Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan létezzek előtte ha van...

Hogyan létezzek előtte ha van egy kontrollmániás kollegám?

Figyelt kérdés

Aki az a fajta, ha meglátja hogy telózol, beszól, és pont a konyha melletti irodában van így azzal is képben van ki mikor megy ki kávézni.

Ha olyan 10 körül, vagy 12 kórül megy a konyhába az ember az neki természetes, de én most akarok kávét inni mert leesik a fejem a monitor előtt

Majd hozok magamnak be vízforralót, de hogy osonjak ki?


Vagy hogy lehetne ilyeneket helyrerenni nonverbálisan, hogy magával foglalkozzon már?


Az igazgatónk nincs ekkora kobtrollmániás mint ez, sőt az igazgatónk irtó jófej laza nő!

Ez meg itt azon görcsöl hogy én telozom vagy kávézom. Egy olyan 40 es szigorú férfi, akinek szerintem mindennek haptákban meg rendben kell lennie csak mint vmi katonaságnal.


Majdnem olyan a felállás mintha ő lenne vmi szigorú "apa", én meg a szemtelen "órán puskázó" kiszökdösős, lógós hebrencs "nő".

Vele szemben meg az igazgatónőnk aki intelligens karrierista enyhén nárci VEZETŐ tipus, még az pendül velem egy húron és röhögünk annyit mint akik ittak volna.


Hogy igyak kávét? Hogy állitsam le?



#idősebb férfi #kontrollmaniás munkatárs
2023. márc. 21. 08:27
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Tehát engem mégcsak nem is a csoportvezetők, nem is az igazgató, nem is a kontroller szervek szabályoznak be, hanem egy szimpla férfi!

Hogyan változtassam ezt meg hogy tiszteljen annyira hogy rám se merjen nézni, vagy esetleg még meg is kerdezheti tölthet e nekem kávét! És ne az legyen amit csinál, hogy beszól, lenéz?

2023. márc. 21. 08:29
 2/29 anonim ***** válasza:
48%

"Kedves kolléga. Ha én az én dolgommal foglalkozok, meg ön is az enyémmel, akkor a maga dolgával ki fog?"

Teljesen asszertív. Én ezt szoktam. De kérdés, tudod-e azt viselni, ha visszaszól, bele tudsz-e állni. Ha nem, akkor semmit nem tudsz tenni, mert nincs eszközöd, belső izmod hozzá.

2023. márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

Látod, az a baj, hogy osonsz. Vonulj, mosolyogj, köszönj be neki (szép jó reggelt mindenkinek!), kérdezd meg tőle, ő nem szeretne-e most kávézni, neked most van rá szükséged.

Gondolom nem töltöd az egész napodat kávézással, így semmi köze hozzá. Nekem volt olyan kollégám, aki igen, agyf.szt kaptam tőle, a napi egy teámat nem tudtam úgy elkészíteni és bevinni magamhoz (öt perc idő) hogy ő ne csacsogna éppen bent az étkezőben. De neki sem szólt senki, volt főnök, ha neki úgy jó, hogy ezért fizet, akkor nekünk mindegy.

2023. márc. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
38%

Nem kell ez a képmutatós szinház, szard le ignoráld, nézd teljesen levegőnek, ennyi, ha pedig valamit akarsz tőle szólitsd a teljes nevén, és kezd el magázni!


Ki fog készülni tőle :D

2023. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
88%

Ha jól értem, ő ugyanolyan beosztásban van mint te.

Én most kimennék kávét tölteni magamnak és ha bármilyen megjegyzést tenne, akkor szóról szóra elmondanám amit az első válaszoló írt.Abban semmi sértő, negatív, vagy provokatív nincs. A választ sem várnám meg. A tisztelet pedig a határaid meghúzásával kezdődik.

2023. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%

""Kedves kolléga. Ha én az én dolgommal foglalkozok, meg ön is az enyémmel, akkor a maga dolgával ki fog?""


Erre kb annyit felelnék neked, hogy "Mi köze hozzá?"


Aztán mehetnél...

2023. márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Nem akarom hogy rosszhírem keltse és elindítson egy lavinát mindenkinek bogarat a fülébe téve.aztán hogy mások is figyelgesennek majd utána ha felhivja rám mások figyelmét.

A törődjön a magad dolgával típusu szemtől szembe kommunikácioban én lennék a vesztes.

Múltkor is ugy jött be hozzám, hogy azt mondta "látod milyen jofej vagyok? Direkt kopogok és várok, hogy el tudd tenni a telefont ha bejövök"

Szemtől szemben komnunikáciokban .indig en maradok alul mivel tapasztaltabb is szocializáltabb is én meg nem akarok hisztis bunkónak lesüllyedni a szemében azzal hogy törődj már a magad dolgával. Ez olyan iq alacsony szint ilyet bevágni.


A nonverbalitás érdekelne, az jó őtlet is szerintem, hogy ne osonjak, hanem emelt fő.

Ilyesmi viselkedés kultúra "oktatásra" van szükségem ahhoz hogy egy férfi megértse azt, hogy nem felsőbbrendűbb nálam.(nem is csak mint munkatárs, szerintem még céges rendezvenyeken is ez menne köztünk hogy ő a nagy okos isten, én meg csak hódolhatok neki

2023. márc. 21. 08:56
 8/29 anonim ***** válasza:
19%
Szólj be te is neki. Az ilyenek csak a saját szintjükből értenek.
2023. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Oltogatásokban ő az erősebb. Ha engem lelkiismeret is furdal vmiért még ő vígasztal és mond okosságokat.

A kommunikációja hozzám képest profizmus. De bárkivel. Kommunikációs vonalon mindig alul maradnék vele.

2023. márc. 21. 08:59
 10/29 A kérdező kommentje:
(Magasabb beosztásban van.ő vmi területvezető. De en nem tartozom a hatálya alá. Nekem ugyanolyan munkatárs mint mások csak)
2023. márc. 21. 09:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!