Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érettségivel és 5 év szakmai...

Érettségivel és 5 év szakmai tapasztalattal irodai CAD Tervező/gépész?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni a helyzetet.

Sajnos ott hagytam az egyetemet (gépészmérnök) már az első félévben, ennek okaiba nem mennék bele, igazából semmilyen szempontból nem volt nekem akkor megfelelő az hogy évekig tanuljak csak .

Így van egy CAD/CAM informatikus végzettségem, érettségi, egy BME-s angol középfokú nyelvvizsgám.

Az egyetemről mikor eljöttem azonnal elhelyezkedtem CNC programozó/gépbeállítóként egyedi gyártásban és azóta is itt dolgozom már lassan 5 éve.

Panaszkodni különösebben nem tudok hogy szörnyű sorsom lenne, hiszen alapvetően jól keresek, viszont mostanság egyre inkább mardos a gondolat hogy szeretnék valami irodai munkát végezni, természetesen ezen a területen.

Egyszer pozitívabban állok a témához egyszer kilátástalanul, de nem tudom ezekkel a hátam mögött mennyire van erre lehetőségem? Közvetlen környezetemben is láttam ilyenekre példát, többször is hogy valaki akár a cégemtől ment el valami irodai jellegű munkát végezni, de persze szerencse is kell ehhez .

Tudom a CAD/CAM vonal mérnöki munka főként, illetve az hogy tervező legyen valaki, viszont ha ennyi évet tölt valaki a szakmában feltételezem ez is ér valamit.

Nincsenek hatalmas elvárásaim az élettel kapcsolatban, de a jelenlegi munkahelyemnél előrelépés szinte lehetetlen (kis cég, ha a főnök haverja vagy már extra előjogok járnak neked mindenhez, többet is keresel emiatt stb), szóval szeretnék valahova lépni .

Egyébként németül is beszélek alapfokon, valamint műveltebbnek is érzem magam mint a kollégáim jelenleg. Sokat olvasok, tájékozódok. Nem érzem magam a "belenyugszok a helyzetembe" típusú embernek.

Mennyire lehet esélyem kvázi előrelépni egy magasabb pozíció reményében ?

Különböző tanfolyamok (Mint az AutoCAD, PLC képzés stb) segíthetnek az önéletrajzomon?



2023. máj. 26. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint CAD/CAM informatikus is tudnál találni irodai munkát, bár nem tervezést, hanem a modellhez a 3D program elkészítését. Eddig hogy hogy nem próbáltad meg?
2023. máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha több pénzt akarsz akkor mozdulnod kell, kis cégnél meg fogsz ragadni ugyanazon a szinten.


Másik céghez kerülve pedig biztos lehetsz benne, hogy eleinte azt a tudást akarják kamatoztatni ami neked jelenleg megvan. Talán később előreléphetsz irodába(ha az előrelépés)

2023. máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha alapszinten tudsz németül és 5 éves tapasztalatod van egyedi gyártásban, akkor nem értem mi a kérdés. Németországban, ausztriában 3-4 ezer eurókat kereshetnél, nettóban.

Annyit nem ér meg egyetlen magyar egyetem sem (még a szaros BME sem) hogy lemondj miatta 4000 euroról.

Egyébként szerintem felesleges is lenne már neked 5 éves ipari tapasztalattal egy Bsc képzést elvégezni CAD/CAM/CNC gyártástechnológia szakirányon. Nem hiszem, hogy sok újat tudnának tanítani neked, főleg amilyen elavult a magyar felsőoktatás.

Géptervező, gépészeti mechatronika, épületgépészet vagy egyéb szakirányok talán még használhatnak neked, ha érdekel és olyasmivel szeretnél foglalkozni.

Vagy végezd el a gyártástechnológiát (tanulnod alig kell majd szerintem, max matekot, fizikát) és utána be tudsz ülni itthon valami multihoz irodába készüléktervezőnek, vagy ilyesminek.

2023. máj. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

“ Németországban, ausztriában 3-4 ezer eurókat kereshetnél, nettóban.”


Hol? Ausztriaban minde hirdetés 2500 valamennyi br fizut ír. 1-2 ír bruttó 3000-et.


Nettó 2500-2800 úgy van meg hogy Nebenwohnsitz és így kapsz Auslösét de na…konkrétan céges alkalmazással nincs ennyi. Sok álláshirdetést nézek de sehol se látok olyat aminek a nettója 3000€ lenne. Tudnál linkelni egy olyan hirdetést? Nem kötekedésnek írom

2023. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Németországban és Ausztriában sem keresnek csak úgy 3-4 ezer eurót nettót kezdésnek, ennek ne dőlj be. Mivel ott kell lenni állandó lakcímnek így ha nincs ismerős, akkor csak munkaerő kölcsönzési céggel tudsz kimenni így kb 2-2,5 ezer eurót azért lehet keresni kint. Itthon meg nézegess állásokat add be az önéletrajzod és majd mondanak valamit.
2023. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki rá akad erre a kérdésre a jövőben, sikerült irodai tervezői munkát találnom:)
2023. aug. 5. 15:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok és sok sikert kívánok! Majd később, pár hónap múlva írhatnál, hogy alkulnak a dolgok az új munkahelyen.

Pézügyi szempontból nem volt visszalépés? Legalább ugyanannyit meg fogsz keresni mint előtte?

Az mit jelent egyébként, hogy irodai tervező? Mit tervezel? Milyen szoftverrel? Csak CAD, vagy CAM-ezni is kell?

Vagy csak ilyen látványtervek CAD-ban, bármiféle műszaki tartalom nélkül való rajzolgatás, 3d modellezés?

2023. aug. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazából AutoCAD-ban kell tervezni, műszaki 2D-s rajzokat, ennyi röviden. KKV-nál, teljesen bejelentve természetesen.


Pénzügyileg maximum a próbaidő alatt lesz visszalépés, de talán ez normális. Próbaidő után annyit fogok keresni mint jelenleg keresek, csak műszakpótlék, bejárás támogatás, mozgóbér nélkül .

Tehát lényegében stabilan fogok annyit keresni mint most, nem kell idegeskedni se a mozgóbéren (amit levonnak ha úgy gondolják) se azon hogy rövidebb volt a hónap.


Miután korrekten fog menni a munka onnantól home office, addig is egy műszakban általános munkaidőben napi 8 óra .


Papíron ez sokkal szebben hangzik jelenleg számomra, aztán persze meglátjuk gyakorlatban mi lesz a valóság.

De fogok írni majd egy beszámolót ha lesz akit érdekel.

2023. aug. 5. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!