Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Én vagyok túl problémás, vagy...

Én vagyok túl problémás, vagy tényleg így néz ki egy munkahely váltás/betanítás?

Figyelt kérdés

Rólam röviden annyit, hogy műszaki/gazdasági mix diplomával rendelkezek, 2006 év elején kezdtem el dolgozni egy 200 fős autóipari multinál, jött egy váltás 2009 őszén, de utána 2021 júniusáig egy helyen dolgoztam, de azért több poziban is. Úgy éreztem közel 12 év után, hogy szeretném magam máshol is kipróbálni, ahol több lehetőség lehet az előrelépésre.

Elkezdtem az új helyen dolgozni, de a 3 hónapos felmondási időm miatt, mire oda jutottam, hogy elkezdek az új helyen dolgozni, kb 1 hónap után kiderült, hogy aki felvett őt áthelyezik és aki a főnököm lett, hát ő azért átírta a feladatkört, sőt 3-4 hetente voltak változások 3-4 alkalommal a feladatokat illetően. A betanítás sem úgy történt, ahogy én azt gondolnám, hogy egy normális szint lenne, nyilván nem lehet örökké fogni a másik kezét, de napi 1-2 óra foglalkozás azért annyira nem egy nagy időtömeg, és ez legyen mondjuk max 2-3 hét. Nem tudtam rendesen az alapokat elsajátítani, ami cég specifikus, telt-múlt az idő és később sem kaptam nagyon segítséget, kb autodidakta módon ment a munkavégzés, és folyamatosan bennem volt az érzés, hogy a hozzáadott érték, amit képviselek a cégnél az nem az a szint, amit gondolnék. Illetve azért váltottam 12 év után mert szerettem volna előre lépni, de hogyan lépek előre, hogyan fejlődök így, ez a kérdés folyamatosan bennem volt. Több alkalommal beszéltem a felettesemmel, és ilyen szövegeket voltak, hogy meg van velem elégedve, gyorsan felvettem a fonalat, vagy valóban egy 1000 fős cégnél ez a színvonal, így végzik az emberek a munkájukat.

Aztán jött a béremelés 2021 év elején, nekem azt mondták, hogy mivel csak 7-8 hónapja vagyok a cégnél ezért nekem nem jár, amikor felvettek nem ez volt a szóbeli megállapodás, szóval nem gyengén kiakadtam ezért intenzíven elkezdtem munkát keresni, ami sikerült is és 2022 májusában kezdtem az új helyen (szóval 11 hónap lett végül belőle). Kicsit félve választottam azt ahova végül mentem mert koreai céghez kerültem, de komoly összeget ajánlottak, nem volt messze a lakhelyemtől illetve home office-t is ígértek.

Szóval megtörtént a kezdés, minden gördülékeny volt az elején, hamar kaptam laptopot, hozzáféréseket, körbe vittek bemutatni, még több magasabb vezetőnek is bemutattak, szóval imponáló volt a helyzet. Maga a csapat 6 fős ebből ketten voltunk magyarok, a magyar srác megmutatta ő miket csinál, de azt az elején leszögezte, hogy tőle semmit nem kell átvennem, majd a koreai kollega mondja meg mi lesz a feladatok listája mert őt kell tehermentesíteni, gondoltam akkor majd biztos mutatja. Az első 3-4 napban megnéztem, hogy mit csinál a magyar kollegám az azért lejött, hogy nincs 8 órában leterhelve, olyan napi 3-4 óra max. Miután eltelt 3-4 nap, szólt a koreai kollega, hogy akkor holnap beszélünk, megjött másnap reggel, de nem nagyon beszélgettünk, nem nagyon mutatott semmit és ez így ment nap mint nap 3-4 hétig, néha előfordult, hogy volt támogatás ilyen szöszölős feladatokban, de ennyi...

A szakmai vezetőtől kaptam egy projektet, amivel foglalkozni kellene, de ez is olyan 1 hónap után történt, kicsit vicces volt a felvezetés -> ezzel a projektel kell foglalkoznod, hogyha ez lement, akkor utána megnézzük mi lesz a feladatköröd. Úgy vettek fel engem, hogy azt sem tudták mire vesznek fel, mit fogok csinálni és ez így ment 4-5 hónapig. Nem tetszett a helyzet, de nem akartam ismét váltani, próbáltam türelmes maradni és reménykedtem, hogy idővel jobb lesz. Valamilyen történt azért javulás, valóban kaptam néhány feladatot, de az napi 2-3 óra volt és az sem annyira önálló munkavégzés, hanem inkább support fukció volt, és van mögöttem 17 évnyi autóipari tapasztalat. A kulcsot az tette be, hogy a főnökömmel volt egy nézeteltérésem, nem voltunk félre sehova, hanem a 40 fős irodában elkezdett már kiosztani.

Itt sem tartott sokáig a keresési folyamat 1-2 hónap után találtam új helyet. Most már valóban nagyon óvatos voltam, HR-es ismerősöm úgy tudta nincsen negatív híre a cégnek a környékén, egy ott dolgozóval is felvettem a kapcsolatot, ő is dícsérte a helyet.

Most kezdtem 3 hete, de már most érzem, hogy ez sem lesz az igazi. Az első 3-4 nap itt is rendben volt, utána megtudtam, hogy a közvetlen kollegám heti 3-4 napot dolgozik home office-ban, és elvileg ő tanítana meg. A főnökünk megbeszélte vele, hogy a betanulás miatt ne menjen home office-ba, nincs kimondva, de érzem, hogy ez gondot okoz neki (egyébként max 10 perc alatt beér autóval). Alig beszél velem, ha kérdezek valamit nagyon rövid válaszokat ad, próbál lerázni. Nincsen az, hogy mellém ül vagy én üljek mellé és magyaráz, hogy min dolgozik.

2021 nyara óta ez a 3. munkahelyem, most megint kezdjek új irányba nézelődni? Másoknak milyen tapasztalata egy munkahely váltásnál, valóban ennyire magadra vagy utalva és mindent neked kell kijárnod?

Tényleg annyira komoly elvárás, hogy kezdek egy új helyen, elmondják mi lesz a feladatköröm, megmutatják,nézem, folyamatosan rögzül a folyamat, egy idő után elkezdek én is gyakorolni, de ha elakadok van mellettem segítség és folyamatosan több mindent veszek át?



2023. ápr. 8. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Az említett cégek között szerepel a thyssenkrupp? Na ott nincs ilyen vicc állapot a betanítás körül… hajtanak, de van rendesen betanítás, és komoly fizetés is. (Mérnökként legalábbis)
2023. ápr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahol én vagyok, oda lasszóval sem találnak embereket, - mert itt dolgozni is kell, - aki pedig számításba jöhetne véletlenül, azt meg biztonsági vonalon meszelik el, - tehát emberöltőnként esedékes, hogy be kellene valakit tanítani. Amikor eljutunk eddig a pontig, akkor eléggé nagy eséllyel én nyerem meg a feladatot, - már nem is számolom, hogy arányait tekintve mennyi kiképzést nyertem én meg. Ennek ellenére az a legújabb szokása a főnökömnek, hogy gátolja a képzés menetét, - lehetetlen küldetés még szakmai "modulok" szintjét is teljesíteni, mert valahogy úgy képzeli el az oktatást a főnököm, hogy össze egymással közvetlenül semmilyen szinten nem függő morzsákkal szórjam az új embert. Hiába tudom, hogy ez csak káoszt teremt az új ember fejében, ragaszkodik ahhoz a főnököm, hogy "Nem kell azt tudnia" meg "Azt sem kell, hogy tudja"...

Én meg nézek ki fejemből pislogva, mint egér a nullás lisztből, hogy mire jó ez - annak az árnyékában, hogy soha nem végeztem fél munkát és elégedettek voltak a kiképzési szisztémámmal az összes szinten eddig!

A legjobban az zavar ebben az egészben, hogy amikor megnyerek egy ilyet, akkor összekuszál még engem is ez az elvtelen elvárási szisztéma, miközben a pozitív eredményeket, "hadrafoghatóságot" az összes szint tegnapelőttre szeretné látni! Csodálkoznak, hogy "nem haladok"...

2023. ápr. 9. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szolovjov ***** válasza:
52%
Hát ezek tipikus ,,raj" (irodista) munkák. Nem tudja megmutatni mit kell csinálni, mert ő sem csinál semmit. De mégis tehermentesíteni kell. Ezt látom vagy 15 éve a multiknál. Fele annyi szellemi dolgozó is sok lenne. Ahogy írtad is, napi 3 óra meló a többi herevere. Na meg azt sem tudják mire vettek fel, de felvettek 😀 De a fizikai melósnak a belét is kihajtják, hiszen ők termelik ki a TV nézők (irodisták) bérét.
2023. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A koreai emberkék valóban egész nap nyomták a munkát, de ez náluk valszeg a mentalitásuk része, hogy inkább ők csinálják és nem adom át a munkát a magyarnak. Voltak olyan riportok, ami nem a hálózaton volt lementve hanem a saját meghajtóján, minden héten/hónapban többször kellett érte "könyörögni", hogy arra másnak is szüksége van.
2023. ápr. 9. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!