Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely váltás,hogyan?...

Munkahely váltás,hogyan? Szorongás leküzdése?

Figyelt kérdés

Szóval 22 éves vagyok, 2. munkahelyemen dolgozom, egyszerű operátorként.

OKJ végzettségem van -logisztikai ügyintéző-, illetve részképesítésem van kereskedelmi ügyintézőként.


Na, előbbiből semmi tapasztalatom, utóbbiból van,de nem elég🙄 a cégeknek.


Már egy ideje gondolkodom a munkahely váltáson,mert ez a 3 műszak lehoz az életről, konkrétan alig tudom beosztani az időm. Nem igazán tudok neki állni bárminek,mert ha időm lenne,akkor hulla fáradt vagyok.

Szeretnék nyelvvizsgázni is meg lenne egy pár elképzelésem.


A gondom ami vissza tart a váltástól, elég pitiáner dolog: az emberektől való stressz,szorongás érzete.

Ha olyan emberrel kell beszélnem,akivel valószínűleg nem találkozok többet/sokat,azzal nincs gondom, viszont nehéz beleszoknom egy csapatba-majdnem hogy dadogok, teljesen zavarban vagyok,nem igazán tudok beszélni teljesen hétköznapi dolgokról,csak munkával kapcsolatban-(Ha ez megtörtént màr egyáltalán semmi gondom)

Jelenlegi munkahelyemen is legalább 4 hónap volt,mire beleszoktam a környezetbe, ezért érzem nehéznek a váltást.


Hiába tudom, hogy én nem akarok egy gyárban megszottyadni.


Akik hasonlóban szenvednek,hogy tudják/szoktàtok ezt a váltást elintézni? Úgy érzem, hogy amit én szoktam mantrázni az kevés ide ("dolgozni megyek,nem ismerkedni")



2023. ápr. 3. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Inkább próbálj meg az egészre izgalmas feladatként tekinteni, hogy megismerhetsz új embereket, akiktől tanulhatsz újat, és akik talán még jobbat kihoznak belőled. Emellett azt is jó fejben tartani, hogy biztosan nem a következő lesz az utolsó munkahelyed, és minden új tapasztalat segít abban, hogy a következő egyszerűbb legyn.

Próbáld szem előtt tartani, miért is szeretnél váltani, és tudatosítsd magadban, hogy van ennek ára, és most biztosan nem jó, ellenben attól félsz, ami talán nem lesz jó: döntéselméletileg teljesen racionális döntés a váltás.

2023. ápr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Munkahelyváltás helyett gondolkodj el valami használhatóbb képzés elvégzésén, különben sosem fogsz normálisabb munkát kapni.
2023. ápr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#3 szeretnék képzést is elvégezni,de nem tudom, hogy 3 műszak mellett,hogy kéne bezsúfolnom- tudom,hogy mások képesek rá,de nekem nem menne.

A munkát viszont nem hagyhatom abba, tekintve,hogy még a szüleimmel élek.


#2 köszönöm :)


#1 hàt vidéki nagyváros enyhén nyugaton

2023. ápr. 3. 08:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elején mindenkiben van egy kis feszültség/izgalom, mikor új helyre kerül, ismeretlen emberek közé. Nekem az volt a parám, hogy ügyetlen leszek és mindenki hülyének fog nézni. De aztán azzal nyugtattam mindig magam, mikor váltottam, hogy mindenki volt valaha első napos: az ott dolgozók is voltak anno új dolgozók, ők is voltak kezdők,akik nem ismerték a dörgést. Idővel te is megszokod a helyet,megismered az embereket. Lesz, akivel jobban összehaverkodsz, lesz akivel kevésbé, és ez így lesz jól. Minden rendben lesz :)
2023. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
41%

"Akik hasonlóban szenvednek,hogy tudják/szoktàtok ezt a váltást elintézni?"

Vak vezessen világtalant?

2023. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 arra lettem volna kíváncsi,hogy mit csináltak,mikor váltottak,hogy sikerült is nekik
2023. ápr. 4. 18:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!