Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mekkora különbség van a...

Mekkora különbség van a bölcsődei gondozó és az óvodapedagógus munkája között? Akár fizetésben, akár bármiben.

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ugye bölcsiben kisgyermekgondozó nevelő végzettséggel lehet elhelyezkedni, ami OKJ (vagy nem tudom most hogy hívják), két éves képzés. Óvodapedagógus meg ugye egyetemet végzett amire kemény felvételi is van (jó énekhang kell, majd később furulyázni is tudni kell, nem lehetsz beszédhibás), 3 év, nehezebb is.


Mennyi a fizetés eltérés? Megérné inkább egyetemen tanulni, jobb az óvodában dolgozni, mint a bölcsiben?


2023. febr. 25. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Én jártam egy kis ideig óvódapedagógus szakra az egyetemen, de mindenkitől azt hallottam hogy ahhoz képest milyen sokat kell dolgozni es mekkora a felelőssége az óvónőknek kevés fizetést kapnak. Illetve a felvételi nem olyan kemény. Én nagyon stresszeltem mert nem olyan gyönyörű az énekhangom, de szinte mindenkit felvettek. A furulya meg a legkönnyebb hangszer igazából. Sokan azért mentek ide mert ez a hivatásuk, de szerintem nem éri meg három évet szenvedni egyetemen, hogy utána kevés pénzért dolgozhass. És arról nem is beszélve, hogy az egyetem többi szakán tanuló emberek nagyon megvetik az ovodapedagogus szakot, kb úgy kezelnek mintha legalábbis 8 álltalánosod lenne.
2023. febr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Kemény felvételi az nem a furulyázás meg az éneklés kisszívem, hanem mondjuk egy emelt kémia meg fizika érettségi.


Szerintem nagyon szép szak, minden elismerésem annak, aki lelkiismeretesen nevelné a következő generációt és szereti a kicsiket, de nagyon alacsony a fizu, arra legyél felkészülve. Gyakorlatilag önellátó nem leszel. Zsebpénznek elég.


A különbség meg nyilván az, hogy bölcsiben 2 évesek vannak, oviban meg 3-6. Nyilván másképp kell nevelni őket, más feladatokat csináltatni velük meg ilyenek.

2023. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én már egyszer jelentkeztem és buktam ének alkalmasságin. Pedig készültem, jártam tanárhoz is. Előttem egy csaj sírva jött ki. De tudnám biztos fejleszteni ezért gondoltam rá hogy esetleg megpróbálom újra. A furulya meg azért nehéz nekem mert sosem játszottam semmilyen hangszeren :D


A pénz meg... Igen tudom. De nekem ez inkább hivatás. Minél jobban szeretném "felnevelni" a gyerekeket, gondoskodni róluk, hogy pozitív élményekkel gazdagodjanak az első éveikben. Aki meg lenézi a szakot... Engem azért is lenéznek mert nincs diplomám. Nem lehet mindenkinek megfelelni.

2023. febr. 25. 09:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Bölcsi annyival nehezebb, hogy a gyerekek még nem önállóak. Mindent a kisgyermeknevelő csinál: pelenkáz, etet, pisiltet, orrot töröl, öltöztet. Dadusok nincsenek, hogy segítsenek.

Amúgy már a kisgyerknevelő is diplomás szak. OKJ-s képzések megszűntek, meg a 2 éves felsőfokú szakképzés is meg fog.

A fizetés viszont van, ahol kevesebb, mint egy óvónőnek. Ahol egyben van az ovi és a bölcsi, ott természetesen nem.

2023. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A csecsemő és kisgyermeknevelő szakra gondolsz? Igen hallottam hogy be akarták vezetni, végül még nem sikerült, de jó hogy mondod köszi mert lehet akkor inkább ebben gondolkodom :D
2023. febr. 25. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!