Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetséges, hogy egy munkahely...

Lehetséges, hogy egy munkahely ellehetetleníti a munkavállaló kilépését, és ott tartja?

Figyelt kérdés

Többször hallottam az utcán, buszon, és ezek az emberek arra kényszerültek, hogy kirúgassák magukat.

Ezt milyen módon teheti meg a munkahely, és milyenekre jellemző?



2023. márc. 21. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Van olyan,hogy túlóra. A normális munkahelyeken van túlóradíj. Vakit erőszakkal ott tartani az már bűncselekmény.
2023. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

1: Félreérted. A kérdés arról szól, hogy egy munkahely nem hagyja felmondani a dolgozót.


Szerintem amúgy nincs ilyen. Olyan lehet, hogy ha elküldték valami tanfolyamra vagy továbbképzésre, és utána egy bizonyos időn belül felmond, akkor vissza kell fizetnie valamennyit az összegből, amit a munkahely az oktatására áldozott.

2023. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Hasonló helyzetben vagyok. Igaz, nem is tudok nagyon ugrálni más helyre, merrt nem igazán kellek sehova sem. Itt meg "jól" kihasználnak, igaz, én is teszek érte, Volt már, hogy csináltam meredek dolgot, azt gondoltam, hogy lapát lesz belőle, de nem... Valamiéért kellek oda...
2023. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3: De akkor nem arról van szó, hogy a munkahelyed ellehetetleníti, hogy kilépj, hanem arról, hogy nem áll szándékukban elbocsátani.
2023. márc. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha úgy van a munkaszerződésedben,hogy x hónapra szerződtél vagy x hónap felmondási idő akkor ott tarthatnak. Amúgy meg nem.
2023. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xp ali ***** válasza:
63%
Lelki terrorral érik el. Meg megfenyegetik őket, hogy elintézik nekik, h sehova se vegyék fel őket, azok meg elhiszik, hogy van ilyen. Vagy perrel, hogy a felmondással kárt okoznak. Nyilván nem mindenki jogász, hogy tudja, hogy ilyen nincs.
2023. ápr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xp ali ***** válasza:
86%
Ja, meg olyan is van, hogy nem veszik el tőle a felmondó levelet. Annyi esze meg nincs a dolgozónak, hogy akkor feladja tértivevényesen, mert akkor átvettnek számít 1 idő után akkor is, ha a cég nem veszi át. Vagy az illető nincs bejelentve teljes összeggel és megfenyegetik, h a fekete részt nem adják neki oda, vagy valamit vissza akarnak vele fizettetni. Sok embert leht ilyenekkel szívatni.
2023. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Milyen módszerek vannak még, ha nem veszik át a felmondást?
2023. ápr. 6. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!