Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy érzem, hogy lelkileg...

Úgy érzem, hogy lelkileg bántalmaz egy kollégám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy számomra nagyon megalázó helyzet miatt szeretném a véleményeteket, illetve segítségeteket kérni. A jelenlegi munkahelyemen 5 éve dolgozom, ebből 2 éve egy másik szakterületen. Van egy kollégám az emeleten, aki őszintén szólva soha nem volt szimpatikus, mert sokszor hallottam, ahogy számomra már elfogadhatatlan hangnemben beszél másokról, emiatt próbáltam vele távolságtartó lenni. Egy pár napja viszont azt érzem, sőt biztos vagyok benne, hogy engem is “kinézett magának”. Először is, rólam tudni kell, hogy van egy hormonális betegségem, ami miatt izzadékonyabb vagyok az átlagnál, de mivel ennek tudatában vagyok, természetesen teszek azért, hogy emiatt senkit ne érjen kellemetlenség, azonban sajnos előfordulhat, hogy minden igyekezetem ellenére jobban megizzadok, bár emiatt az 5 itt dolgozott évem alatt még soha semmilyen kellemetlenség nem ért, sőt többen megdicsérik pl. a parfümömet, stb. Az elmúlt napokban azt érzem, hogy az említett kolléga “szagolgat”, amikor elmegy mellettem, illetve ha bejön az irodánkba, miután kimegy, nagyon látványosan egy mély lélegzetet vesz, stb. Azonnal arra gondoltam, hogy biztosan megizzadtam és érezte rajtam, ami mint említettem, sajnos akár elő is fordulhatott, azonban ez a “szagolgatás”, amikor elmegy mellettem, most már lassan két hete tart. Én az első ilyen alkalom után tényleg még inkább odafigyeltem arra, hogy elkerüljem az izzadást és ne lehessek a “célpontja” emiatt, de az az érzésem, hogy nála ez már másról szól. Azóta esténként nem tudok aludni, nappal gyomorgörcsöm van, szorongok attól, hogy másoknak mit mond rólam (én magam is hallottam már, ahogy nyilvánosan gúnyosan beszélt már más ott dolgozóról, pl. a “büdös” jelző is elhangzott már, szóval nem is kérdés, hogy rólam is beszélhet nyilvánosan), mit fognak gondolni rólam, stb. Fogalmam sincs, hogy kellene kezelnem ezt a kínos helyzetet, de már a felmondás is megfordult a fejemben, annyira rosszul érzem magam. A legrosszabb az, hogy úgy érzem, lehetnék bármilyen jó illatú, mostantól mindig szaglászni fog, amikor elmegy mellettem..

2023. márc. 17. 01:29
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Fordulj pszichológushoz.
2023. márc. 17. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológus
2023. márc. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyzettel semmit nem kell kezdened, ugyanis mindent jól csinálsz. Ezt fejben kell rendezni.
2023. márc. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
HRen teszel panaszt
2023. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

Neked az agyadban baj van...én még a tahóka orra alá is finganék, hogy fetrengjen:)))

Jól végzed munkád??? Igen!

Szól bárki, bármiért??? Nem!


Akkor tedd a dolgod és fingjál néha, ez a görény szagolni akar valamit, de hozzál pálpusztai sajtot+márványt ebédhez és ülj mellé ebédnél:)

2023. márc. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%

Sajnalom, hogy az eletben olyan szemet, de egyuttal bunko embert fogtal ki.

Attol tartok, nem tudnal ugy tenni en evek alatt kifejlesztettem azt, hogy szembesitem a masikat. Most mar, de ezt konnyu mondani, szivbaj nelkul a szemebe neznek, es megkerdeznem: elviselhetetlenul budos vagyok? Ettol sarokba szorulna.

Szepen is lehetne, megmondani, hogy latom, hogy szimatolsz, mondd meg nyugodtan, erzel valamit ujabban?

Szoval igy.

2023. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Tehát a kolléga összesen annyit csinàlt hogy hangosan vesz levegőt néha körülötted?Ha ettől ennyire kikészülsz akkor nálad van probléma,olyan dolgokon szorongsz amikről tudomást se kéne vegyél.Semmi nem történt csak magadnak kreàlsz helyzeteket.

Próbàlj csalàddal,barátokkal beszélni erről hàtha tudnak segíteni amúgy pszcichológushoz fordulj

2023. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


7-es: Nem, nem erről van szó, hanem arról, hogy ez az ember most már szándékosan provokál, és ezt nem bemesélem, mert ha így lenne, 5 év alatt már sok mindent bemesélhettem volna magamnak.

Lehet, hogy nem normális, hogy ilyen reakciót vált ki belőlem, de mivel hallom, ahogy nap mint nap milyen stílusban beszél másokról, félek, hogy engem is elhord minden igénytelen nőnek azért, mert mondjuk egyszer megizzadtam, ő pedig megérezhette rajtam. Ez váltja ki a szorongás.

2023. márc. 18. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!