Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek meg fogják engednn...

Szerintetek meg fogják engednni, hogy most nyáron heti 40 órában dolgozzak?

Figyelt kérdés

Hallgató vagyok egyetemen, felvettek gyakornoknak egy céghez. Határozatlan időtartam. A szerződésemben heti 20 óra van átlagosan írva. ( Én úgy gondolom, hogy ez korrekt, mert hallgatónak csak nem írhatnak 40 órat/hét). Szeptembertől még lesz egy éve az egyetemen, júniusig. akkor végzek.


Viszont, a honlapjukon azt írják, hogy: Tanulmányi elfoglaltságaidtól és döntésedtől függ – összehangolva a vezetődtől jövő igénnyel - hogy heti 20, 30 vagy 40 órát dolgozol. Munkaidőd kötetlen, vezetőddel egyeztetheted, hogy melyik napokon, hány órát dolgozol.


Én már a vezetővel megbeszéltem, hogy most nyáron szeretnék heti 40-et dolgozni. Ő azt mondta hogy a HR igazgatóságtól még meg kell kérdezni, mert, hogy ennek van anyagi kerete, és belefér e?


Én azt nem értem, hogy ez miért kérdés egyáltalán? Ha már azt írták, hogy lehet 40-et is dolgozni, akkor miért kell az anyagiakon rugózni? Ennek tükrében, csak meg kell lennie rá a pénznek.


VAGY ha nincs rá pénz, akkor nem korrekt így hírdetni a munkát. Ti mit gondoltok?



2023. máj. 24. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem elsősorban nem az a kérdés, hogy van vagy nincs rá pénz, hanem az, hogy szükségük van-e arra, hogy heti 20 helyett 40 órát dolgozz nekik.
2023. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Meg hogy megér-e a munkád annyi pénzt, amit a 40 óráért járó munkabér jelent. Tehát leteszel-e annyit az asztalra teljesítményben, hogy megérje kifizetni a duplaannyi pénzt, mintha csak feleannyi időt dolgoznál.
2023. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Miert vagy ertetlen? Alapvetoen teged 20 orara vettek fel, ez all a szerzodesben. Tokmindegy mi van a honlapon.

Raadasul ha teged mar felvettek 20 orara, valaki mast meg mondjuk 40-re es nincs szukseg tobb emberre vagy oraszamra, akkor nincs.


Vilagosan el is mondta, hogy majd megkerdezi, belefer-e a keretbe.

Ez is egy szempont, igen.

2023. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy munka lesz bőven nyárra, szóval lenne mit csináljak.
2023. máj. 24. 10:06
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Csak nem 40 oraban, ezek szerin. De majd kiderul.
2023. máj. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mármint ezt arra mondták mikor megkérdeztem a 40 órát.
2023. máj. 24. 10:25
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval azt a heti 40 órat bőven ki tudnám tölteni munkával. :)
2023. máj. 24. 10:26
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Csak ezt nem te döntöd el.
2023. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
felvettek nyárra heti 40 órás munkaszerződéssel:))
2023. máj. 30. 08:58
 10/11 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Szuper! Gratulálok!
2023. máj. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!