Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki hogyan intézte a munkahelyv...

Ki hogyan intézte a munkahelyváltást?

Figyelt kérdés

Szeretnék új munkát keresni, azonban nem tudom, erről mikor kell (illik) szólni a munkahelyen. (A felmondási időm 30 nap. Az világos, hogy mikor felmondok kiderül)

A közvetlen kollégák és az osztályvezetőmet szeretem, azonban a többi osztály és a felsővezetés iszonyatos. Még csak egy éve vagyok itt, de úgy érzem, hogy a felső vezetés hozzáállása kezd tönkre tenni. Home office-ra csak ritkán, rendkívüli esetben van lehetőség, így nehéz azalatt elosonni interjúra.

Ti hasonló helyzetben hogy oldottátok meg? Szabadságot vettetek ki és egy napra próbáltatok több interjút szervezni? Volt aki beszélt erről a közvetlen felettesével?



2023. ápr. 6. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem igazán szokás beszélni, hogy interjúzgatsz. De volt már olyan felettesem, akivel olyan viszonyban voltam, hogy ezt az infót is megosztottam vele. Egyébként igen, ha nincs home office, akkor szabadnapra kell összezsúfolni pár interjút.
2023. ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a felmondásom előtt én semmit nem közölnék. Feltéve, hogy ugye nem célod a cégnél tovább maradni, tehát jobb fizut stb. kialkudni.
2023. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem cél tovább maradni és a világ 8. csodája lenne, ha nagyobb fizut ajánlanának, csak hogy maradjak. (itt egy rendezvényre se lehet csak úgy egy üveg vizet rendelni)

Igazából közvetlen felettessel jó a viszony. Egyszer mondta, hogy ha van kapcsolata x cégnél, szívesen beajánl ha megunom az ingázást.

2023. ápr. 6. 10:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szabadságot vettem ki, ahol nem volt lehetőség home office-ra, amikor meglévő munkahely mellett kerestem állást. Egy cégnél volt ismert az álláskeresésem, de ott az történt, hogy kihúzták alólam átszervezéssel a munkakört, és azon kapták magukat a főnökök, hogy nem tudnak nekem tovább munkát biztosítani teljes munkaidőre, miközben egyetlen feladatcsoport maradt nálam, amihez meg kellett nekik a szakértelmem, így bármeddig húzhattam volna az álláskeresést akár továbbra is, csökkentett feladatokkal, és elengedtek bármikor interjúzni, de azért nekik sem meg nekem sem volt ez így jó hosszú távon, szóval már álláskeresési időszakom alatt kitaláltuk, hogyan fogok nekik a jövőben is bedolgozni, és amikor lett valami más munka, akkor lepapíroztuk és elváltunk békével. Ahol olyan volt a hozzáállás, hogy ha megtudják, hogy állást keresek, másnap már nem kell mennem, ott ügyeskedtem, azokon a helyeken csak olyanok maradnak, akiknek nincs választásuk.
2023. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy esetem, amikor a munkahelyi körülmények miatt lebetegedtem, ilyen megfázásos valamit szedtem össze fűtetlen helyiségben télen. Mivel szarul voltam, táppénzre mentem vele. Már beadtam azelőtt pár helyre a jelentkezésemet, és pont úgy ajánlottak interjút, hogy a táppénzre esett időpont, elmentem táppénz alatt. Még próbaidő volt, szóval gyorsan ment a váltás is.
2023. ápr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Munkaidő utáni időpontra szoktam megbeszélni az állásinterjút, általában nyitottak rá. Ha nem, és csak egyszerűen közlik, hogy adott időpontban várnak, akkor vagy szabadságot kérek a jelenlegi munkahelyemen, vagy élkeretőzködök.

Szólni persze nem szoktam semmiről sem. Amint az új munkahely már biztos, másnap a régi helyen felmondok.

2023. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Arról a szándékomról, hogy továbbállnék és hogy elkezdtem nézelődni,soha senkinek nem szóltam. Ugyanúgy dolgoztam,ahogy korábban. Ha jöttek be interjúk, akkor a következőt csináltam: online interjúnál home office (előtte csekkolni, hogy meetinggel vagy mással ne ütközzön), személyesnél pedig előre szóltam, hogy ebben és ebben időben el kell mennem ügyet intézni, de x óra múlva visszajövök és bepótolom a kimaradt órákat. Senki sem faggatott, hogy mégis hová megyek. Az, hogy mit csinálok irodán kívül, abszolút nem tartozik senkire. A kieső időt pedig tényleg bepótoltam.

Ha összejött az új meló, ajánlat elfogadva, kezdő időpont egyeztetve (valahol már a szerződést is aláírtam), akkor szépen betipegtem a főnökhöz a 2 példányban kinyomtatott felmondó levelemmel, hogy akkor én mennék. Levelek aláírva,egyik az enyém, másik a cégé. Felmondási idő letelte után pápá :)

2023. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, a pár órás kihagyás még jó lenne. Korábbi hazainduláson gondolkodom, mert egyébként ingázó vagyok és már szeretnék a lakóhelyemen dolgozni. :)
2023. ápr. 6. 14:53
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Volt, amikor megmondtam, hogy állásinterjúra megyek. Az új állás nem jött össze, de a cégnél megemelték a fizumat.
2023. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én felmondtam és a közös megegyezés alapján nem kellett ledolgoznom a felmondási időt, így azalatt szabadon intezhettem az új munkahelyet.
2023. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!