a személyes interjukon. Aminek az az oka, hogy nagyon bizonytalan, görcsös es önbizalom hiányos vagyok. Nem jól használom ki a kérdésekben rejlő lehetőségeket, hogy eladjam magam. Hiszem, hogy azon múlik az egész, hogy hogyan adod el magad. Ez nagyon rosszul megy nekem. Mindig próbálom utólag átgondolni mit rontottam el, de új es másképp megfogalmazott kérdéseknél egyszerűen leblokkolok. És néha csak kínos csend alakul vagy “nem tudom” a válaszom.

Hogyan fejlesszem magam? Vagy létezik szakember, aki fel tud készíteni rá, hogy sikeres legyek egy állásinterjún?

Többnyire a korábbi munkahelyeimről nem is igazán akartak elengedni, próbáltak mindenfélével ott tartani, ami arra enged következtetni, hogy szerettek és elismerték a munkám.



2023. febr. 22. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Business coach. De egy pszichológus se ártana önbizalom-helyreállítás céljából.
2023. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Ha jó vagy a munkádban, akkor miért izgulsz? Én is izgulós típus vagyok, de ha egyszer tudom valamiről, hogy tudom, akkor nem kell stresszelni rajta. Még csak eladni sem kell magadat egy ilyen interjún, hiszen ha valóban tapasztalt és hozzáértő munkaerő vagy, akkor nem vagy kiszolgáltatva a munkaadóknak. Fogd fel úgy, hogy nem csak te vizsgázol, hanem a munkaadó is előtted.
2023. febr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Készülhetsz te, amire akarsz, mert minden azon múlik, hogy az interjúztató szélhámos hogyan ébredt az aktuális napon!

Ezért felesleges "görcsölni" azon, hogy "jól szerepeljen" az ember!

Meglátjátok egymást, köszöntök egymásnak, és mire leültél, már meg van a döntés az agyában! Ennyi!

2023. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!