Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek, ha ilyen kolléga...

Mit tennétek, ha ilyen kolléga mellett kellene dolgoznotok?

Figyelt kérdés

Egyik, a ranglétrán fölöttem lévő kolléga megkért engem valamire, ami a vezetőségnek nem tetszett. Amikor a vezetőség megtudta, hogy én cssk a kolléganő utasítása szerint jártam el, az a bizonyos utasítást kiadó hölgy visszakozni kezdett, nem ismerte be, hogy valóban azt kérte, amit kért.

Nem ez az első eset, máskor is megesett már, hogy a vezetőség háta mögött cselekedett, engem is bevonva az adott dologba, ám amikor számon kérték, rögtön mosdatta magát, és ujjal mutogatott, hogy én is benne voltam, nem csak ő. Mint említettem, ő egy fokkal fölöttem áll és "rá vagyok bízva", az ő munkáját kell segítenem.

Amikor ketest fogalmaz meg, nekem aszerint kell eljárni, máskülönben megy a hiszti. Ugyanakkor ha az ő utasítása szerint járok el, akkor megesik, hogy az a vezetőség számára nem tetszik. Két tűz között vagyok, gyakran nem tudom, hogy mivel is cselekszem jót. Ha nem tenném meg, amire kér, akkor alkalmatlannak bélyegezne, mint ahogy korábban már tett is ilyen elszólást. Emellett az említett kolléganő egy rendkívüli mértékben hangulatembernek mondható nő, egyik nap nagyon jó kedve van, másnap pedig tesz arról, hogy ha rossz napja van, nekem is az legyen.

Ha szembesítik saját magával, az neki nem tetszik. Beszél mindenkiről, ám egyedül én vagyok az, akinek neki mer esni, pedig baromi nagy megmondó embernek titulálja magát. A valóság persze más: egyik pillanatban szidja a vezetőt, a másikban süteménnyel kínálja. Egyik percben a helyettes vezetőt tenné meg vezetőnek, a másikban reméli, hogy soha nem lesz belőle vezető.

Együtt kell dolgoznom vele, de baromi nehéz. Mindenkiben meglátja a problémát, önmagában viszont nem.

Egyesekkel kivételezik látványosan, másokról csak rossz szót szól, nekem pedig napi 8 órában ott kell lennem mellette. Ha jelezném a vezetőség felé, természetesen nem tetszene neki, nekem esne, és úgy beszélne velem, mint egy idióta gyerekkel. Másokat állít be olyannak, amely jelzők simán ő rá is ráhúzhatók. Hozzá kell tennem, igyekszem vele bizalmas lenni, mert alapvetően amit mondanak neki, azt megtartja magának, illetve csendben tűrök(lehet ezt nem kéne).

Hosszabb távon viszont mérgez ezzel a kétszínű, hangulatingadozós viselkedéssel.



2023. máj. 21. 10:51
 1/9 A kérdező kommentje:
*kérést fogalmaz meg
2023. máj. 21. 10:52
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Nálam is volt régebben ilyen eset. Műszakvezető mocskoskodott ezzel, hogy nem is azt mondta, és nem egyszer kevert bajba miatta, nemcsak engem. Amikor jött a főnök, én egyszer kikeltem magamból, és megmondtam, hogy legközelebb beszéljék meg egymás közt, nem kell engem hülyének nézni. Nyugodtan engedd ki a hangod, védd meg magad. Csak azzal merik csinálni, aki hagyja magát.
2023. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ShadowGanxter ***** válasza:
100%
Hátha már elmondta, még ha csak szóban is hogy inkompetens vagy a munkáddal kapcsolatban, akkor én nem haboznék fellépni ez ellen, szóval cselekedj.
2023. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. A vezetőség részéről(korábban mellettük dolgoztam) többször érkezett jelzés, hogy számítanak a munkámra, szeretnek, elismernek, s bár látom a saját hibáim, azoktól függetlenül is úgy vélekedem magamról, hogy terhelhető, megbízható munkaerő vagyok. Táppénzes kollégákat helyettesítek ki, szabadságra is csak akkor megyek, amikor már küldenek, mert szeretném, ha megtarthatnám minél tovább a munkám. Bár tény, hogy a semmirekellő, állandóan lógó kollégákat még így is többre nézik. A kolléganő lehet, hogy csak erőt fitogtat, de kezd már sok lenni. Mielőtt vele dolgoztam, imádtam bejárni, ma már jóindulattal is csak "szeretek".
2023. máj. 21. 11:06
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Vannak ilyen rosszindulatú emberek akiknek "nincs élete" és ebben élik ki magukat. Dominálni akar feletted, mert neki ez okoz megelégedettséget, ezen élvezkedik. Ilyen a személyisége, sosem fog változni, csak legfeljebb mindig más ember fog kiszúrni magának erre a célra.

Ha lehet meg kell kerülni, és minden feladatot a vezetőséggel egyeztetni, őt kihagyni a "buliból". Sajnos ritka az a munkahely ahol ezt meg lehet tenni (mert az lenne a jó ha közvetlenül a vezetőségtől kapnád az utasításokat nem ettől a nőtől). Ehhez a vezetőségnek is partnernek kellene lenni (én már egyszer csináltam így, a vezetőség partner volt ebben és bevált).

A másik lehetőség hogy felmondasz és így megszabadulsz a napi stressztől (és a nőtől) ami pszichésen kikészít. A saját magad mentális egészsége miatt nem érdemes az ilyen idióták sz*rkeverésében és hazudozásaiban részt venni. Ha megteheted keress egy másik munkahelyet!

2023. máj. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Kérd meg a nagyfőnököt, hogy beszéljen a kisfőnökkel, hogy minden neked szóló utasítást e-mailben jelezzen számodra. Így nyoma marad. Az esetleges szóbeli utasításokat meg vedd fel a telefonoddal.
2023. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk ez meg van oldva, mert belső vonalon, rögzített beszélgetésben adott utasítást lehet csak elfogadni. Ragaszkodj hozzá, hogy küldje meg e-mailben is, amit kér, ha nincs ilyen belső telefonos megoldás.

Az előző munkahelyemen is voltak ilyenek, úgy adtak utasítást, hogy nem volt meg hozzá a kellő szaktudásuk, aztán mikor balul sült el az eredmény, akkor mosták kezeiket, próbálták úgy beállítani, mintha nem ők mondták volna.

2023. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Úgy látom idetévedt az illető, magára ismert és minden választ jól lepontozott :D
2023. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudsz kibújni alóla? Másik csoporthoz menni, vagy ilyesmi. Ha nem, akkor gondolom a kisfőnök mindenkinek adhat utasításokat, szóval nem az egyetelen vagy, akit szarba kevert, fogjatok össze a munkatársakkal, akik ugyanígy jártak, és mondjátok meg együtt a főnöknek, hogy a kisfőnök ezért, meg azért alkalmatlan.
2023. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!