Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha úgy érzem...

Mit tegyek, ha úgy érzem kikészültem?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyok a munkahelyemen. Nem érzem jól magam lelkileg. A szorongás és a depresszió teljesen megbénít. Év elején még öngyilkossági kísérletem is volt. Mai napig nem vagyok jól, elég komoly mentális problémáim vannak. Kifelé annyira nem mutatom, igyekszem tartani magam. Nincs igazán olyan ember, akiben megbízhatnék és akitől segítséget kérhetelnék, hogy mégis mit tegyek, mi a megoldás. Egyedül a párom van mellettem, de ő sem tud segíteni, hiába osztom meg vele, ami velem van. Ezt megértem, mert ha én magam sem tudom, hogy mit tegyek, ő honnan tudná...


Sajnos közrejátszott a depressziómhoz az is, hogy nagyon nehezen találtam munkát. Viszont így, hogy lett állásom sem érzem jobban magam, sőt. Minden nap küzdök, de úgy érzem, nem bírom...


Mondjak fel, ha nincs másik kilátásban? Keresgélek folyamatosan újat, de nem jött másik lehetőség. Az a baj, hogy azt sem tudom igazán, hogy mit akarok.


Úgy érzem az lenne a legjobb, ha felmondhatnék és pár hónapot arra szentelnék, hogy lelkileg rendbe teszem magam és készen álljak arra, hogy egyáltalán munkát tudjak vállalni. Jelenleg sokszor az is nehézséget okoz, hogy önmagammal foglalkozzak illetve a környezetemmel, a munkahelyemen való megfelelés és teljesítés pláne nehezen megy. Minden nap küzdök, szorongok, nagyon nehezen mennek a mindennapok. Sírok, remegek, gyomoridegem van, kedvetlen vagyok.


Mit tehetnék ebben a helyzetben?


Sajnos van rajtam elég sok környezeti nyomás is. Azt mondogatják, hogy fel ne mondjak, amíg nincs másik, meg hogy örülnöm kéne, hogy végre van munkám. De egyszerűen úgy érzem, nem bírom. Bár ne kéne ezt éreznem és jól lennék, jól menne a munka és minden az életemben, de sajnos nem ez az igazság.


Teljesen tanácstalan vagyok és el vagyok keseredve...



2023. máj. 29. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Először is tudni kéne, mi miatt nem érzed jól magad a munkahelyen.


Undokok a kollégák? Beszologat a főnök? Leertekelnek?


Vagy csak te érzed magad idegenül?


Vagy utálod magát a munkát, amit végzel?


Mert nagyon nem mindegy az ok.

2023. máj. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szociális szorongással küzdök.

Ez a legfőbb oka. A másik, hogy úgy érzem, nem vagyok képes ellátni a munkám, nem nekem való. Idegenül is érzem magam, nem tudok beilleszkedni és utálom is a munkám.

2023. máj. 30. 00:11
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Hat ha elvagy addig penzugyileg akkor mondj fel, ha meg nem akkor kell vmi mas egybol. Ezek szerint nem olyan munkat vallaltal amit szeretnel csinalni, olyat keress.
2023. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű olyat találni, amit szeretek is. Sokszor nem-nagyon tud az ember válogatni sajnos.
2023. máj. 30. 00:41
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a következőt kellene tenni:

Keress pár embert a munkahelyen (lehet 1-2 is) akiknek a társaságában jól elvagy, ebédszünetben lehet beszélgetni stb, a hangulatodon már ez sokat javíthat.

A szociális szorongást vagy úgy kellene megoldani hogy egyre több emberrel ismerkedsz fokozatosan és nyitsz, vagy pszichológus segítségével, ha anyagilag tudod finanszírozni.

2023. máj. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szakembernél voltál már? Magadtól ebből nem fogsz tudni kijutni.
2023. máj. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne a HR-essel beszélni, valamint felvenni a kapcsolatot háziorvossal, de pl.: a helyi családsegítő is jó lehet, mert ott tudnak esetleg ingyenes pszichológusi szolgáltatást nyújtani.
2023. máj. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az nem opció, hogy elmész pár hét fizetetlen szabira? Ha van félretett pénzed, vagy a párod keres annyit, hogy kijöjjetek belőle ketten, és belemegy.

Vagy ha mindenképp dolgoznod kell, akkor egyszerű, képesítést nem igénylő, nem megterhelő munkát igényelni.

Vagy ha bejelentkezel ezzel egy tb-támogatott pszichiáterhez, hátha ki tud írni táppénzre egy időre.

2023. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerencsésnek érzem magam hogy rátaláltam a kérdésedre, mert gyakorlatilag ugyanezt élem át.

Egy éve vagyok ezen a munkahelyen, de már nem bírom..

Eluralkodott rajtam a szorongás..

Ráadásul egy nagyon rossz időszak is köt engem ehhez a munkahelyhez

(Első nagy szerelem, hosszú kapcsolat volt, évek, és egy fájdalmas szakítás megcsalás miatt) most már kb 3. Hónapja hogy napi 8 órán keresztül gyakorlatilag gombócot érzek a torkomban..

Utálom hogy ennyi ember vesz körül(bolti eladó vagyok)

Hogy mindenkinek megkell felelni..

Ráadásul a főnökök brutál köcsögök

Úgy hogy én döntöttem és felmondok

Munka úgy is mindig lesz, sokkal fontosabb az egészség!

Ja és tervezek majd én is felkeresni egy pszchiologust

2023. máj. 31. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!