Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mire számítsak tőle ?

Mire számítsak tőle ?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám aki állandóan azzal az indokkal kunyerál pénzt, hogy a tv-t nem tudja befizetni.


Most meg már 20 ezer forintot kért, de mondtam neki, hogy kártyán nincsen pénzem. Mert levettem az összeset.


Segíteni szeretnék neki, csak hát most nem vagyok olyan helyzetben, ami lehetővé tenné a pénz cserét.


Nem arról van szó, vissza adja csak nem tudom, attól is tartok, hogy teljesen ràm fog szokni.


Ti mit tanácsoltok ?



2023. márc. 19. 10:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ne azt mondd neki, hogy már levetted a kártyáról az összeset. Régen én ezt utcai kéregetőkkel csináltam, hogy "bocs, nincs nálam kp", aztán erre az lett általában a válasz, hogy de akkor vehetnék neki egy túlárazott szendót itt a boltban, vagy menjek el egy automatához levenni rögtön egy ezrest minimum, vagy menjek vissza a boltba bevásárolni neki... Hát meg a lónak a phaszát. Egyetlen egy rövid szót kell megtanulni, úgy hangzik, hogy NEM.

Ha vissza akarok adni a közösségnek (bár amúgy miért is kéne a becsületes munkával megkeresett pénzemet szétosztogatni? Semmiért), akkor segítek a krisnásoknál főzni, vagy utalok valamelyik alapítványnak. A koldusmaffia áldozatait, meg az élősködőket meg hangulatomtól függően vagy a sima, magyarázat nélküli NEM válaszban részesítem, vagy úgy teszek, mintha nem is látnám és hallanám.

2023. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!