Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » (FONTOS) Ez mennyire tűnik...

(FONTOS) Ez mennyire tűnik hitelesnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék munkára és hivatalos ügyek intézésre másik Gmail-fiókot létrehozni, de a nevem minden formában foglalt a születési dátumommal is, így arra gondoltam, hogy az elejére "iam"-et írnék, vagyis példával:

iampeldajanos vagy iamjanospelda, vagyis Pelda Janos vagyok.


Ez mennyire lenne elfogadható hivatalos ügyeknél? Vagy válasszak olyat, ami valamilyen formában, de a születési dátumommal ellátva van?



2023. márc. 9. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Tuti a születési dátumosat választanám. :)
2023. márc. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Ponttal porobáltad? Pelda.janos0309@gmail.com
2023. márc. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Ponttal sem fogja tudni, ha már foglalt a Példa János, a pontos mailcím ugyanis ugyanoda vezet, mint a pont nélküli. (Próbáld ki, elég jól szűrni lehet vele, hogy honnan szivárgott ki spamlistára a mailcímed, mert ha kiss.jo.zse.f@gmail.com formában csak x helyen adtad meg, akkor csak onnan kerülhetett a spammerhez.)

Én születési dátumot nem tennék bele, túl sok személyes adat. Hivatalos ügyintézésnél teljesen mindegy, legfeljebb vigyorog egyet az ügyintéző, ha kuckomacko@freemail.hu címről ír valaki. Lényeg, hogy a neved jelenjen meg, amikor megérkezik valakihez a levél.

2023. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

peldajanos

peldajanos93

janospelda

janospelda93

pelda.janos

pelda.janos93

pelda.janos.93

janos.pelda

janos.pelda93

janos.pelda.93


Ezeket mind próbáltad?


Ez az "I am" nagyon béna, ennél még az is jobb, ha egyszeren elindulsz 1től a számozással és amit enged az lesz. Pl janos.pleda 9:D


A legjobb formátum amúgy a pontos. Akár vezeték, akár keresztnév van elől.

2023. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
3 as, nem vezet ugyanoda, nekem van két mailcímem amik közt csak a pont a különbség és két külön fiók.
2023. márc. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 BalazsBence ***** válasza:
61%

#5: Nem Gmail-es email cím esetében ez lehetséges. Szolgáltatótól függ. De Gmail-nél valóban úgy van, hogy a "." nem számít. Ezek mind egyenlőnek számítanak:

peldajanos@gmail.com

pelda.janos@gmail.com

p.e.l.d.a.j.a.n.o.s@gmail.com

pel.daja.nos@gmail.com

2023. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
6, hát az jó szar:D Akkor marad a _ jel. Csak azt eyes ügyintézők képtelenek megtalálni a billentyűzeten:D
2023. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ezt így ne. Komolytalan. Akkor már inkább tegyél utána egyéb számot pl. 1), vagy a második keresztnevedet, vagy a település nevét, ahol élsz.
2023. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy

- a vezeték,- és keresztnevem népszerű

- unatkozott valaki, és több ezer fiókot készített

- ugyanolyan nevű emberek ugyanakkor születtek


Próbáltam ponttal, születési dátummal, de nem sikerült. Egyedül az alábbi módon engedte:

janospeldajani2000.00.00@gmail.com (a 2000.00.00 helyett a valódi születési dátumom van). Ez szintúgy elég komolytalannak tűnik, nem?

2023. márc. 9. 12:11
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a peldajanos vagy janospelda megfelelőbb formátum? Vagyis a magyar vagy angol változat?
2023. márc. 9. 12:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!