Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire valósak a külföldi...

Mennyire valósak a külföldi álláshirdetések nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan hirdetést látok hogy nyelvtudás nélkül keresnek pl gyárba betanított munkást.Anyukám testvére kint él németbe 6 éve,és ők is így kezdték..írtok tapasztalatokat, vagy hogy mire kell figyelni .Honnan tudom hogy kamuhirdetés e?

2023. ápr. 26. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívül kiszolgáltatott helyzetben leszel.

Innen kezdve a vendéglátód jóindulatán múlik minden.

Rabszolgát (igazit) például pont így keresnek.

2023. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minimalbéres tulhajtott gyári meló, esetleg vagohid, takaritas.

Tipikusan az a hely ahova a helyiek be nem teszik a lábukat.

Szallast is adnak... 10-en egy szobába, talald ki melyik lopott meg.

Nem ajanlott ezekbe belemenni.

2023. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Az ország nyelvét nem beszéled, vagy angolt se?


Én most megyek külföldre továbbtanulni (MSc). Dolgozni is fogok. Beszélek 3 idegen nyelvet, de az adott országét pont nem. Nem aggódom semennyire. Igaz, jelenleg is egy full nemzetközi csapatban dolgozom a BSc mellett, ahol csak miattam angolul megy a kommunikáció (valamennyire beszélem a nyelvüket, de nem olyan jól). Tudnék találni szellemi munkát is a szakterületemen, az adott ország nyelvének ismerete nélkül.


Ha viszont tényleg csak magyarul tudsz, akkor nem tudom hova vennének fel, vagy miért akarsz kint élni. Előbb tanulj meg legalább angolul.

2023. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van megbízható, de érdemes óvatosnak lenni. Egyszer akartam külföldi munkát és találtam egy hirdetést. Jelentkeztem rá, volt pár furcsaság, például olyan adatot nem mondtak meg, hogy hol fogok dolgozni vagy milyen beosztásban. Én beszéltem egy ismerősömmel, aki javasolta, hogy felejtsem el őket, én pedig szóltam nekik, hogy sajnos mégsem tudok majd náluk dolgozni. Nem tudom csak a kommunikáció volt a fura és amúgy tök jó munkát szalasztottam el, vagy megúsztam életem legszarabb éveit, de sosem bántam meg a döntésemet.
2023. ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapból azt jelenti, hogy valaki kiközvetít sokadmagaddal a legaljább munkára, ahol a közvetítő lefölözi azt, ami a munkádér jár. És ez csak a legkisebb gond.


Horrorsztorikat hallani arról, milyen elviselhetetlen körülmények között kell így tengődni. Persze ez nem törvényszerű, de nem is láthatod előre.

2023. ápr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Tipikus,ha no vagy,akkor az ut szelere tesznek ki vagy kulperajokba.


Gondolkozz mar,mihez nem kell nyelvtudas…..

2023. ápr. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Ahhoz is kell, csak az nemzetközi nyelv...
2023. ápr. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Az az adott munkától szakmától függ!

Én több évet dolgoztam kint ,nem igazán volt kezdetben nyelvtudásom.


Először egy haverom ismerősének mentem ki dolgozni félig német félig magyar vállalkozónak. Raktárba pakoltunk árút bútorokat meg kiszállítottunk onnan éttermeknek asztalt széket felszerelést.stb t Szállás az volt azzal nem volt gond , kaja is volt , sőt még ki is fizetett. De a szemét még szombat vasárnap is vállalt be munkát ,hogy dolgoztasson látástól vakulásig. (Lényegében kiszámolva itthon is meg kerestem volna azt a pénzt ha annyit dolgozok,talán még többet is!)


Második próbálkozásra egy kint dolgozó ismerősöm csoportjához csatlakoztam. Hetente kijártunk ilyen rendezvényeket pavilonokat építei bontani.(Németbe Belgába Franciába stb) Ott már jobb volt a helyzet. jobban is kerestem. Ibis hotelbe voltunk elszállásolva kettesével.


Azt javaslom ne egyedül vágjatok neki az ilyesminek hanem szervezzetek össze rá legalább egy 4-6 fős kis csoportot és úgy. Vagy csatlakozzatok bele.


Vagy kérjetek meg kint élő megbízható ismerőst rokont barátot ha csak egyedül tudsz nekivágni ,hogy lakhassatok nálla egy darabig. Más különben egyedül nagyon kiszolgáltatott a helyzet.


Vagy próbálj meg olyan magyar céget találni akik külföldre dolgoznak be valahová de magyar dolgozókkal. Általában jol fizetnek (Pl haverom napelemet szerelt németbe)

(A szomszéd bácsi építéseken daruzott így kint 15 évet)

(Én ezekután kamionoztam nemzetközibe több kevesebb szünettel de 10 évet)


Hallottam már sok elcseszett rémtörténetet. Pl volt egy ismerősöm ő kiment a nejével spanyolba narancsot szedni valami hirdetésre. ,mire kiértek semmi nem úgy volt ,mint ahogy azt leírták.

A külön szobás munkásszállóból ösznépi barak lett mint a hajléktalanszálló voltak benne vagy 20an. Mire odaértek kiderült 3 létra volt 20 emberre a szedéshez ,a végén már késelték egymást a vatacsuk és a beduinok a létráért ,mert kiderült nem napibér van hanem kg/narancs bér.

és olyan hideg volt fáztak féltek alig tudtak valahogy hazajönni 3 nap múlva.


Ha van egy minimális nyelvtudás nem para annyira a helyzet.

Ha nincs ezért jobb ha csoportba mentek akkor legalább egy beszél álltalában angolul vagy németül valamennyit. Akkor már annyira nagy gond már nem lehet.


Öszinte legyek ha van rendes meló Magyarországon sokkal nehezebb megélni szerintem mint nyugaton. Nem fonják ott se kolbászból a kerítést ,mert érezhető hogy bárhogy beszélsz idegen nyelven a magyart ott csak megtűrik ,mint mi az ukránt vagy románt , de sose fogják teljes jogú polgárnak tekinteni. Jól álcázzák , De gondolok itt ilyenre ,hogy biztos a magyar fog ünnepekkor dolgozni /műszakolni ,biztos hogy a rosszabb ,nehezebb munkát kapja stb. De a fizetést azt egy lapon nem lehet említeni az otthonival. És az a baj a Magyarok olyan hülyék hogy megszokásból fúrják egymást külföldön is. Mikor a román a lengyel de még a bulgár is összetart és segíti a sajátjait.


A szakmunkákat nagyon keresik pl.

Én még a tengerjáró hajókat és szállodai munkákat céloznám meg ,mert ott legalább a lakhatás gond megoldódik.

Utolsó aki kimegy az országból meg légyszi csukja le a villanyt!

2023. ápr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

/Hollandia/

Nem irom, hogy egyaltalan nem lehetnek valosak, mert vannak olyan helyek ahova tenyleg vesznek fel nyelvtudas nelkul munkaerot, de ezek a helyek a legembertelenebb korulmenyek kozott dolgoztatjak ki a beled semmi penzert. A 2. valaszolot tudom megerositeni, szinte heti szinten latom a bejegyzeseket a FB csoportban, hogy valaki segitsen, mert kijottek dolgozni XY kozvetitovel, es most ott allnak az utcan mert kidobtak oket a szallasrol es holnap mar dolgozni se kell menni.


-Nem beszelnek a magyaron kivul semmilyen mas nyelvet, azt se tudjak milyen kondiciokkal irtak vegul ala a szerzodest; nem tudnak segitseget kerni helyben


-Ezek a szallasok kb. a semmi kozepen vannak, tucatjaval lakjak a szobakat, mindenfele emberek fordulnak meg ott(lopnak, isznak, drogoznak)


-A kozvetito X szazalekot levesz a fizudbol, vonja a szallasert hetente a penzt, valamint a fuvarkoltseget, fizeted az adot es a biztositasod - a zsebedben marado penz nem sok mindenre eleg


-Ezek a munkak altalaban olyanok mint vagohid, hajotank takaritas, jo esetben uveghaz vagy raktari melo


Ha mindenkepp szeretnel megindulni:


-FB-on csatlakozz a “magyarok nemetorszagban/hollandiaban/angliaban stb. jellegu” csoportokhoz es erdeklodj, hogy kinek milyen tapasztalata van az adott kozvetitovel - esetleg felrakhatod az egesz hirdetest, mert a rutinosak mar ranezesre tudjak, h melyik kamu s melyik nem


-Soha ne fizess elore “kozvetitoi dijat” vagy “fuvarpenz”-t - ezek szinte kivetel nelkul mind lehuzos kozvetitok!


-Legyen legalabb minimalis nyelvtudasod!


-Legyen nalad vesztartalek, ha barmi tortenik, legalabb haza tudj telekocsizni/vonatozni stb. (szamtalanszor meg haza se tudnak menni, mert ugy indulnak utnak, hogy kapasbol eloleget kernek a kozvetitotol, valamit dolgoznak, aztan nem kapnak fizetest)


Ismerd a jogaidat es a rendszert!

Tajekozodj az adott orszag munkatorvenykonyverol;

-szerzodes tipusok

-ledolgozando oraszamok - tulorak es kifizetesuk

-adozas, kozvetitoi dijak, utazasi tamogatas, egyeb tamogatas igenybevetele

-szabadsag, betegszabadsag! kifizetese

-uzemi baleset, rokkantsag, apolas, korhazi ellatas, betegbiztositas


Tajekozodj, hogy milyen szervezetnel tudsz segitseget kerni ha jogserelem er.


Ahogy irtad, anyukad testvere is igy kezdte, nekem is van olyan ismerosom akinek “sikersztori” lett egy ilyen kaland; tehat nem lehetetlen vallalkozas, csak eleg embert probalo.

2023. ápr. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy részük valós, egy részük nem. Én is Hollandiában élek, elég gyakran hallok, illetve olvasok csoportokban kudarcsztorikat, hogy átverték őket, és most pénz nélkül az utcán vannak, volt hogy a tél kellős közepén.

Egy itteni magyar ismerősömnek speciel szerencséje volt a dolgai alakulásában. Kijött valami közvetítős aljamunkára az ország déli részére, ahol azt hiszem 10-en voltak egy szűk szobában a szálláson, alul is voltak fizetve, 2-3 hónapot dolgozott így. Aztán meglátta a neten ismerősömék hirdetését, hogy Amszterdamban az albérletükben az egyik szobába bérlőtársat keresnek, és jelentkezett. Szerencsére meg tudtak előre egyezni, volt neki annyi pénze (Részben még otthonról, részben amit össze tudott spórolni az alacsony fizuból.), amiből állni tudta az első havi bért, meg a kaúciót, és fel tudott utazni Amszterdamba. Feljött, beköltözött, talált rendes munkát. És azóta is itt él, ennek most 10 éve. De lássuk be, ehhez elég nagy szerencse kell.

Ha nem átverős a munka, és a szállás is megfelelő minőségű, akkor jó eséllyel csak rövid ideig (3-4 hónap) tartó, szezonális jellegű. Nyelvtudás nélkül normális munkára nem alkalmaznak senkit hosszútávra.

2023. ápr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!