Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó dolog ha előléptetnek vagy...

Jó dolog ha előléptetnek vagy nem?

Figyelt kérdés
Én ellene vagyok, sokkal jobban szeretek valami egyszerű dolgot csinálni kevesebb pénzért, mint több pénzért plusz dolgokat és nagyobb felelősséget. Eddig csak egyszer léptettek elő, következő héten ki is rúgtak, mert elrontottam valami papírt.
2023. jún. 6. 02:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Sokmindentől függ.


Lehet(!) nagyon nagy megtiszteltetés, de önmagában nem gondolom érdemnek. Azokon a munkahelyeken (a jelenlegit kivéve), ahol dolgoztam, általában szimpátia alapon léptettek elő, nem szakmai teljesítmény szerint. Volt, ahol még a céges autókat is az alapján osztották ki, hogy hány lájkot kapsz a kollégáktól. Rettenetesen komikus és tekintélytelen volt. A másik eset az volt, amikor vakok között félszemű volt a király. Odakerült egy ember átlagos képességekkel és a sok suttyót, aki levegőt sem tud venni magától, aláterelték. Hasonló van egyébként a gyárakban is, ha van egy félanalfabéta, jóhogy műszakvezető lesz a teljes analfabéták között. :D Nagyon sok nevenincs, ócska cég van, ahol nem nehéz kivívni ezt az "elismerést", ezért semmiképp sem mondanám objektív mérőnek.


A másik, ami miatt nekem eleve nem szimpatikus az ipar, hogy ahogy haladsz felfelé, egyre kevesebb időd jut a szakmádra. Nem kapsz egy idő után szakmailag komoly feladatokat, ezek lekerülnek rólad azokra, akikért te felelsz, mint menedzser vagy mentor vagy kisfőnök vagy akármi. Helyette viszont csomó vezetői-és menedzserfeladatod lesz, amit vagy élvezel vagy nem. Én nagyon szeretem a szakmám és szeretem a szakmai kihívásokat is, de onnantól, hogy ennek rovására kell mások irányításával és egyéb bürokráciával foglalkozni, értelmét veszti a munkám. Az már nem az a szakma, amit éveken át lelkesen tanultam, hanem egy totál más tudományág, ami totál más skilleket igényel.

2023. jún. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Én jobb szeretem, hogy a vezetőség tagja vagyok, végezzék csak a piszkos munkát az újoncok.
2023. jún. 6. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Annyira nem emelik meg a fizut, hogy megérje.
2023. jún. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van az a pénz, amiért jó, ha előléptetnek.
2023. jún. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog. A többség előre akár haladni az életben. Nem akarja ugyanazokat a gombokat nyomkodni 40 évig.
2023. jún. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is inkább azt szeretem, ha egyszerű a munkám :D
2023. jún. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha van az a penz, akkor nekem jo dolog
2023. jún. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Ahonnét kirúgtak, ott szerintem direkt ezért volt az előléptetés. Meg akarhattak szabadulni tőled.🤔
2023. jún. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem eddig minden munkahelyemen elő akartak léptetni, átlag fél év ottlét után. Én mindig menekültem ez elől. Szeretem, ha van egy önálló feladatkör, amit csinálok (nyilván a tőlem elvárható legnagyobb gondossággal). De másokat koordinálni, és főleg mások munkáért a felelősséget vállalni nem szeretném soha (nem mindenki való vezetőnek).
2023. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!