Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő alatt nem...

Felmondási idő alatt nem megyek be dolgozni, és igazolni sem tudom a távollétemet. Lehet ebből bármi?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan kérdésem volna hogy jár-e bármilyen jogi következménnyel, ha a munkahelyemre egyszerűen nem megyek be dolgozni felmondási időm alatt? Közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyom, de nem akarom ledolgozni. 19 napról van szó, egyszerűen nem tudok több napot itt tölteni. Annak van bármi következménye, ha a munkaviszonyom megszűnéséig vagy azután nem igazolom táppénzes papírral a távollétemet? Vagy egyszerűen eltelik az a bő 3 hét fizetetlen távolléttel?

2023. máj. 12. 06:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Szabadságokat szokták kiírni azokra a napokra hogy ne kelljen kifizetni. Tehát munkaviszonyban állsz még de effektive nem dolgozol. Beszélj munkaugyessel
2023. máj. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Ha közös megegyezés, akkor miért nem állapodtatok meg korábbi időpontban?

Ez így full gerinctelen húzás, és magaddal tolsz ki, mert a felmondás ellenére az az időszak még a munkaviszonyod része, nem lóghatsz következmények nélkül.

Legalább beszélj a háziorvosoddal, hogy írjon ki.

2023. máj. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész be, akkor a közös megegyezes helyett fegyelmivel fognak elbocsátani. Ha esetleg olyan a munkahelyed és a munkáltatód, akkor munkaugyi per is lehet belőle, ahol a munkáltató követelheti a miattad kiesést bevétel megfizetését
2023. máj. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Munkaügyi bíróság is lehet belőle, meg esetleg nem közös megegyezéssel távozol hanem kirúgnak
2023. máj. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Ne csinálj ilyet mert ők is kitolhatnak veled, mondjuk keresztbe tesz a következő munkahelyeden vagy esetleg elhúzzák a felmondásod, hogy és nem adják oda időben a papirokat, szóval szerintem jobb egy munkahelyet úgy ott hagyni, hogy szándekosan nem tesztek keresztbe a másiknak.


Valahogy ki kell bírni, nincs olyan hogy nem. Arra kell gondolni, hogy semmi következménye kb mostmár annak ami bent törtenik és lassan úgyis vége.

2023. máj. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

A lakóterületileg illetékes jogi segítségnyújtó osztály foglalkozik ilyen kérdéskör megválaszolásával is - többek között.


Hétköznapokon tudsz befáradni. Ügyfélfogadási időpontok általában a helyszínen vannak kifüggesztve az ajtóra - esetleg az interneten is meg tudod találni. De nem minden esetben jutsz online információhoz.

2023. máj. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Sosem értettem, miért ragaszkodnak ezért a felmondási időért a munkáltatók pl egy multicégnél ahol az ember amúgy is egy humán droidként van kezelve. Ha már valaki felmond, azt nyilván azért teszi mert el akar menni tök mindegy milyen okból, pláne ha az az ember eleve nem jó érzéssel járt be a munkahelyére.


Nem egy esetet láttam, hogy az ilyen emberek a felmondási idejük letöltése alatt, összevesznek mindenkivel legyen az munkatárs, főnök, a munkáját alig épphogy ellátja, aztis ilyen tessék lássék hozzá állással. Minden lehető módot megtalál arra hogy kibújjon a felelősség alól.



Én megértem a munkáltatót, hogy bevételi kiesése van abból, ha azonnal elenged, mert nincs kit a helyedre azonnal betenni, de a munkáltató azzal sincs sokkal előrébb, ha úgy dolgozod le azt a felmondási időt hogy sz@rsz bent mindenre, nem csinálod a munkát stb ..


Azzal meg pláne nincs veled előrébb ha állományban tart, te pedig táppénzen vagy ez idő alatt. Mert hasznot nem hajtasz számára, viszont bért erre az időre is ad neked.


Szóval tényleg nem értem ezt a felmondási idő dolog erőltetését.

Énis felmondtam már, nekem is mondta a főnök hogy a felmondási időtöl nem tud eltekinteni. Akkor elmagyaráztam neki, hogy olyan rossz viszonyban lettem a munkatársakkal hogy egy légtérben sem bírok velük lenni, és nem akarom hogy esetleg pofozkodásba menyjen át a dolog vagy balhé legyen bent, mert olyan a hangulat. Ez a munkavégzésre nagyon rá teszi a bélyegét. Kicsit nézett maga elé, majd belátta, hogy ez miatt rendőrségi ügyek meg balhék neki se hiányoznak és elengedett. Kár lett volna már ragaszkodnia értem, ha már így állok a dolgokhoz.


Persze te tudod, ha gondolod menyj be és dolgozd le, amit le kell.

2023. máj. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó, akkor ugye a fizetést se kell időben kifizetnie?
2023. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Most akkor közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyod, hogy felmondtál?


Ugyanis közös megegyezés esetén nemigen van felmondási idő, mivel közös megegyezés esetén akkor szűnik meg a munkaviszonyod, amiben közösen megegyeztetek. Nem jön szóba felmondási idő...


Ha közös megegyezés van és X. Y. napig tart a munkaviszonyod, de az alatt nem mész be dolgozni, akkor az ugyanolyan szankcióval jár, mint bármelyik másik dolgozónak az, ha nem megy be dolgozni és igazolni sem tudja semmivel a mulasztását.


Igazolatlan távollét és nem kapsz rá bért. Igazolatlan távollét esetén nem teszel eleget a munkavégzési kötelezettségednek (amit egyébként az MT ír elő), így szerződést szegsz, tehát azonnali hatállyal el is bocsáthat erre hivatkozva a munkáltató, ha akar. Emiatt követelheti rajtad a neki okozott és igazolt kárát.


Viszont ha felmondtál és éppen a felmondási idődet töltöd, de nem mész többet dolgozni és ezt semmivel nem is mented ki, akkor jogellenesen szünteted meg a munkaviszonyodat, mivel nem töltöd le a felmondási idődet.

Ilyen esetben jár a munkáltatónak a felmondási idődre eső távolléti díj, amit követelhet rajtad. Ezen kívül még követelheti a neki okozott, és igazolható kárát is rajtad.


El kéne döntened, hogy valójában melyik opció áll fenn nálad.

Felmondtál és a felmondási idődet töltöd, vagy írtatok egy közös megegyezésre irányuló munkaviszony megszüntetést X napra?


Jogilag ugyanis nem ugyanaz a kategória, vele együtt a szankciók sem.

2023. máj. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló. Nem kell időben kifizetnie,de aki ennyire szabadulni akar az ezzel számoljon. Ezt be kell nyelni.


Melyik a kisebb rossz?


Amúgy ha én lennék, a helyében a hónap utolsó munkanapján mennék be utoljára dolgozni. A következő hónap első munkanapjától fizetésig azonnal táppénzre mennék, majd fizetés után ahogy

visszaír az orvos keresőképesnek mindjárt beadnám a felmondást. Így ha nem fizeti ki azt a 10 nap táppénzemet a munkáltatóm, nem igazán hatna meg, mert effektíve nem is dolgoztam érte.

2023. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!