Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Butaságnak tűnik egy ilyen...

Butaságnak tűnik egy ilyen munkahelyet otthagyni?

Figyelt kérdés

8 éve dolgozom sofőrként egy nagyobb hazai cég alvállalkozójának alkalmazásában.Jelenleg 360 ezer forint nettó a fizetésem, teljes bejelntés, szabadságokat kiadják, amint végez az ember az utolsó címmel lehet hazamenni.Ha ez 5 óra munka akkor 5 óra, ha 10 akkor 10.

Fiatalságomnak és fizikumomnak köszönhetően napi átlag 6 órát dolgozok, így kb. 3 ezer forintra jön ki az órabérem.

A legtöbb kollégám jóval tovább dolgozik, nekem ez a fő motiváció hogy mehessek haza, ezért dolgozok itt.

A feladatokat a cég adja, probléma egyet nem értés esetén jön csak képbe a vállalkozó aki általában a cégnek ad igazat mindig (régen kiállt az alkalmazottaiért és szembe ment a céggel ha hülyeséget találtak ki)


Vannak napok (inkább télen) amikor relatíve olyan kevés a cím, hogy mindenki ilyen 4-6 órát dolgozik csak.

A cég embereit meg marhára irritálja, hogy nem töltjük ki a munkaidőt ezért sokszor vannak kisstílű próbálkozások, hogy nem engedik a göngyöleget lepakolni, váratnak különböző ürügyekkel melyeknek egyértelműen csak az a lényege hogy minél tovább bent tartsák a sofőröket.Nem baj hogy semmit nem csinálunk, klasszikusan a dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha nekem is bent kell lennem 8 órát a másik se menjen haza.


A címeket pofára, és teljesítményre is osztják, azaz van aki azért kap kevés címet mert nem lehet rá többet rá bízni, én meg van amikor azért kapok jóval többet mert tudják hogy sietnék haza, és megfogom csinálni minden áron.


Mindezeket leszámítva azért nem olyan szörnyű a helyzet, ezeken feltudom idegesíteni magam elég gyakran, de azért 10/8 alkalommal tényleg max 6 órát vagyok bent, a pénzem ugyan úgy megkapom, minden délutánom szabad hétköznap. (a hétvége meg mindig szabad ennél a cégnél)

Ritkán lépnek ki emberek (évi 1-2 - és vagyunk vagy 40-en)

A 40-ből 25 ember több mint 5 éve van itt.


Megmondom őszintén, hogy unom a cipekedést, a "tróger" munkás ruha viselését, hogy sokszor hülyének és egy utolsó suttyónak néznek mert sofőr vagyok.


Lenne egy másik munkalehetőség ahol lényegében a magam ura lennék, úgy ahogy.

A fizetés jóval több, de iszonyat stresszes lehet mert itt meg teljesítmény alapon dől el, hogy mennyit viszek haza, mennyit dolgozok.

Itt azért heti 4-5 napot illik dolgozni 12 órában, és nem minden hétvége szabad.

Modern céges autó jár, elegeáns ruhaviselet, semmi fizikai tennivaló, saját magamban és teljesítőképességemben bízva a 360 helyett 500-550 körül kereshetnék, de nincs felső határ.

Nem írom le mi ez a munkahely, mert rengeteg minden szól ellene és mellette, nem akarom hogy erről szóljon a kérdés.


Annyira félek váltani, 8 éve itt vagyok, az alvállalkozó főnököm többnyire kedvel, és rendesek velem, de túl fiatal vagyok, és többre tartom magam mint egy áruterítő sofőr (ezzel senkit nem akarok degradálni)

Anyagilag is jó lenne szintet lépni.

Az új munkahelyre még kéne felvételiznem, de beszélgettem már egy ottani főnökkel aki nagyon kedves, és rendes volt, azt mondta hogy nagyon szívesen várnának engem, személyes beszélgetésünkből kiindulva szerinte biztosan alkalmasnak fognak találni.

Bármikor mehetek felvételizni, de ha alkalmasnak találnak akkor 30 napon belül el kell kezdenem náluk dolgozni.

Ezért elég régóta húzom ezt a felvételizést, mert akkor tényleg lépnem kell rögtön.

Szóval ha holnap felvesznek szólnom kell a főnökömnek hogy befejezetem itt, és rettegek ettől a pillanattól.


2023. máj. 27. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Vállalna el a fene stresszesebb munkát azért, mert mit szól a társadalom a munkámhoz. Nagy bajok vannak ebben az országban
2023. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék a helyedben,több zseton mindig jól jön.
2023. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké h több pénz, de ha már az felidegesít h váratnak mert " csak" akkor mi lesz ha 12 órába mész majd mint a mérgezett egér hisz dupla annyi időt fogsz dolgozni, lesz ott is dugó, lesz h csak épp amott nincs ember aki le/ fel pakol várnod kell mennél stb
2023. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez nem arról szól, hogy mit szól hozzá a társadalom, ez az én egyéni igényem.

Ha annyira érdekelne, hogy mit szólnak hozzá akkor sosem csinálnám ezt a munkát.

Ettől függetlenül zavarnak a megvető pillantások amikor munkából hazafelé még beugrok ide-oda munkás ruhában, de hazudik aki azt mondja hogy ez nem zavarná.

Vagy ha éppen büdös vagyok mint a dög mert 40 fokban rommá izzadtam és nem segít a dezotor, csak enyhít.


Természetesen főként a pénzről szól az egész, azért emeltem ki.

Családalapítás előtt állok, házat kéne felújítanom, és mivel fizikai munkát végzek ahol még pörgök is mint az állat azért hogy végzek valószínű hosszútávon a testem nem fogja ezt meghálálni.

Szóval most tök jó, bírom, aztán majd lehet 40 évesen olyan ízületi gondjaim lesznek...

Ebből a 360-ból kb havi 40-et tudok félretenni, és akkor épp kijövök következő fizetésig, évente 480 ezer forint megtakarítás meg nem egy nagy durranás.

Ahová mennék dolgozni az a munka sokaknak életpálya, és onnét mennek nyugdíjba.

Nem biztos, hogy én a jelenlegi munkahelyemről szeretnék elmenni majd...

2023. máj. 27. 15:00
 5/9 A kérdező kommentje:

Az új munkahely stresszes, de fizikailag nem tesz tönkre.

A mostaninál gyakran stresszelek, és fixen tönkretesz fizikailag.

2023. máj. 27. 15:02
 6/9 anonim válasza:
98%

Tapasztalat megmutatta nekem, hogy az élet rövid, nem idegeskedem.


Inkább keresek bruttó 600-at vagyonőrként, havi 11 nappal, mint sem stresszeljek.

2023. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem butasag, en valtanek a helyedben, de lehet kicsit kesobb, ugy erzekelem vhogy, mintha meg nem allnal keszen erre.

En total megertem a szempontjaidat, gondolataidat, mert nagyon hasonlo szituban vagyok, bar en nő vagyok es a munkakör az nyilvan tök mas. Es nekem egy olyan helyet kene elhagynom, ahol mar majdnem 15 eve vagyok es ez is a nem is olyan rossz itt kategoria.. Na de azert annyira nem is jo.. En mar lassan 1 eve erlelgetek magamban egy masik tervet, nagyon sokat agyalok rajta.. De ugy nez ki h elobb-utobb be fog erni a dolog :)

Neked is ezt tudom javasolni, ha a masik helyen ugyis varnak rad. Egyszercsak majd kesznek erzed magad a valtasra :)

2023. máj. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Napi 6 órát dolgozol 360 ért bejelentve szabival. Szerintem ezt a mai világban megkell becsülni.

Gondolkodj egy kicsit. A másik helyen azért keresel többet mert 2 x annyit fogsz dolgozni, de a pénzed akárhogy is számolom nem lesz 2x annyi. Tehát ha az órákat nézzük kevesebbet fogsz keresni. A 12 óra stresszes munka ugyanúgy ki fog készíteni. A hétvégi túlóra stb… Én biztos nem hagynám ott a jól fizető munkámat. Egyébként sofőrként is járhatsz normális tiszta ruhába. Nem kell igénytelennek lenni és akkor nem néznek le. Lehet az a munkásruha vasalt és jó illatú meg lehet szakadt. Lehet a cipőd tiszta vagy retkes. Sokan úgy vannak vele, jó ez dolgozni. Sok munkás ismerősöm van.

Én ha több pénzt akarnék a helyedben akkor vállalnék egy mellékállást délutánra és hétvégére. Ha nem bírod mert könnyen lehet, akkor csak azt hagyod ott. Még mindig lesz rendes állásod. Viszont ha váltasz és nem bírod a szellemi megterhelést( mert ez sem jobb a fizikainál, főleg ha aludni sem tudsz tőle úgy tele van a fejed) akkor még munkád sem lesz. Egy kicsit lebecsülöd a stresszt és a 12 órát meg a hétvégi munkát. Nem könnyű.

2023. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

35 fokban sajnos nehezen marad tiszta a ruhám miután több mázsát lepakolok :)

Ezt leszámítva tiszta és kultúrált munkaruhában járok mindennap, és mindennap újat és tisztát veszek fel.

2023. máj. 31. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!