Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kölcsön kéne adnom neki?

Kölcsön kéne adnom neki?

Figyelt kérdés
Adott egy munkatársam, akivel jóban vagyok. Ugyanabban a munkakörben dolgozunk, ugyanannyit keresünk. A havi fix kiadásai kb. azonosak az enyémmel. Én minden havi fizetésem 20%-át megspórolom, tehát van megtakarított pénzem. Ő mindet elkölti. Hogy is mondjam, kissé nagylábon él. Starbucksba jár kávézni, az üdítőt az irodai automatából veszi, a WC-re is kocsival jár (Pesten), stb. Ezek apróságoknak hangzanak, de sok kicsi sokra megy, és pont ezek miatt nem tud félretenni. Ezzel nem is lenne gond. Csak ha valami rendkívüli dolog beüt (pl. elromlik a mosógépe), mindig tőlem kér kölcsön. Én próbáltam óvatosan rávezetni, hogy ilyen helyzetekre előre tartalékolni kéne egy kis pénzt, de csak legyintett. Arra gondoltam, hogy legközelebb már nem fogok kölcsönadni neki. Megtehetném, persze, nekem van erre keret, de arra gondoltam, hogy nevelő szándékkal nem adok. Szerintetek igazam van?

2023. márc. 17. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem egy vita két ember között ahol dönteni kell kinek van igaza.

Más az életstílusotok.

Ha az a kérdés ki a megfontoltabb akkor a válasz az, hogy te.

Ha akarsz adsz neki ha nem akkor nem.

2023. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Igazad van, mert ha továbbra is adsz neki, akkor mindig rád lesz támaszkodva. Oldja meg, ha már képtelen beosztani a pénzét. Én pl nem tudok félretenni, de következő fizetésig bőven elég a pénzem, mert okosan, normálisan válogatom meg, mire költök, pedig még dohányzom is, és nem keresek milliókat. Amúgy volt hasonló kollégám nekem is, de már hála az égnek lelépett tőlünk.
2023. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki soha többé és ne dicsekedj a félretett pénzeddel és azzal, hogy spórolsz. Panaszkodj te is, hogy sok a kiadásod és nagybátyádtól kellett kérned.

Nem könnyű nemet mondani, de majd megszokod az életed során, különben kihasználnak lépten-nyomon. Sokszor keménynek kell lenni és kész.

2023. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem kellene adni neki,mert rendszert fog csinálni belőle. Meg kell tanulnia felelősségteljesen beosztani a pénzét. Én sem keresek sajnos valami jól,de apró dolgokra odafigyelve valamennyit mindig félre tudok tenni. Bármikor jöhet egy váratlan kiadás,amire nem árt előre készülni. Szerintem nem várhatjuk el azt, hogy majd mások úgyis kisegítenek.

És ha minden fizetését elkölti, hogy fizeti vissza neked, amivel tartozik?

2023. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Régebben a feleségem egyik kolleganője (rendkívül pesszimista beállítottságú, életunt...) kb. 30 éves hajadon volt. Kölcsönt akart felvenni bútorrab és a feleségemet kérte, hogy kérdezze meg tőlem, elmennék-e kezesnek.

Visszautasítottam.

A hölgy már nyugdíjas, azóta is jóban vagyunk, nem neheztelt meg. A pesszimista beállítottsága miatt utasítottam el, tartva attól, hogy öngyilkos lesz és marad egy fölösleges bútorom meg a kölcsöntörlesztés.

Ne adj kölcsönt, mondd azt, hogy rokonodnak adtad minden fölösleges pénzed, de azt is megmondhatod neki, miért nem adsz neki kölcsönt. Ha neheztelni fog - ő a bunkó és nem Te.

2023. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
100%
Ha visszakaptad a pénzed, akkor megmondod neki, hogy többször nem adsz kölcsön, mert neked ez nagy lelki teher, hogy mikor kapod vissza. És többet nem adsz neki. Ennyi. Ha ezért összeveszik veled, akkor ez van.
márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!