Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás alatt szabad-e...

Firefox1996 kérdése:

Felmondás alatt szabad-e másik munkaszerződést aláírni?

Figyelt kérdés

Határozatlan munkaszerződésem van jelenlegi céggel, felmondtam. Kérdés az, hogy felmondási idő alatt jogos-e/szabad-e egy másik cégnek a munkaszerződéstét előre aláírnom? Ha igen, akkor mire kell figyelnem?


Gondolom arra, hogy az új munkaviszony kezdő dátuma a mostaninak a lejárata utáni nap. Tehát nem lesz 2 munkahelyem egyszerre, csak előre meg lehet-e írni a szerződést?



#felmondás #szerződést aláírni
2023. ápr. 5. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Olvasd el mi van a szerződésben és majd eldöntöd, hogy az a jelenlegi helyzetedben megfelel e.
2023. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Ezt most komolyan kérded? Szerződés aláírása nélkül nem is szabad elkezdeni másutt dolgozni.
2023. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy szabad.
2023. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2/2: Igen, kérdezem, mert nem tudom jogos-e. Nem azt kérdezem, hogy azért kérdezem, mert nem írom alá amikor kezdem az új helyen. Hanem azt, hogy még csak felmondás előtt állok, akkor törvényileg aláírhatom-e az újat, vagy megvárom addig, amikor kezdek az új helyen, és az első napon aláírok mindent.
2023. ápr. 5. 12:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én már írtam úgy alá máshová, hogy előző helyen a felmondási időmet töltöttem. Ezt bent is tudták és nem volt gáz. A dátumok ne legyenek átfedésben :) egyébként ha attól nyugodtabb vagy, simán kérheted, hogy hadd írj alá mindent az első napodon. Csomó helyen szerintem ez a gyakori. Voltam olyan helyen is,ahol az első nap előtt átküldtek minden belépő doksit emailben, hogy nézzem át és ha bármi gond van,jelezzem. Belépéskor pedig kézhez kaptam a papírokat és aláírtam.
2023. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen alá lehet írni, ha az új munkaviszony kezdő dátuma később van, mint a jelenlegi munkaviszony végdátuma.
2023. ápr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!