Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ekkora probléma a "robogó"...

Ekkora probléma a "robogó" szó használata motorkerékpárra?

Figyelt kérdés
A főnököm pénteken kérdezte, hogy hol találhat meg valamit, én pedig azt válaszoltam, hogy kint a robogó mellett láttam. 2 perc múlva visszajön, hogy nincs ott, majd kimegyek vele, és mutatom, hogy ottvan, ahol először is mondtam. Erre fennhagon azt mondta hogy "az egy b@xott nagyot túramotor, nem pedig robogó"!, közben pedig úgy nézett rám, mintha a legnagyobb hülye lennék. Mint később kiderült, volt az udvaron egy robogó is, és amellett kereste. Nekem igazából tök egyformák, mindekettő benzinnel megy, két kereküek és hangosak.

2023. márc. 26. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Igen, lehet baj, mert félreértést okozhat, hogy te helytelenül használod. Teljesen jogosan volt mérges.

Semmit sem értek a motorokhoz, de azért ne robogózzunk már le egy nagy masinát. Ennyi erővel a kis Smartra is mondhatod, hogy hát a terepjáró mellett, elvégre mindkettő autó…

2023. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem a "robogó" szóval van probléma, hanem veled. Nem azért vagy hülyének nézve, mert nem teszel különbséget közöttük, hanem mert nagyon jól tudod, hogy van különbség közöttük, nagyon jól tudod azt is, hogy mi a különbség közöttük és nagyon jól tudtad azt is, hogy szándékosan a "poén" kedvéért mondtál robogót, nagyon jól tudva azt, hogy amit keres, az nem egy robogó mellett van. De te csak azért is robogót mondtál, mert egy f*sz vagy. Már ne haragudj, de ez az igazság. Ezt kizárólag kibaszásból csináltad, semmi más miatt. Nem tudom mi volt a célod, talán neked erre áll fel, vagy ettől alszol jobban éjszakánként, de nagyon szánalmas és gyerekes.
2023. márc. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
21%

Nem ugyan az. A robogók automata CVT váltósak, a motorkerékpárok szekvenciális váltósak.

Persze teljesen érthető ha egy laikus ezt nem veszi észre kívülről. De a másik fél is érthető. Ha az én motoromat is lerobogóznák lehet megsértődnék :D

Onnan tudod legegyszerűbben megkülönböztetni, hogy a robogó váza áltakaban a női bicikli vázához hasonlít, a motoré pedig a férfi bicikliéhez.

2023. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mit mondjak?

Első körben a főnöködnek van igaza.

Teljesen más egy robogó és egy túramotor.

Még ha egy Burgmannra mondtad volna hagyján..

2023. márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 veterán vas ***** válasza:

A tájékozatlanság nem bűn, de nem is érdem.

A 1300-as H.D.-vel lehet vele robogni, mégsem robogó, ahogy egy 50-es Piaggióra sem mondjuk hogy országúti cirkáló.

(pedig azzal is lehet az országúton cirkálni)🤣

2023. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

Alapvetően igaza van a főnöködnek, de ilyen prosztó stílusban nem beszélünk az alkalmazottal.

Amúgy velem olyan esett meg, hogy a főnökasszony használt helytelenül egy szót. Közmunkát dolgoztam, szemétszedés volt. A mélyen tisztelt hölgyemény kiadta, hogy mindenképpen szedjük fel a szemetet a sütöde körül is. Tudomásul vettük, és elmentünk felszedni a kenyérgyár körül is. Majd amikor bementünk munka végén, kerdőre vont minket, hogy miért nem szedtük fel a szemetet a sütödénél. Kiderült, hogy az iq-betyárja egy tűzrakóhelyre gondolt, ahol az emberek szalonnát szoktak sütni. Neki ezt jelentette a sütöde.🤦

Úgyhogy vigyázni kell a kifejezésekkel.

2023. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Teljesen mindegy. Pont mint csapba szarni vagy szarba csapni ...
2023. márc. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek alapfogalmak. Panel vs családi ház pl. Csónak vs vitorlás stb.

Nincs mit szépiteni...

2023. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!