Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 10 hónapnyi munkaviszony után...

10 hónapnyi munkaviszony után nem jár szabadnap?

Figyelt kérdés

Még egyetlen szabadnapom sem volt, és elkértem a mai napot, mert a vasárnapi szél összabarmolta a tetőm, és most beázik. Erre a főnököm azt mondta, hogy még egy hónapja sem dolgozom és nem ad szabadnapot, muszáj bemennem.

Végül ácsot kellett hívnom, akinek a napi munkadíja 5x annyi, mint amennyit én keresek naponta.



2023. ápr. 3. 15:30
1 2
 1/11 Lilluci27 ***** válasza:
100%
most 10 hónap vagy 1 hónap? ha egy hónap akkor gondolom még próbaidőn vagy és azért nem kaptál.
2023. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

[link]

Itt kiszámolható az egy évre jutó szabadságok száma.


Sok helyen egyébként kötelező a szabadság felhasználása részarányosan pl. MÁV

2023. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hülyeséget írtam, elnézést. Tehát 10 hónapja dolgozom, és a főnököm azt mondta, hogy még egy ÉVE sem dolgozom.
2023. ápr. 3. 15:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A főnököd vagy tényleg ennyire buta hogy nem ért hozzá vagy ennyire madárnak néz. Én az utóbbira tippelek. Simán eljottem volna táppénzre ha egy ilyen dolog miatt egy nap szabit nem képes kiadni
2023. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A főnököd csakugyan hülyének néz téged. Ez teljesen törvényellenes. A szabadságot időarányosan ki kell adni. És 7 nappal te rendelkezel. Milyen munka ez? Az biztos amúgy, hogy be vagy jelentve?
2023. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha vasárnap délután jelented be, hogy nem tudsz bemenni a vasárnap délutános műszakban dolgozni, azon nincs nagyon mit csodálkozni.


Az más kérdés, hogy nyilván lehetne méltányosnak lenni, ha valóban vészhelyzet van

2023. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6: A mai napon akart szabad lenni.
2023. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10 hónapja ott dolgozol, akkor már a tavalyi évben is dolgoztál (tekintve, hogy még csak április eleje van)

A tavalyi szabadságod hogy adták ki? Vagy az sem kaptad meg?

2023. ápr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

8: Azt írja, hogy még egyáltalán nem is volt szabadságon, amióta ott dolgozik. Akkor nyilván nem adták ki neki. Na de ez az, hogy a múlt évi napokat, ha nem is időarányosan, akkor legkésőbb decemberben ki kellett volna, hogy adják neki. Ez így full törvénytelen.

Mondom kérdező, ha esetleg nem vagy róla megbizonyosodva, érdemes lenne utánanézni, hogy bejelentve dolgozol-e.

2023. ápr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, 10 hónapja pihenőnap nélkül dolgozol? Ez már a munkaügyi bíróságra tartozna.
2023. ápr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!