Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan jelentitek a munkahelye...

Hogyan jelentitek a munkahelyeken ha betegek vagytok és nem tudtok bemenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, hogy ezt hogyan közlitek a munkaltatótokkal?


Hála istennek nem vagyok beteg, csak most elgondolkodtam róla, hogy ezt hogyan szokás közölni?

Eléggé tárgyilagos embernek tartom magam, és a betegség egy igen diszkrét dolog, bármi is legyen az.


Személy szerint én nem szeretem, ilyenkor a panaszaimat elmondani, a munkáltatómnak, hogy mi a bajom, gondom problémám, úgy gondolom ez rám tartozik, és szerintem őt sem érdekli, hogy hányszor hánytam az éjszaka, vagy hogy mikor milyen lázat mértem.


Szeretem, és szeretném ezt nagyon tárgyilagossá tenni, csak nem tudom, hogy ezt egyáltalán hogy szokás bejelenteni?


"Helló, lebetegedtem, sajnos nem tudok ma dolgozni menni"


Ti hogy szoktátok ezt közölni, vagy tálalni?


2023. jún. 6. 10:17
 1/5 Kitana. ***** válasza:
Kb úgy, ahogy írtad, de van, hogy hozzáteszem, ha lázas vagyok vagy ilyesmi. Hasmenést én sem ecsetelnék, de igazából utólag el szoktam mondani, mi bajom volt, ennyire általában minden főnökömmel közvetlen viszonyban voltunk.
2023. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
E-mailben jelzem, hogy betegség miatt nem megyek, aztán jelzem egy későbbi levélben, hogy mikor jövök vissza.
2023. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen beteg vagyok és nem tudok menni dolgozni, pont.

Ha esetleg olyan a viszony akivel beszélsz, akkor megemlíted diohéjban mi a bajod, mikor tudsz menni, de felesleges.

Legyél határozott mindig, minden körülmények között.

2023. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

autista vagy vagy mit kell ezen ennyit tökölni?

felhívom telefonon, hogy jónapot, bocsi, de nem tudok bemenni, lebetegedtem, keress másikat mára kérlek.

majd miután voltam az orvosnál (na ő az az ember, akinek elmeséled a tüneteidet, úgy érzem van itt egy kis tárgyzavar), felhívom még egyszer, hogy meddig vagyok kiírva első körben, meddig kell engem helyettesíteni.

2023. jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megírom hogy beteg vagyok. Van hogy hozzáteszem hogy pl “megfázásos tünetek” vagy ilyesmi.
2023. jún. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!