Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha kiköltözök külföldre, a...

Ha kiköltözök külföldre, a magyar home office munkámat folytathatom?

Figyelt kérdés
A férjem külföldön dolgozik és úgy döntöttem, hogy én is kiköltözöm hozzá. Nekem van itt Magyarországon munkám, viszont teljes home officeban dolgozok. Ha kiköltözöm hozzá, akkor is folytathatom, ugyanúgy a magyar adózással, mindennel, csak majd bejelentem a cégnek, hogy megváltozott a lakcímem?

2023. jún. 2. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Meg kell kérdezni a munkáltatót, mi honnan tudjuk milyen cég? Ugyanis biztosított csak egy országban lehetsz. Ha orvoshoz kell menni, beteg vagy, akármi, nem szaladgálhatsz haza Magyarországra, kint pedig súlyos pénzek. Inkább keress kint hasonló területen munkát.
2023. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Az sem teljesen mindegy, hogy melyik országról van szó. Volt munkáltató, aki eléggé rugalmas volt ebben, de ők is csak EU-n belül engedték a mozgást.

Meg ugye elvileg a HO esetén neked igazolnod kell a munkáltató felé, hogy alkalmas a lakhelyed a munkavégzésre, szóval ezt is bele kell számolni.

2023. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Svájcban dolgozik a férjem.

Mivel az a terv, hogy szeretnénk 2-3 év múlva visszaköltözni, így nem szeretném a mostani munkahelyemet feladni.

2023. jún. 2. 10:35
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Mi tart vissza, hogy a kérdéseidet feltedd a munkáltatónak?

(Igen tudom, nem akarod, hogy hülyének nézzen, ha nem lehet ilyet, mert akkor inkább nem is mész, blabla, ezért itt érdelkődsz először. Szokásos lemez. Majd más megmondja, gondolod. De sajnos a legrelevánsabb választ a cégtől kapod. Hiába ír itt bárki bármit)

2023. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
#4: azért itt teszi fel a kérdését, hogy ne unatkozz...
2023. jún. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
Nem is szoktam ilyenkor. Inkább agyalok az okokon. Hogy miért van ez? 🤷🏼‍♀️
2023. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy érdeklődöm itt először, hátha van valakinek ebben tapasztalata, esetleg releváns információja :)

De persze, meg fogom kérdezni a munkáltatómat.

2023. jún. 2. 10:56
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Vállakozóként szerintem könnyebb "digitális nomádként" dolgozni, mert te intézed magadnak az adózást és az ilyen tb, egészségügy, stb dolgokat. Alkalmazottként több a megkötöttség, de biztos vannak olyan munkáltatók, akik engedik vagy max elvárják, hogy részben élj Magyarországon is.
2023. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

A helyzet az, hogy abban az országban kell adóznod, illetve biztosítva lenned, ahol időd nagy részét töltöd.



Erre két opció van:


1. Ha a cégednek van az adott országban telephelye, akkor átvesz oda


2. Az adott országban egyéni vállalkozó leszel és számlázol a cégednek. Ekkor persze neked több a papírmunka.


Aztán persze elképzelhető, hogy a cégednek nem érsz meg ennyi bonyodalmat és visszautasítják a kérésed.

2023. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2023. jún. 2. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!