Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A tanároknál nem úgy van,...

A tanároknál nem úgy van, hogy a szabijukat kötötten az iskolai szünetekben vehetik ki, kötelezően, tanítási időben pedig max 1-1 napot nagyon indokolt esetben?

Figyelt kérdés
2023. márc. 5. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Ahova én jártam 2 helyre ott állandóan szabin voltak év közben is.
2023. márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Elméletileg így van, de a gyakorlatban egyes esetekben el lehet térni.

Ami egy picit inkorrekt de megoldható ha a tanár és az igazgató megegyezik.

2023. márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nekem van tanár rokonom, akinek arra hivatkozva, amit írtál, nem adtak szabadságot, mikor síelni akart menni. Aztán igazgató váltás volt, akkor meg adtak neki. Mondjuk idősebb is lett, nem tudom hogy vannak a szabadságok, de talán már több szabija volt a kora miatt, mint szünet, úgyhogy kénytelenek voltak tanítási időben kiadni.
2023. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Van tanár rokonom és ismerősöm is. A háromból kettő a nyári szünidőben is be szokott járni, a harmadik évente 3-4 hónapot távol van. Iskolája válogatja.
2023. márc. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Kötötten az iskolai szünetben vehetik ki. Van még az anyanap, évi 2/gyerek, azt bármikor (mint minden más munkavállaló) kiveheti. Hivatalos ügyintézésre, orvosi vizsgálatra igazolással ált.elengedik őket. Egyéb esetekben fizetés nélküli szabit lehet kérni. Én nem tudok olyanról, hogy utazás, üdülés miatt hiányzott volna valaki és szabit kapott volna tanítási időben. Aki nem betegség miatt hiányzik, azok vagy a fent felsorolt esetek, vagy munkával összefüggő távollét, pl külső vizsgáztatás, továbbképzés, versenyre kísérés, stb.
2023. márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem mostani példa, de nekem a kilencvenes általánosban két tanárom is volt, akik egy-egy alkalmommal tanév közben hiányoztak kb. két hetet, mert külföldre utaztak kirándulni. Ahogy emlékszem, a tanítással semmilyen formában nem függött össze a dolog, tehát magáncélú kirándulások voltak.
2023. márc. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a kilencvenes általánosban=a kilencvenes években általánosban (általános iskolában)
2023. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!