Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ezt érzem akkor lehet nem...

Ha ezt érzem akkor lehet nem kéne váltani, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

6 éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen, 28 éves vagyok.

OKJ-t végeztem, 20-22 éves korom között ugráltam a munkahelyek között, szar munkáim voltak sehol nem voltam sokáig.

Aztán megtaláltam ezt, már az elejétől kezdve tetszett.

Hat év távlatából sok rossz, és sok szép emlék van, megvannak itt is az alkalmatlan kisfőnökök, avagy azok a lúzerek akik kaptak egy kis hatalmat és visszaélnek vele.

Őket leszámítva hibátlan a munka, de ez teljesen kikészít idegileg sokszor.

A nagyfőnök nagyon jó fej, csak valahogy ragaszkodik mindig ezekhez az alkalmatlan balfékekhez, és a sok panasz ellenére is védi őket.

A fizetés nem jó, de nem is rossz, azért arra amit munka címén csinálunk jó,de nem mindig jövök ki belőle hó végéig.

Stagnáltam anyagilag, nem fejlődök, hónapról hónapra ugyan azt élem olyan értelmeben hogy ugyan azok a kiadások férnek bele mindig, semmi extra. Bár 30-40 ezret minden hónapban félre tudok tenni. (amikor nem jövök ki akkor ehhez szoktam hozzányúlni)


Hatalmas rutinnal dolgozok itt, minden jön magától, félgőzzel is gördülékenyen és hatékonyan tudom csinálni a dolgom, összefoglalva belekényelmesedtem ebbe a munkába.


Nemrég egy sokkal nívósabb állást ajnálott egy ismerősöm, beadtam a jelentkezésem, és voltam állásinterjún is, majd végül állítólag 12 jelentkező közül engem találtak a legalkalmasabbnak. (az ismerősöm túl kishal ahhoz hogy beleszóljon illetve nem is vagyunk annyira jóba, hogy ő lehetett volna a hátszelem)

Szóval elhiszem, hogy engem akarnak.

Azt mondták, hogy július 15-től várnak.

A fieztés sokkal több, a szabadidő kevesebb.

Őszintének tűntek az elejétől kezdve, elmondták mire számíthatok így nincs rózsaszín köd sem ami korrekt.


Úgy vagyok vele, hogy nem dolgozhatok itt örökké ahol most, de hiányozna a kollégiám egy része, maga a hely, és sok egyéb dolog is...

Ezen kívül a szokások rabja vagyok, szóval ez is eléggé gátol, hogy kizökkenjek a megszokott életvitelemből.

Viszont ez meg egy olyan munka ahol van lehetőség fejlődni, és sok ember ment innét vagy ilyen munkakörből nyugdíjba, míg abban a munkakörben ahol most dolgozok 10-15 év után kiégnek az emberek.


2023. jún. 6. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Máshol is ugyanez van, a biztos talajt ne add fel ha amúgy jól érzed magad.

Másfelől meg, nagyon jó tud lenni a környezetváltozás, és kimozdulni a komfort zónából.

Manapság sok a munkalehetőség, könnyen tudsz váltani, ha mégsem jönne be.

2023. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennék mert te nem kapsz kitörést több pénzt semmit , a melotársak egy dolog legtöbb elfelejtene mindent téged is ha neki kellene lépnie . Rájöttem én is évekkel kesőbb hogy piti ügyek lelkis témák miatt tétlenkedtem . Amikor a mérleg már 50-50 arányban van jó es rossz közt nem 70 % a jó akkor már elindult a negatív . Utólag banhatod ha kihagyod , az sem lehetetlen ha kilépsz visszavárnak . Ezt 2szer megtettem, de úgy hogy a cégek hivtak rá évekre , de ez tré helyzet hátrálás . Mert ha a kapcsolat a melóhely rossz vége a jó időszak csak emlék semmi egyéb !
2023. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél ki szabit, addig menj újakhoz 2-3 tesztnapot ha gagyibb akkor maradsz ...
2023. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolnám, hogy itt az ideje váltani. 28 éves vagy 6 év munkaviszonnyal egy pozícióban. Ezt azért fel lehetne tuningolni, mert a 6-ból gyorsan lesz pl. 12 év és az nem azt jelenti, hogy milyen "tapasztalt" vagy, hanem hogy nem vagy képes a változásra és nem állsz elébe az új kihívásoknak. Ráadásul úgy hangzik, hogy jobb feltételekkel mennél. Szerintem nem is kérdés ez, hogy menni kell.
2023. jún. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ezek azért adtak egy lelki megkönnyebülést.

Igaz, hogy még fogok ezen agyalni, de többször visszaolvasva is hatásosak az érvek, így legalább msot ha csak idieglenesen is de nagyon határozottan azt érzem, hogy váltok :)

2023. jún. 6. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!