Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet egy munkahelyi...

Hogyan lehet egy munkahelyi társalgásban,adott szituációban felül kerekedni?

Figyelt kérdés

Üdv, adott egy szituáció, amit apám mesélt a munkahelyén. Apámról elég annyit tudni, hogy nagyon segítőkész az embereken, mindig lehet rá számítani, viszont egyetlen rossz tulajdonsága az, hogy nem beszédes, ami sajnos nem válik a javára, társalgási szituációkban alul marad.Nehéz gépkocsi vezető, hiba elháritásban dolgozik,különböző föld munkálatokban vesz részt.( hogy eltudjátok képzelni a térben a párbeszédet)


Amit mondott, hogy a talán a műszakvezető, nevezhetjük inkább felettesének

azzal próbálta be oltani, hogy lapát van kezedben? Nahát. (ez a tipikus szituáció amikor azt mondják te szoktál dolgozni is?. körübelül)


Erre szeretnék kérni tőletek tippeket, tanácsokat, hogy ilyen párbeszédben, hogyan lehet a saját malmodra hajtani a vizet, hogy adhatsz mattot, ha a sakkhoz hasonlítom. Illetve ELEGÁNSAN!, Hogy ő szégyelje el magát!


Én erre gondoltam ( csak folytatni nemtudom)

Felettes:-lapát van kezedben? Nahát.

Apa:-Hogy értsem ezt?

Felettes:- valamit halandzsál

....


Köszönöm szépen a segítséget! (És ha esetleg erre vannak könyvek azt szívesen várom)



2023. márc. 20. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

És apukád kérte már a tanácsodat ezügyben?

Nem hiszem. Főleg hogy láthatóan te sem tudsz nagyszájúskodni (amit mondjuk nem is mindig kell, pláne egy ilyen piti szituációban egy felettessel szemben).

Amúgy meg akinek előre be kell tanulnia, mikor mit vágjon vissza, az garantáltan le fogja égetni magát.

2023. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennek random kell jönnie. Nekem sajnos utólag jönnek az egyébként frappáns visszaszólások, de a szituban ledermedek és akkor ott nem megy. Ez a baj ezzel, inkább azt kéne erősíteni hogy az ember ne blokkoljon le egy beszólásnál. Utána spontán megy majd mit mondjon.
2023. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1/2.


Szia! Nem ő kért rá, engem csak felbosszant az,hogy aki az egész életét a családjával, ház körüli tennivalókkal, illetve munkával, tölti, annak úgy gondolom kijár némi tisztelet, megbecsülés közelítve a 60-hoz. Nem mellesleg arról hogy fiatal kora óta egy és ugyanazon a munkahelyen dolgozik. Tehát van tapasztalata a munkával illetően. Ami pedig engem illet,azt hiszem nem mindig célrevezető a nagyszájúskodás, ismétlem elegánsan is el lehetne tussolni ilyen szituációkat szerintem, hogy ő érezze magát kényelmetlenül. Nem hittem volna hogy ennyire részletesen be kell számolni. :)

2023. márc. 21. 00:07
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es válaszolóhoz


Köszönöm, hogy válaszoltál, sajnos így vagyok vele én is, hogy utólag, úgymond haza viszem a munkahelyről a szituációt, és otthon elgondolkodva jönnek elő a frappáns válaszok. Azt vettem észre hogy vannak és lesznek az életben hasonló töltetű kérdések más körítéssel, ami egy oltásnak felelhetnek meg.

2023. márc. 21. 00:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Konkrét beszólásokra lehet begyakorolni konkrét vissazszólást, tehát mivel mindig más és más a szituáció, másfélét szólnak be, így rögtönözni lehet csak az meg vagy megy, vagy nem. Egyszerűbb inkább egy hagyj békén vagy valami ilyesmi, vagy csak lazán hogy áh, mondd csak, úgyse érdekel. Nyilván egy felettesnek ezt nem ilyen egyszerű, azt meg el kell engedni, egy laza mosoly kíséretében, aztán az jobban emészti őket hogy nem húzza fel magát az ember.
2023. márc. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaja, kajálni készülök 😆 A self handycap képesség hasznos dolog ám.
2023. márc. 21. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor max. annyit mondanék neki, hogy lóf... a s..ébe. Nem elegáns, nem stílusos, nem is felülkerekedés, de ettől eldugul a főnök.
2023. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem is kérte a segítséged, pláne nem tudom, minek pörögsz ezen. Apukád valószínűleg pont letojja az egészet, tudja, hogy egy percet nem éri meg idegeskedni egy gúnyolódó főnökön.

Ne avatkozz bele, pláne hogy nem tudsz te sem frappáns lenni. Ahogy mások is írták, nincs olyan, hogy mindenre felkészülni. Vagy tud valaki csípőből tüzelni egy elmés visszavágással vagy nem.

2023. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném, hogy az ő kezében miért nincs semmi, miért csak a száját jártatja. Mondanám, hogy néha ő is kiprobálhatná,hogy milyen ez a 'munkának' nevezett dolog, egy új világ tárulna fel előtte.


De ez amúgy személyiségfüggő, vannak akik jobban vissza tudnak vágni, és vannak, akik nem.

2023. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minek szájhősködni? Nem kell belemenni, mert ott a vezető, de utcán munkaidőn kívül bármikor szembeköpheti. Ennyi
2023. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!