Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 1 hónapja dolgozom takarítókén...

1 hónapja dolgozom takarítóként egy ruhaboltban , napi egy óra. Foglaltam egy utazást május 23 és 27 között tehát kellene majd szabadság, 5 nap. Lehet egyszerre ennyit kivenni? Csak nem fog szólni a főnök érte.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 14. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem a főnököt kérdezed, nem értem? Meg napi 1 óra? Próbaidő van? Próbaidő alatt, ha nem tetszik ez neki, simán elküldhet. Most foglaltad vagy már azelőtt, hogy elkezdtél ott dolgozni? Ha most, miért nem volt opció megkérdezni őt? Ha még előtte, miért nem volt opció, hogy már akkor közöld, mikor felvett, hogy foglalt utazásod van? Rengeteg kérdés merült fel bennem.
2023. ápr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ennyire jól fizet a napi egy óra takarítás?


Nem köteles megadni. Lehet, hogy jófej a főnök, de a jófejség ott kezdődik, hogy erről már előre szólsz, mielőtt elkezded a munkát (ha meg próbaidő alatt foglaltad az utazást, hát, akkor inkább nem is kommentálnám...)


Készülj arra, hogy addigra inkább keres mást helyetted.

2023. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

2-es: mi az, hogy "Ennyire jól fizet a napi egy óra takarítás?" Ez hogy jön ide?


Kérdezö: a fönököt kérdezd meg, ö dönt.

2023. ápr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nem fog szólni a főnök érte" - előbb kellett volna megkérdezni, és a válaszát tudva foglalni vagy nem foglalni.

Régen alap volt, hogy a próbaidő alatt (vagy akár tovább, akár az első 6 hónapban) nincs szabadság, de manapság sokkal lazábban veszik már az ilyesmit.

2023. ápr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Május vége még soká van, addig beszéld meg minél hamarabb a főnököddel.


Milyen utazásról van szó? Létfontosságú? Mert ha nyaralás jellegű, azt mondom, hogy simán ki lehetett volna hagyni, amíg nem biztos a munkahelyed, én évek óta nem megyek sehova, még is kibírom.

2023. ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbb szokás a főnököt kérdezni, és csak utána foglalni.
2023. ápr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha életemben nem foglaltam úgy szállást, hogy nem egyeztettem volna előtte a szabadságról.

Mondjuk ha napi egy óra és képzettséget nem igénylő munka, akkor gondolom, te sem problémázol majd, ha elküldenek. Ez csak zsebpénz.

2023. ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azóta azt mondta a főnök hogy amikor fix, szóljak. Nincs akadálya. Egyébként azt mondja hogy az 1 órás takarításra nagyon nehezen lehet embert találni, és aki bemegy majd helyettem takarítani az "beugró"
2023. ápr. 14. 13:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Mennyit fizet ez a meló?
2023. ápr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!