Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 90 napos felmondási idő...

90 napos felmondási idő milyen munkakörökben van ?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 24. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem munkakörtől, hanem aláírt munkaszerződéstől függ a felmondási idő mértéke.

Egy kivétel van talán, a közszféra, ahol törvény rendelkezik a 2 hónapos felmondási időröl, de természetesen közös megegyezéssel ott is el lehet térni ettől.

2023. ápr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, annyit kifelejtettem, hogy ha a munkaszerződés nem rendelkezik a felmondási időről, akkor az Mt. szerinti felmondási idő a mérvadó.
2023. ápr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mernok vagy kozepvezeto
2023. ápr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért kell a munkaszerződésben 90 nap felmondási idő ? A munkahelyek nagy része 30 nap felmondási időt ír a munkaszerződésben.
2023. ápr. 25. 08:38
 5/8 A kérdező kommentje:
Speciális szakterület, vagy olyan munkakör ahová nehéz szakembert találni ? Új ember akit felvesznek a régi helyére annak a betanítása miatt ?
2023. ápr. 25. 08:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a cégek nagy része 30 nappal operál,nem ritka a két-három hónap felmondási idő. Nekem jelenleg 3 hónap,mert egyedül vagyok a feladatkörömben, nincs helyettesem, kvázi csapattársaim (igen,a szabijaimat sem vehetem ki sajnos akármikor emiatt) , és ha fel tudnak venni embert ennyi idő alatt,nekem kell majd betanítani, míg ott vagyok. De nálunk mindenki másnak is ennyi a felmondási ideje.
2023. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, irodai szellemi munkakörben vagyok, oktatásszervezőként dolgozom multinál. Nem egy nagy ördöngösség maga a feladat, könnyű lenne beletanulni,de ugyanakkor komplex,nagy felelősséggel jár:telefonhívásoktól kezdve ajánlat készítésen és szerződés írásokon át a számlázásig mindent én csinálok a területemen.
2023. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Miért kell a munkaszerződésben 90 nap felmondási idő ? "


Ugye azzal tisztában vagy, hogy a munkaszerződés két fél akaratát tükrözi?

Ha nem "akarod" azt, amit megajánlanak, akkor "tárgyalsz". Ha nem jársz sikerrel, akkor nem írod alá azt a munkaszerződést, ami ellentétes azzal, amit te szeretnél. Nálam ez ilyen egyszerű...

2023. máj. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!