Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek a home office...

Szerintetek a home office vagy az irodai munka a hatékonyabb?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha az irodában is kizárólag a gép előtt ülsz napi 8 órában.
2023. márc. 27. 11:11
A kérdező szavazást indított:
Home office
Iroda
45 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Emberfüggő, nincs rá egységes válasz. Én produktívabb vagyok otthonról, amikor saját magam oszthatom be az időm és nincs körülöttem alapzaj, de vannak olyan kollégáim, akik teljesen elvesztik otthon a motivációjukat, nekik kell az irodai közeg ahhoz, hogy jól teljesítsenek. Kinek mi.
2023. márc. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
16%
Talán hatékonyabb az iroda ideig-óráig, más kérdés, hogy én felmondok, mert állandó irodai munkára köteleznek, akkor már senki nem végzi el a munkámat.
2023. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
54%
Nincs egyetemleges jó válasz. Aki egy lusta naplopó tróger, annak általában bent jobb, ha szem előtt van. Akinek meg nagyon el kell mélyülni a munkában, annak meg otthon, feltéve persze ha a körülmények adottak. Többnyire szerintem a hibrid a leghatékonyabb, de csak nagy általánosságban. Egyénileg változó
2023. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Ezért jó a hibrid, mert van akit jobb szem előtt tartani. Aki bent is lófrál otthonról se lesz produktív sőt. Aki bent is dolgozik, az otthonról is fog. Viszont nem mondható azt, hogy xy csak otthonról dolgozzon a másik meg bentről, így valahol igazságossá lehet tenni.
2023. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Ha valaki otthonról dolgozik és nem végzi el a munkáját, előbb-utóbb feltűnik a főnöknek és ki lesz rúgva. Ha nem tűnik fel a főnöknek, akkor pedig teljesen mindegy, mert ezek szerint amire a cégnek szüksége van, azt teljesíti. Ebben az esetben a menedzsment részéről hibás a feladatkiosztás, hisz vélhetően:

1. Vagy több ember van a munkára, mint kellene, ezért veszteséget termel a léhűtő a cégnek

2. Vagy rosszul van elosztva az emberek közt a feladatmennyiség, és valaki túl van terhelve, valaki pedig szinte semmit nem csinál.

2023. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok úgy elmélyülni semmiben, hogy folyamatosan lökdösik a székem, megy körülöttem a traccsparti, meg valaki 5 percenként rámnyitja a huzatot, vagy rámkapcsolja a légkondit. Az is nagyon zavaró, hogy nem tudok bekapcsolódni normálisan egy telkóba, mert a körülöttem lévők beszélgetnek, meg folyton hozzámszólogatnak. Sok esetben direkt hátráltatják ezzel a munkámat, hogy ne tudjak megfelelni. Tehát nekem a home office nem csak hatékonyaabb, hanem nem vagyok már hajlandó máshogy dolgozni.
2023. márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Én egy léhűtő, naplopó, lusta tróger vagyok. Olyan ember vagyok, akinek meglaszik a tej a szájában és nehezére esik megemelni a kisujjam is, utálom ha kell valamit tennem a létem fenntrartásában. F*sznak van kedve dolgozni.. Szóval én mindkettőben extrán kontraproduktív vagyok, egyikben sem vagyok hajlandó dolgozni. Home office annyiban kényelmesebb, hogy talán egy pár hónapig el lehet húzni a "bare minimum"on mielőtt kiderül, hogy frászt se csináltam. Irodában (ha bemegyek ilyen helyre egyáltalán, mert általában kiharcolom a HO-t elég csúnya veszekedések árán) akkor noszogatnak, üvöltöznek velem. Egy ideig-óráig "jóvanakkor a murvaanyád" dühbe gurulva megcsinálom amit kér de pár nap múlva már teljesen lefosom. Egy ideig ilyenkor kínos a főnöknek is, mert ennyire céltalan létfromát mint én senki nem látott és új helyzet elé állítom a főnököt, úgyhogy nem konfrontál és ráhagy hogy lustálkodjak. De ez max 1 hét és iszonyat veszekedés lesz belőle, majd repülök.

Szóval ja, csak mondom van akinél egyik sem használ ha produktivitásról van szó.

2023. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
16%

". Viszont nem mondható azt, hogy xy csak otthonról dolgozzon a másik meg bentről, így valahol igazságossá lehet tenni."



na látod, az én főnökömnek ilyen gondja aztán nincs.

csókossági alapon osztja a HO-t, egyiknek alig kell bejárni másikat hónapokig nem is látni,a nem csókos meg 1 napot se kap.

attól függ ki milyen mélyen van a főnök valagában!

2023. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

". Viszont nem mondható azt, hogy xy csak otthonról dolgozzon a másik meg bentről, így valahol igazságossá lehet tenni."


A fizetésed se ugyanaz, mint másoknak, azon mégis túl tudod magad tenni.

2023. márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Ember és feladatfüggő.


Az én munkakörömben (ill. számomra) mindkettő ugyanolyan. Ha egyeztetnem kell, azt irodanapon teszem, ha dolgozom, azt otthon is tudok. Szerintem aki járt egyetemre (és sikerült is diplomát szereznie), annak van elég önuralma az önálló otthoni munkavégzéshez. Márpedig a legtöbb ilyen munkakör diplomás munkaerőt alkalmaz (vagy valakit, aki korábban a munkához szükséges tudást is egyedül szedte fel, otthon).

2023. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!