Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy vészeljem át a gyári...

Hogy vészeljem át a gyári melót iylen kollegák között?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemet ott kellett hagynom, de egy barátom által lesz a szakmámban munkám, de arra még várnom kell 2-3 hónapot előre láthatólag.


A lényeg, hogy addig keresnem kellett valami munkát, és sajnos csak egy gyárban tudtam elhelyezkedni. Bár nem kellemes maga a munka sem (hajnalba kelés, éjszakázás, állás, monotonitás stb),viszont nekem a legnagyobb problémám az emberekkel, a kollegákkal van odabent.


A sztereotípiák nagy része sajnos igaz, egy hatalmas, műveletlen, sötét csűrhe van ott összezárvá, tisztelet a kevés kivételnek.


Szóval a kedves kollegák közül néhány egyszerűen rám szállták és vannak a művezetők előtt akarnak folyton eláztatni, árulkodnak, féligazságokat mondanak, pl.ha lassan dolgozom mondják a magukét a főnöknek, hogy lassú vagyok, aki jön szólni, hogy gyorsítsak be. Ha begyorsítok akkor mennek panaszkodni, hogy szóljanak rám, mert gyorsan csinálom, miattam fogják megemelni a normát és hogy direkt pakolom be őket munkával. Ha beteszek a gépbe egy olyan terméket ami határeset, akkor mennek árulkodni, hogy selejtet csinálok, jön a főnök és lecsesz. Ha a selejtbe teszem a határesetet akkor mennek, hogy miattam sok lesz a selejt és megszívja az egész műszak, jön a főnök és lecsesz. Szóval ilyen gyerekes áskálódás.


A másik fele pedig a magánéltem miatt cikiz. 29 éves vagyok és nincs párkapcsolatom jelenleg, illetve gyerekem sem. Akiknek pedig már 22 évesen 2-3 gyerekük van, azok folyton megszégyeníteni igyekeznek emiatt, néha csak jó hangosan hogy vagy 20 ember még biztos hallja, kérdezgetik, hogy mikor lesz már valaki, miért nincs senki és debil módon nyerítenek, néha obszcén "vicceket" és célzásokat tesznek pl.a maszturbálásra, a szexhiányra, a gyerekekre való irigykedésre....


Szóval ez túl sok tudatlanság és primitívség nekem egyszerre.


Hogyan kezelhetném? Tippek, amikkel elegánsan háríthatok, visszadobhatom a labdát?



2023. ápr. 17. 23:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem hagyd ott,nem er annyit az egész,hogy kikeszulj...
2023. ápr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Ott fogom amint tudom, szerintem pezsgőt is bontok mikor végr ekiszabadulok onnan. De addig még 2-3 hónapig sajnos kell valami jövedelem, fizetnem kell az albérletet, számlákat, ennem is kell valamit. Szóval muszály valahogy kihúzom még egy darabig.
2023. ápr. 17. 23:16
 3/35 anonim ***** válasza:
30%

Vegyél be napi egy-kettőt:


[link]

2023. ápr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Miért is gondoltam, hogy érdemi segítséget kapok itt?
2023. ápr. 17. 23:23
 5/35 anonim ***** válasza:
33%
Fogd fel ugy, hogy edzödsz a munka világára. (Ne hidd, hogy a gyári munkások sajátságossága ez.) Ilyen bármilyen munkahelyen lehet. Tanuld meg elfogadtatni magad a munkatársaiddal. Sajnos ez igy van!!!!
2023. ápr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tudom min mész keresztül. Én csak diák munkán voltam ott de durván ment a bullying.

Nekem annyi volt a túlélésre mentem, próbáltam minél kevesebbet beszélni vagy kevésbé hülyékhez csapódni. De megoldás csak az lesz ha eljössz. Kitartást kívánok!

2023. ápr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
De ezek annyira primitív majmok, hogy az alapvető, illemmmel, kommunikációval, társas magatartással nincsenek tisztában! Itt nincs elfogadás! Aki agresszív és trágárkodva, fenyegetőzve összecsap velük,úgy hogy zengjen a csarnok attól elkezdenek tartani és csak a háta mögött pletykálnak róla, szemébe nem. De csak ennyi, mint az állatok között. Szép szóval, kedvességgel, segítőkészséggel, csak azt érem el, hogy egyre jobban rám kapnak, mert látják hogy nem vagyok agresszív!😫😫
2023. ápr. 17. 23:35
 8/35 anonim ***** válasza:
79%
Leírtad hogy 2-3 hónapot kell kibírnod, annyit simán ki lehet bírni, tudom hogy szar, de ez tartsa benned a lelket.
2023. ápr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
83%
#7: Tanulság? Fejüket leordítod. Nem kell folyamatosan csinálni, párszor elég.
2023. ápr. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Igen, tudom😔 De addig is jó lenne valami okosságot olvasni, mert én úgy érzem 1 nappal sem bírok ott többet ki, katasztrófa volt a mai napon is😥😰
2023. ápr. 17. 23:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!