Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bárcsak nyáron ne kellene...

Bárcsak nyáron ne kellene dolgozni. Más így így érzi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki szintén egyetért velem abban, hogy bárcsak nyáron ne kellene dolgozni? Félreértés ne essék, szeretem a munkámat és szeretek is dolgozni, úgy szeptembertől májusig. Szerencsés vagyok, mert azt csinálhatom, amit az egyetemen tanultam, így a szakmámban vagyok. Egyedül az zavar, hogy itt a jó idő, én pedig bent vagyok a munkahelyen. Sajnos a szabadság nagyon kevés, illetve arányosan kell kivenni, így arra elég, hogy max 1 hétre elmenjek nyáron, valamint plusz 2-3 napra. Bár a hétvégéim szabadok, de ez a 2 nap annyira kevés. Még ha szombaton csinálunk is a párommal egy egész napos programot (pl.:strand) utána vasárnap hullák vagyunk, mert mindkettőnk állása számolós szellemi munka.

Nyaranta általában 1 hétre megyünk el nyaralni valahova, de az is még olyan messze van.

Ti hogy oldjátok meg, hogy nyáron több programot tudjátok csinálni?


Köszönöm a válaszokat.

22/L



2023. máj. 23. 07:49
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek, de ez van. Nekem már a max. 30 nap/év szabadság jár, így akár 4 hetet is ki tudok egyszerre venni. A feleségem pedagógus, ők nyáron elméletileg nem dolgoznak, de ez régebben júnis közepétől augusztus 20-ig tartott, ma már július közepéig is be kell járniuk.
2023. máj. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Mi vállalkozók vagyunk, csak papíron van szabadság. Ha évente egyszer egy hétre be tudunk zárni akkor már boldogság.
2023. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%
Senki se kötelez rá. Mondj fel.
2023. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
38%
Nyáron sose dolgozok
2023. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk a cég kibérel egy balatoni nyaralót, bár dolgozni kell hétköznap onnan, mintha home office lenne, de utána azonnal lehet menni csobbanni.
2023. máj. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
92%
Ó, dehogynem. Az irodában van légkondi, nálam otthon nincs. Van kérdésed? 😀
2023. máj. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
37%

Egyetértek, tavaly volt az első nyaram mikor szembesültem a fájdalmasan kevés szabival a gyakorlatban (diákmunka mellett azért több időm volt pihenni).

Eddig nyaranta lent voltunk családdal a Balatonnál, szóval elég éles is volt a váltás. Most nyáron a fülledt várost élvezhetem.

2023. máj. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
79%
De akkor fizetés sincs. Akkor mindenki , és minden szektor álljon le. Augusztusra mind meghalunk!!!
2023. máj. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 46 éve elkezdtem dolgozni, néhai keresztapám azt mondta: "Na, ezután már csak ez lesz az életed, minden nap dolgozni járni." Milyen igaza volt! (Most már kevesebb, mint két évem van nyugdíjig, ha eljutok odáig, megszűnik ez az állapot :)


#6: Pedagógus feleségem pont ezt rótta fel nekem pár éve, hogy míg ő a nyári szünetben otthon szenvedett a melegtől, én ülhettem a klimatizált irodában :)


Nem tudom, van-e olyan szakma, ahol nyáron van "uborkaszezon" és nem kell dolgozni, csak olyat tudok, ahol télen nincs tennivaló.

2023. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de akkor ki fogja segíteni, hogy megkapd a cuccokat? Pl rendelsz valamit, vagy venni akarsz boltban valamit?
2023. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!